Iki gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo termino liko kelios dienos

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad iki gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo pabaigos liko mažiau, nei savaitė, tad iki gegužės 4 dienos deklaracijas turi suskubti pateikti tie gyventojai, kuriems yra prievolė tai padaryti.

Iki šios dienos pajamų deklaracijas Panevėžio apskrityje pateikė 72 tūkst. gyventojų. Panevėžio mieste ir rajone pajamas už praėjusius metus deklaravo 43 tūkst. gyventojų, Pasvalyje ir Biržuose – per 7 tūkst., Rokiškyje – beveik 10 tūkst. ir Kupiškyje – per 5 tūkst. gyventojų. Taip pat gauta apie 5 tūkst. turto deklaracijų, iš kurių pusė – Panevėžio mieste ir rajone.

Teisingai pateikusiems pajamų deklaracijas VMI jau grąžina pajamų mokesčio permokas (nors įstatymai numato, kad permokos turi būti grąžintos iki liepos 31 d.). Iki šiandien Panevėžio apskrityje permokos gražintos 16 tūkst. gyventojų – jiems VMI pervedė apie 1,3 mln. eurų. Panevėžio mieste ir rajone beveik 10 tūkst. gyventojų jau grąžinta 836 tūkst. eurų permokų, Pasvalyje – beveik 1,5 tūkst. gyventojų pervesta 117 tūkst. eurų, Biržuose – 1400 gyventojų sulaukė per 100 tūkst. eurų, Rokiškyje apie 170 tūkst. eurų pervesta 2 tūkst. gyventojų ir Kupiškyje – per 1 tūkst. gyventojų pervesta 93 tūkst. eurų.

„Laiku pateikti pajamų deklaracijas ypač aktualu gyventojams, pernai vykdžiusiems individualią veiklą, t.y. turėjusiems individualios veiklos pažymą arba dirbusiems pagal verslo liudijimą. Pajamų deklaraciją pateikti privalu net ir negavus pajamų iš vykdytos veiklos. Iki šios dienos Panevėžio apskrityje pajamas jau deklaravo 70 proc. gyventojų, vykdančių individualią veiklą. Iš viso Panevėžio apskrityje veiklą vykdo apie 13 tūkst. asmenų“, – sako Panevėžio AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorius Darius Kučinskas ir akcentuoja, kad laiku nepateikus deklaracijų bus taikoma administracinė atsakomybė.

Panevėžio AVMI primena, kad pajamas deklaruoti privalo ir ūkininkai bei jų partneriai; gavę pajamų už parduotą ar kitaip perleistą nuosavybėn turtą; gavę kitokių pajamų. Taip pat gyventojai, kurie praėjusiais metais naudojosi nepamokestinamuoju pajamu dydžiu (NPD) turėtų visada pasitikrinti, ar jiems per metus perskaičiavus metinį NPD, neatsiranda prievolė sumokėti mokesčio (arba gali susigrąžinti). Pažymėtina, kad šiemet pirmą kartą mokestį reikia sumokėti ir už tam tikrą palūkanų dalį, gautą 2014 metais.

Pajamas deklaruoti turi ir gyventojai, pageidaujantys susigrąžinti mokesčio permoką. Tai gali padaryti gyventojai 2014 m. nepasinaudoję visu metiniu NPD ar papildomu NPD už auginamus vaikus, mokėję gyvybės draudimo ar pensijų įmokas, palūkanas už būsto kreditą, mokesčius už studijas. Tačiau gyventojai, norintys susigrąžinti GPM permoką, teikti ir tikslinti deklaracijas gali dar 5 metus.

Be to, iki gegužės 4 d. dalis gyventojų turi pateikti ir pajamų, ir turto deklaracijas. Šią mokestinę prievolę turi įvykdyti politikai, tarnautojai, teisėjai, valstybės ir savivaldybės įmonių vadovai bei kiti mokesčių mokėtojai.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau