Į studijų kainą nebus įskaičiuojamos lėšos aukštųjų mokyklų ūkiui bei valdymui

Į studijų kainą nebus įskaičiuojamos lėšos aukštųjų mokyklų ūkiui bei valdymui

BNS / KTU nuotr.

Į studijų kainą nebus įskaičiuojamos lėšos aukštųjų mokyklų ūkiui bei valdymui.

Seimas priėmė tokias Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko „valstiečio“ Eugenijaus Jovaišos inicijuotas Mokslo ir studijų pataisas pataisas. Numatyta, kad jos įsigaliotų nuo rugpjūčio.

Šioms pataisoms pritarė Vyriausybė, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė yra sakiusi, kad ūkio ir administravimo lėšų įskaičiavimas į studijų kainą gerokai ją padidintų.

BIC

Kartu J.Petrausienė pažymėjo, kad lėšos ūkiui ir administravimui bus skirstomos Vyriausybės arba jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka ir institucijoms, kuriose mažėja priėmimas į valstybės finansuojamas vietas ar yra prasti mokslinės veiklos rezultatai, lėšos administravimui ir ūkiui taip pat mažės.

E.Jovaišai registravus pataisas viešojoje erdvėje buvo keliami nuogąstavimai, kad taip ruošiama dirva užtikrinti merdėjančių universitetų egzistavimą, kai nepriklausomai nuo studentų skaičiaus, universiteto rezultatų valstybės lėšomis būtų mokama už pastatų šildymą bei išlaikoma administracija.

Pataisos komitete buvo pakoreguotos įrašant, kad valstybės biudžeto lėšos administravimui ir ūkiui mokslo ir studijų institucijoms skiriamos „pagal vykdomus mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą ir meno veiklą bei studijas“, pirminiame variante šių parametrų nebuvo.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.