I. Šimonytė: Lietuva siekia tapti regiono lydere tvarių finansų srityje

AutoriusŽygimantas Šilobritas (ELTA)Fotoelta
I. Šimonytė.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė apibrėžė Lietuvos Vyriausybės tikslus kapitalo rinkos plėtojime. Anot jos, ateityje bus siekiama pritraukti naujų investuotojų, plėsti turimas finansines priemones, gerinti institucijų bendradarbiavimą ir netgi siekti regioninės lyderystės.

„Lietuvos vyriausybė teikia didelį prioritetą Lietuvos kapitalo rinkos plėtrai tiek nacionaliniu, tiek regioniniu lygiu. Neseniai mano vyriausybė priėmė kapitalo rinkos plėtros gaires, kuriomis siekiama paskatinti tolesnę mūsų šios rinkos plėtrą, pritraukti naujų investuotojų, išplėsti turimų finansinių priemonių spektrą ir pagerinti institucijų bendradarbiavimą“, – penktadienį vykusioje Finansų ministerijos ir Lietuvos bankų asociacijos (LBA) organizuotoje 9-ojoje tarptautinėje finansų rinkų konferencijoje teigė I. Šimonytė.

Premjerė aiškino, kad kapitalo rinkos plėtros gairėse taip pat numatytas artimesnis Baltijos šalių finansų sektoriaus bendradarbiavimas. Anot jos, numanoma, kad toks artimesnis ryšys užtikrins tai, jog regionas taps pastebimas investuotojams.

„Šiose gairėse ypatingas dėmesys skiriamas trijų Baltijos šalių regioniniam bendradarbiavimui, siekiame suvienodinti finansinių paslaugų reguliavimą ir sukurti bendrą rinką. Tikimės, kad tai padidins mūsų regiono matomumą ir pelnys užsienio investuotojų pripažinimą ir dėmesį“, – teigė politikė.

Galiausiai I. Šimonytė paminėjo, kad siekiama sukurti finansinę padėtį, kuri leis sutelkti resursus žaliajai Lietuvos pertvarkai ir paversti valstybę regionine tvarių finansų lydere.

„Lietuva siekia tapti regiono lydere tvarių finansų srityje. Taip pat mes norime sukurti finansinę ekosistemą, kuri padėtų sutelkti viešąsias ir privačias lėšas Lietuvos žaliajai pertvarkai, kuri yra ypač svarbi šiandienos geopolitikos kontekste“, – sakė ji.

ELTA primena, kad Tarptautinė finansų rinkų konferencija – tai kasmetinis renginys, kuriame verslo ekspertai, sprendimus priimantys asmenys iš Lietuvos ir užsienio dalijasi idėjomis apie naujausias finansų rinkų tendencijas.

Šių metų konferencijoje politikos formuotojai ir ekspertai aptarinėja pagrindines kapitalo rinkų plėtros kryptis Lietuvoje. Diskusijų metu daug dėmesio skiriama verslo finansavimo klausimams, tariamasi, kaip paskatinti aktyvesnį mažmeninių investuotojų dalyvavimą kapitalo rinkoje. Taip pat diskutuojama apie naujas kryptis kapitalo rinkose – finansines technologijas ir inovacijas.

Be to, plačiai apžvelgiamos tvariųjų finansų teikiamos galimybės ekonomikai einant žaliosios transformacijos keliu – ypatingą aktualumą dabartinėje geopolitinėje padėtyje ir įtampai energetikos sektoriuje įgavusiam klausimui.

9-ąją tarptautinę finansų rinkų konferenciją „Atsigavimo stiprinimas, atsparumo ugdymas“ organizuoja Finansų ministerija ir Lietuvos bankų asociacija.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

S. Skvernelis ragina I. Šimonytę iš Vyriausybės pašalinti ministrą K. Navicką

confident-noyce

I. Šimonytė: Lietuva ir Lenkija savo „Rail Baltica“ dalį bus pajėgios užbaigti greičiau nei iki 2030 m.

confident-noyce

I. Šimonytė mano, kad Anykščiuose ir Visagine būtų galima pakartoti merų rinkimus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau