Ignalinos AE ateityje gali reikėti daugiau darbuotojų

Ignalinos AE ateityje gali reikėti daugiau darbuotojų

BNS / DELFI nuotr.

Uždarant nuo 2010-ųjų visiškai neveikiančią Ignalinos atominę elektrinę (AE), joje dirbančių žmonių poreikis ateityje gali netgi išaugti, teigia energetikos ministras. Žygimantas Vaičiūnas teigia, kad po 10 metų elektrinei reikėtų papildomai maždaug 600 darbuotojų. 

„Ateityje netgi išaugs darbo jėgos poreikis šiek tiek, per dešimties metų laikotarpį, nes eksploatavimo nutraukimas taip pat yra darbo jėgai imlus procesas. Jeigu mes kalbame šiuo metu apie Ignalinos atominėje elektrinėje dirbančius 1900 žmonių, tai maždaug po 10 metų ten turėtų dirbti apie 2500 žmonių“, – LRT radijui antradienį sakė Ž. Vaičiūnas.

Pasak jo, specialistų ateityje reikalaus ir atsinaujinančios energetikos plėtra Ignalinos regione.

BIC

„Antras dalykas yra tai, kad kaip tik planuojame ir kitas veiklas, kuriose galėtų įsidarbinti šio regiono gyventojai, pirmiausia kalbame apie elektros energijos generaciją iš saulės elektrinių, aptarnavimas, įrangos diegimas ir kiti panašūs darbai“, – aiškino Ž. Vaičiūnas, paklaustas, koks bus Visagino likimas, 2038 metais galutinai uždarius jėgainę.

Ignalinos AE antradienį pranešė, kad joje dirba 1837 darbuotojai, jau išmontuota daugiau kaip trečdalis įrangos (per 50 tūkst. iš 160 tūkst. tonų), vyksta pasiruošimas svarbiausiam projektui – dviejų rusiškų RBMK tipo reaktorių išmontavimui.

Ignalinos AE sustabdyta prieš dešimt metų – 2009 metų gruodžio 31 dieną, o jos uždarymo darbai turėtų trukti iki 2038 metų. Uždaryti branduolinę jėgainę Lietuva įsipareigojo stodama į ES.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.