I. Šimonytė: kitais metais pensijos augs sparčiau nei darbo užmokestis, o vienišiems senjorams įteisinsime pensijos priedą

AutoriusJPFotoASMENINIO ALBUMO
I. Grigienė, B. Matelis, I. Šimonytė ir J. Girdzijauskienė.

– Pirmame Seimo rinkimų ture Tėvynės Sąjunga pasirodė neblogai, tačiau, kaip jūs sakėte, tai yra tik pirmasis kėlinys. Antrasis turas spalio 25 d. Jo metu spręsis labai daug, o taip pat ir tai, kas formuos naują Vyriausybę. Naujoji Vyriausybė savo darbą pradės nuo 2021 metų valstybės biudžeto. Tikriausiai jau galvojote apie jo kontūrus. Nuo ko pradėsite ir kokie bus svarbiausi biudžeto prioritetai?

– Pradėsime nuo to, kas yra: dabartinė Vyriausybė parengė pirminį projektą, kurį dar teks detaliai išnagrinėti. Sprendimai, kurie jau įtvirtinti anksčiau priimtuose įstatymuose: dėl pensijų indeksavimo, vaiko pinigų didėjimo be jokios abejonės turės būti vykdomi. Tie sprendimai, kurie priklauso nuo ekonomikos raidos – minimalios mėnesio algos didinimas ar bazinio dydžio dirbantiems valstybės tarnyboje didinimas taipogi bus perkelti į biudžeto asignavimus. Mokesčių pakeitimų neplanuojame, nes jiems šiuo metu nei vieta, nei laikas – reikia rimtų ir pamatuotų diskusijų.

Daugiau klausimų kyla dėl Vyriausybės patvirtinto vadinamojo DNR plano, nes būtina užtikrinti, kad investicijos būtų realios ir kurtų ilgalaikę naudą ekonomikai, infrastruktūrą ir kokybiškas viešąsias paslaugas. Negalime praleisti progos ir didelį planuojamą kitų metų deficitą paversti vien tik didesne skola – svarbu, kad būtų kuriama tai, kas ateityje generuos tvarias žmonių, o per tai – ir biudžetų pajamas.

– Ko jūsų biudžete gali tikėtis šalies senjorai?

– Didesnių pensijų, nes kitais metais pensijų indeksavimo augimo tempas bus spartesnis už vidutinio darbo užmokesčio augimo tempą. 2016 m. dar anos kadencijos Seimo įstatyme įtvirtinta indeksavimo formulė lemia, kad pensijų augimo tempas priklauso nuo darbo užmokesčio fondo dinamikos, o ne politikų malonės. Nors darbo užmokesčio augimo tempas kiek sulėtės, sukauptas „Sodros” rezervas leis mokėti indeksuotas pensijas kaip numatyta.

Senjorai taipogi gali tikėtis, kad bus rimtai svarstoma, nuo kada ir kaip galime įteisinti vienišų senjorų pensijos priedą – tai, ką buvo pažadėjusi ir neįgyvendino dabartinė valdžia. Vienišų pensininkų didesnis už vidutinį skurdas yra didelė problema, kurią būtina spręsti kuo greičiau.

– Jūsų konkurentai neretai skleidžia gandus, kad gali būti mažinami vaiko pinigai ir kitos išmokos. Kokia situacija yra iš tikrųjų?

– Tai ne šiaip gandai, o tiesiog melagystė. Įstatymais patvirtinti įsipareigojimai bus vykdomi, kaip nustatyta. Nuolatiniai valdančiųjų bandymai palyginti esamą situaciją su 2008–2009 metais, kuomet Lietuva neturėjo euro ir siekdama išlaikyti stabilų litą turėjo mažinti išlaidas ir didinti mokesčius, yra tiesiog manipuliacija. Būdama eurozonos narė Lietuva turi nepalyginamai daugiau lankstumo vykdyti savo biudžetą net tada, kai jo pajamos sumenksta ženkliai dėl nenumatytų aplinkybių.

TS-LKD palaikė Vyriausybę pandemijos pradžioje, kai Vyriausybė siekė didesnio skolinimosi limito tam, kad palaikytų ekonomiką nuosmukio metu. Bėda tokia, kad lėšos naudotos neskaidriai ir neatsiskaitant Seime. Galbūt neskaidrus pačių valdančiųjų elgesys verčia bandyti netinkamu elgesiu kaltinti kitus.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš J. Girdzijauskienės, B. Matelio, I. Grigienės rinkimų sąskaitos. Užs. Nr. JPR-2020/47

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Guoda Burokienė: „Pasirinkite atstovą, vertą Jūsų pasitikėjimo“

confident-noyce

2020-ųjų Seimo rinkimai: partijų parama kitoms politinėms jėgoms antrajame ture

confident-noyce

Prasideda balsavimas namuose, tęsiasi specialiuose punktuose

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau