19.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 1 rugpjūčio, 2021

Įgyvendindami projektą Panevėžio krašto žmonės su negalia pasitelks ir savanorius

Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjunga, bendradarbiaudama kartu su Panevėžio Vietos veiklos grupe (VVG) ir Europos socialinio fondo agentūra, pristatė projektą, kurio esmė suteikti socialinę paramą – padėti negalią turintiems ir senyvo amžiaus žmonėms susitvarkyti buityje.

Padėti žmonėms

Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkas Jonas Dumša aiškino, kad projektinis pasiūlymas neapsiriboja vien tik socialinėmis paslaugomis.

„Pakalbinus žmones paaiškėjo, kad ir sociokultūrinių paslaugų nebūna per daug. Projekto pavadinimas – „Socialinės atskirties mažinimas per socialinių paslaugų ir sociokultūrinės veiklos organizavimą pasitelkiant savanorius“. Todėl projektas skirtas socialinės rizikos asmenims ir jų šeimoms, kurie dėl amžiaus, negalios ar kitų priežasčių negali savarankiškai rūpintis asmeniniu gyvenimu“, – pristatė projektą J. Dumša.

Veikloje dalyvaus savanoriai

Pasak jo, projekto tikslas ne tik suteikti socialines paslaugas, mažinti socialinę atskirti, bet ir į veiklą įtraukti savanorius.

„Projekto metu pirmiausia bus apmokyti savanoriai. Tuomet su savanorių pagalba namuose bus teikiamos asmeninės higienos ir priežiūros paslaugos. Be to, vyks žmonių su judėjimo negalia ir jų šeimos narių savitarpio pagalbos užsiėmimai. Norėdami sumažinti kultūrinio gyvenimo atskirtį, padėsime žmonėms lankyti parodas, organizuosime įvairius susitikimus, paskaitas. Taip pat rengsime kultūrines, edukacines, pažintines išvykas“, – aiškino projekto esmę J. Dumša.

J. Dumša.

Skatinti bendrystę

Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkas J. Dumša naujienų portalui JP sakė, kad projekto trukmė – 15 mėnesių.

„Paslaugas gaus 60 Panevėžio miesto gyventojų, įskaitant visas tikslines grupes. Projekto  partneris – Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka. Be to, džiugu, kad socialiai orientuotus projektus yra parengę Panevėžio jachtklubas, „Oriens“ sporto klubas bei G. Petkevičaitės-Bitės biblioteka. Jų projektai taipogi remiasi savanoriais ir noru mažinti bendruomenės narių socialinę atskirtį, juos įtraukiant į fizinio aktyvumo veiklas. Juk labai svarbu skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą, įtraukiant į organizuojamas veiklas vietos bendruomenių savanorius“, – įtikinamai kalbėjo J. Dumša.

Savanorystė pamažu populiarėja

Projekto autorius pabrėžė, kad šis projektas skatina savanorystę.

„Labai trūksta informacijos, kur ir kaip galima savanoriauti. Per mažai diskutuojama savanorystės tema, jos nauda. Tačiau savanorystė pamažu populiarėja, o remiantis gerąja praktika yra skatinami vyresnio amžiaus, neįgaliųjų žmonių aplankymai, teikti higienos ir priežiūros pagalba, maisto produktų pirkimas ar kitokią reikalingą pagalbą buityje. Labai norėtųsi, kad savanoriškos veiklos gyslelė ir noras padėti kitam atsirastų visų žmonių mintyse“, – dalinosi mintimis Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkas.

Projektai skatina VVG veiklą

Panevėžio VVG administratorė Martyna Lukoševičienė trumpai paaiškino, kas yra VVG.

„Tai nevyriausybinė organizacija veikianti Panevėžio mieste ir atstovaujanti įvairioms veiklos, verslo ir bendruomenių interesams. Pagrindinis veiklos tikslas – pagerinti įsidarbinimo galimybes, padidinti bendruomenių socialinę integraciją ir skatinti Panevėžio miesto plėtrą. Šiuo metų įgyvendinami Panevėžio VVG vietos plėtros strategija. Jos tikslas – pagerinti vietos įsidarbinimo galimybes ir didinti bendruomenių socialinę integraciją, išnaudojant vietos bendruomenių, verslo ir valdžios ryšius. Strategija įgyvendinama iki 2022 metų ir yra skirta virš 600 tūkst. eurų iš valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Jau turime pasirašyta 12 vietos plėtros įgyvendinimo sutarčių. Jų vertė 314 tūkst. eurų. Projektus jau turi Panevėžio jachtklubas, Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjunga, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka ir „Oriens“ sporto klubas“, – pristatė pradėtus įgyvendinti projektus M. Lukoševičienė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžyje prasidėjo unikalių namų senjorams statybos

confident-noyce

Vaikų vasaros stovykloms paskirstytos papildomos lėšos

confident-noyce

A. Lipniūno progimnazijoje – respublikinė metodinė praktinė konferencija

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau