Idealiai tinka išskirtinėms asmenybėms: miesto centre, ant Nevėžio upės kranto

AutoriusJPFotoBENDROVĖS

4 200 kvadratinių metrų rekonstruotas buvusios Elektrotechnikos gamyklos pastatas – moderni, iki smulkmenų ieškota erdvė, jungianti gyvenamąsias patalpas ir verslo centrą.

Trys viršutiniai aukštai – būstai: įvairaus išdėstymo ir dydžio butai, studijos, apartamentai, iš kurių atsiveria pačios nuostabiausios senamiesčio panoramos.

O apačioje – patalpos, skirtos verslui ir kuriantiems žmonėms. Čia tiesiog ideali vieta: biurui, medicinos klinikai, galerijai, restoranams ar net kūrybinėms dirbtuvėms.

„Vieta nuostabi. Nes tai tikrai beveik centras. Ir Kultūros centras, ir Senvagė – čia pat. Kita vertus, nėra eismo, pro šalį niekas nevažiuoja… Tu ne ant gatvės gyveni ar dirbi, net dviratininkai netrukdo. O vaizdai ten be galo gražūs – senamiestis, bažnyčios… Gal kur ne kur Panevėžyje dar ir rastume panašių, į taip vadinamuosius „loftus“ rekonstruotinų pastatų, tačiau tikrai vos vieną kitą. Tad tie žmonės, kurie nenori po darbų rūpintis žolės pjovimu, kitais gerbūvio darbais, turėtų susidomėti šiame pastate esančiais būstais“, – sako Valdas Klimavičius, architektas įgyvendinęs šį UAB „Rentau“ užsakymą.

Šalia pastato driekiasi pėsčiųjų bei dviračių takas, kuriuo besigrožint Senvagės vaizdais galima pasiekti centrinę miesto – Laisvės aikštę. Pėsčiųjų tiltu lengvai pasiekiama Respublikinė Panevėžio ligoninė, kitos gydymo įstaigos ar net Panevėžio Šv. Apaštalų Petro ir Povilo – kitaip Raudona – bažnyčia. Kitoje pusėje svarbiausi miesto administraciniai, komerciniai, kultūriniai ir švietimo objektai. Gretimuose pastatuose yra įsikūrę restoranas, viešbutis, esama įvairiausius poreikius atitinkančių erdvių konferencijoms. Gyventojams, darbuotojams bei lankytojams ideali vieta, pasiekiama iš visų Panevėžio rajonų. Šalia erdvi nemokama parkavimo aikštelė.

„Šis projektas mums be galo svarbus. Norėjosi investicijoms pasirinkti kažką nepaprasto, neeilinio ir tuo pačiu prisidėti prie mūsų miesto estetinės vertės padidinimo. Po ilgų svarstymų nusprendėme, jog naujam gyvenimui prikelsime būtent šį buvusios Elektrotechnikos gamyklos vaiduoklį. Kadangi statinys šalia centro, gamybinės paskirties ir nenaudojamas, iš pat karto buvo akivaizdu, jog iššūkių tikrai bus…Turėjome iš pramoninių, apleistų patalpų padaryti moderniai įrengtas erdves gyvenimui ir darbui. Džiaugiamės, jog planus įgyvendinome, o panevėžiečiai turės dar vieną sutvarkytą vietą miesto senamiestyje. Tikime, jog po mūsų čia atsiras dar daugiau pastatų, be vizualinės taršos“, – mintimis dalinosi Marijus Braška, UAB „Rentau“ vadovas.

Modernią „TORAS LT“ erdvę naujam gyvenimui prikėlęs vienas iš ryškiausių Aukštaitijos architektų V. Klimavičius, Panevėžyje dar žinomas kaip  Laisvės aikštės rekonstrukcijos, viešbučio „Romantic“,  „Rietumu banko“ Rygoje centrinio pastato ir kt. autorius arba bendraautorius, teigia, jog šio pramoninės paskirties pastato rekonstrukcija buvo gana sudėtingas projektas.

„Tų tokių konversijų Panevėžyje atsirandą. Žinoma, dirbti su pramoninės architektūros tokiais pastatais nėra lengva, o kuo arčiau centro, tuo dar sudėtingiau. Visada paprasčiau ant pievos statyti kažką. O tokiais atvejais tenka derintis prie esamų konstrukcijų, ne viską gali griauti, ne viską pritaikyti… Sudėtinga, bet įdomu. Ir galiu pasakyti, jog šiame pastate nieko nebuvo lengva. Labai džiaugiuosi, kad užsakovai pasirinko itin profesionalų techninį prižiūrėtoją. Kitaip būtų tiesiog beveik neįmanoma iš projektuotojo pusės. Techninis prižiūrėtojas labai koregavo projektą, koordinavo ir inžinerinę dalį tikrai, manau, labai gerai prižiūrėjo“, – apie sunkumus, paverčiant seną pastatą moderniu verslo centru kalbėjo architektas.

Išvertus iš anglų „loftas“ – tai palėpė, virš gamybinių patalpų. Tokiose palėpėse buvo įrengiamos poilsio zonos darbininkams, jose gyvendavo ir patys šeimininkais. Tačiau laikui bėgant sąvoka pakito ir dabar įprasta „loftais“ vadinti buvusias gamyklas ar kitus industrinius pastatus, pritaikytus gyvenimui ar verslui.

Tradiciniai „loftai“ pasaulyje atsirado dėl didelės žemės kainos netoli miestų centrų. Juos išpopuliarino įvairūs menininkai, kurie iš pradžių tokiuose apleistuose, erdviuose statiniuose įsirengdavo kūrybines dirbtuves. Lietuvoje šio tipo patalpos taip pat pradėjo populiarėti dėl tos pačios priežasties – brangstančios žemės.

Panevėžyje tai vienas iš pirmųjų atgimęs „loftas“. „Loftai“ nuo standartinių patalpų išsiskiria aukštomis lubomis, dideliais langais ir vientisa, sienomis neperskirta erdve. Idealiai tinka kūrybiškoms ir išskirtinėms asmenybėms.

PASTATAS

 • 2020 m. rekonstruotas
 • 5 aukštai
 • 4 200 kvadratinių metrų

„Toras LT“ verslo centras – ieškantiems reprezentatyvių ir šiuolaikinius standartus atitinkančių patalpų. Rekonstrukcijos metu naudotos tik modernios ir kokybiškos medžiagos, atitinkančios A++ reikalavimus. Vis dėlto aukščiausio energetinio naudingumo klasę atitinkantiems atnaujintiems statiniams, kurie pretenduoja į pasyviųjų namų kategoriją,  pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus suteikiamas B efektyvumo rodiklis.

Sklandus darbas „Toras LT“ verslo centre garantuojamas nuo pat pirmos minutės.  Galimybę rinktis iki 1 700 kv. m ploto patalpas arba jų dalį (aukštą, studiją, biurą ir pan.).

Inovatyvūs inžineriniai sprendimai leidžia maksimaliai išnaudoti biuro plotą, gerą mikroklimatą garantuoja rekuperacinė vėdinimo ir kondicionavimo sistema bei kt. patogumai.

Ekonomiškas autonominis šildymas leis būti nepriklausomiems nuo centralizuotos sistemos.

Daugiau informacijos apie verslo centro galimybes:

 1. Nuomininkai turės savo atskirą, todėl saugią internetinę prieigą. Įvestas „Telia“ šviesolaidinis internetas. Pagal poreikį galimybė rinktis savo.
 2. Lankstus patalpų išdėstymas bet kokio dydžio biurui nuo 80 iki 1700 kv. m.
 3. Atskiri įvadai, atskiros kondicionavimo sistemos.
 4. Visose erdvėse gali būti įrengta virtuvėlė, o pageidaujant – ir atskiras WC.
 5. Patalpos pritaikomos bent kokiai veiklai.
 6. Individualiai reguliuojamas mikroklimatas garantuos ypatingą komfortą tiek vasarą, tiek žiemą.
 7. Instaliuotas didelis elektros galios rezervas, kuris patenkins visus nuomininko poreikius.
 8. Atskiri įėjimai, saugos signalizaciją.
 9. Galimos patalpų tvarkymo ir priežiūros paslaugos.
 10. Reklama ant pastato fasado.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pajūrio būsto rinka sulaukė paklausos, bet sparčios plėtros nelaukiama

confident-noyce

VMI siunčia įspėjimą įmonės lėšomis būstus pirkusiems ar nuomavusiems verslininkams

confident-noyce

Seimas supaprastino sąlygas jaunoms šeimoms su valstybės subsidija įsigyti pirmąjį būstą

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau