Iki pajamų deklaravimo pabaigos liko savaitė – ką reikia žinoti dar nepateikusiesiems deklaracijos

AutoriusVaida Kalinkaitė-Matuliauskienė (LRT.lt)FotoFREEPIK.COM, BNS

Pajamų deklaracijas dar galima teikti savaitę – iki gegužės 3 d. Kaip skelbia Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), to dar nepadarė tūkstančiai gyventojų, kurie gali susigrąžinti milijonus eurų. LRT.lt primena, ką reikia žinoti apie pajamų deklaravimą.

Teikti pajamų deklaracijas privalo individualią veiklą vykdantys gyventojai, net jeigu jie praėjusiais metais iš savo individualios veiklos negavo jokių pajamų.

Deklaracijas privalu pateikti ir tiems, kurių metinių pajamų suma viršijo nustatytą vidutinio darbo užmokesčio sumą, kuriems buvo pritaikytas per didelis ar per mažas neapmokestinamųjų pajamų dydis (NPD), gavusieji papildomų pajamų, nuo kurių privalu sumokėti mokesčius.

Taip pat VMI deklaracijas pateikti rekomenduoja ir tiems gyventojams, kurie turi teisę pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata: mokėjusiesiems už studijas, gyvybės draudimo įmokas, įmokas į trečiosios pakopos pensijų fondus ar palūkanas už būstą, kai kreditas gautas iki 2009 m. sausio 1 d.

Taip pat dalį sumokėto GPM gali susigrąžinti gyventojai, kurie praėjusiais metais patyrė išlaidas, susijusias su būsto, automobilio remontu, nepilnamečių vaikų priežiūra. Tokiu atveju gyventojai privalo pateikti ir išlaidas pagrindžiančius dokumentus.

Norintieji pateikti deklaracijas šiemet tai gali padaryti tik nuotoliniu būdu, prisijungę prie Elektroninių duomenų sistemos (EDS).

Neturintieji galimybės deklaracijos pateikti elektroniniu būdu gali susisiekti su VMI, jos specialistai telefonu padės užpildyti deklaraciją.

Deklaraciją pateikus teisingai, GPM permoka gyventojui turėtų būti išmokėta iki liepos 31 d.

Kaip skelbia VMI, dalį gyventojų pinigai jau pasiekė. Iš viso iki balandžio 16 d. pajamų deklaracijas pateikė 264,4 tūkst. gyventojų. Kartu jie deklaravo grąžintiną 44 mln. eurų GPM sumą.

LRT.lt primena, kad pasinaudoti GPM lengvatomis galima ne tik už praėjusius metus, bet ir už penkis ankstesnius mokestinius laikotarpius, jeigu gyventojas pateikia ar patikslina tų mokestinių laikotarpių deklaracijas.

Be to, kaip ir kasmet, gyventojai teikdami deklaracijas gali skirti paramą organizacijoms, politinėms partijoms, profesinėms sąjungoms ar meno kūrėjams.

Iki 1,2 proc. galima skirti įstaigoms, asociacijoms, visuomeninėms organizacijoms, viešosioms įstaigoms, meno kūrėjams ir kt.

Profesinėms sąjungoms ir politinėms partijoms galima skirti iki 0,6 proc.

Kaip nurodo VMI, saugiausias ir paprasčiausias būdas tai padaryti – teikti prašymus per EDS.

Tai padaryti taip pat privalu iki gegužės 3 d.

Kilus neaiškumų, pagalbą nuotoliniu būdu gali suteikti VMI specialistai.

Deklaravimo laikotarpiu konsultacijas telefonu teiks ir deklaracijas padės pildyti mokesčių specialistai visoje šalyje, paskambinus numeriu 1882 (pasirinkimas 1 – „Gyventojų pajamų deklaravimas“) ar kitais papildomais telefonų numeriais, kurie skelbiami VMI interneto svetainėje.

Inspekcija atkreipia dėmesį – gyventojai „Mano VMI“ paskyroje gali užsisakyti autentifikavimo pagal telefono numerį paslaugą. Tai padariusieji konsultacijos sulauks greičiau, nes sistema atpažins skambinantįjį ir suteiks jam pirmenybę.

Ši sistema skirta gyventojams, kurie jau naudojasi VMI elektroninėmis paslaugomis, jiems VMI konsultantai gali padėti greičiau.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio apskrityje pajamas deklaravo per 99 tūkst. gyventojų

confident-noyce

Baigėsi nuotolinis pajamų deklaravimas – daugiau nei 1,35 mln. gyventojų sėkmingai deklaravo pajamas

confident-noyce

Lietuvos, Lenkijos, Estijos, Latvijos ir Ukrainos prezidentai pasirašė bendrą deklaraciją

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau