Iki gyvos galvos kalėti nuteistas kameros draugą nužudęs vyras

AutoriusBNSFotoFREEPIK.COM

Kauno apygardos teismas kalėti iki gyvos galvos nuteisė Gintarą Gaulią, kuris, atlikdamas bausmę pataisos namuose, nužudė kitą nuteistąjį.

Kaip pranešė teismas, 40-metis G. Gaulia suplanavo apgaule nužudyti kitą nuteistąjį, imituodamas jo pasikorimą.

Anksčiau G. Gaulia buvo teistas 29 kartus, taip pat ir už nužudymą, o atlikdamas bausmę už jį, įvykdė dar vieną žmogžudystę. Dabar jis pripažintas pavojingu recidyvistu.

2019 metų lapkritį G. Gaulia laikinai iš pataisos namų buvo perkeltas į Kauno tardymo izoliatorių. Siekdamas, kad nebūtų atgal perkeltas atlikti bausmę iš tardymo izoliatoriaus į pataisos namus, suplanavo apgaule nužudyti kitą nuteistąjį.

Bylos duomenimis, 2019 metų gruodžio pradžioje G. Gaulia įkalbėjo kartu kameroje buvusį nuteistąjį imituoti pasikorimą, t. y. kad nuteistasis imituos pasikorimą ir kai nuteistasis kabos virvės kilpoje bei pradės dusti, kaltinamasis pakvies pareigūnus, kad pastarieji atgaivintų nuteistąjį, o kaltinamasis pareigūnams pasakys, kad tai jis bandė nužudyti nuteistąjį, ir už tai jam bus skirta kardomoji priemonė suėmimas.

Kameros draugas su sumanymu sutiko. 2019 metų gruodį vyrai vakare nuėjo į tualeto patalpą, esą imituoti pasikorimo. Kameros draugui pakibus kilpoje bei nesiekiant kojomis žemės, vietoje to, kad kviestų pareigūnus, G. Gaulia paėmė nuteistajam už rankų ir jas laikė, kad nuteistasis kabotų ir negalėtų rankomis išsilaisvinti bei išsigelbėti.

Nors kaltinamasis teisminio bylos nagrinėjimo metu neigė savo kaltę nužudžius kitą nuteistąjį, teisėjų kolegija konstatavo, kad kaltė yra įrodyta ikiteisminio tyrimo metu surinktų ir teisiamojo posėdžio metu ištirtų įrodymų visuma.

„Objektyviąsias nuteistojo nužudymo aplinkybes atitiko kaltinamojo duoti parodymai, kad dar spalio mėnesį, perkeltas į pataisos namus, kuriuose jam gresia pavojus, sugalvojo įvykdyti nužudymą, kad gautų kardomąją priemonę suėmimą ir nebūtų grąžintas į šiuos pataisos namus. Aplinkybes, kad kaltinamasis nenorėjo atlikti bausmės pataisos namuose ir siekė gauti suėmimą, patvirtino ir liudytojo parodymai“, – paskelbė teismas.

Teisėjų kolegija pažymėjo, kad G. Gaulia nusikaltimą padarė neatsitiktinai.

„Ši nusikalstama veika buvo tik loginis kaltinamojo gyvenimo būdo ir ankstesnio nusikalstamo elgesio padarinys“, – paskelbė teismas.

Teisėjų kolegija nurodė, kad dėl padaryto nusikaltimo kaltinamais ne tik nesigaili, tačiau ir po šio nusikaltimo padarymo grasina daryti analogiško pobūdžio nusikaltimus, kad būtų patenkinti išimtinai jo interesai.

Kaip skelbia teismas, visos nurodytos aplinkybės teismui leido padaryti išvadą, kad kaltinamasis linkęs pažeisti įstatymus ir daryti nusikalstamas veikas, jis yra visiškai abejingas kito žmogaus gyvybei, todėl yra ypatingai pavojingas visuomenei.

Nužudytojo tėvui teismas iš kaltinamojo priteisė 1 tūkst. 129 eurus turtinės ir 47 tūkst. 660 eurų neturtinės žalos atlyginimo.

Nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kibernetinės atakas rengęs alytiškis sulaukė pasigailėjimo

confident-noyce

Vilniuje suimti įtariamieji nužudymu

confident-noyce

Panevėžyje nuteisti 3 bankroto administratoriai ir firmos vadovas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau