Į rinkimus, rengiamus iš naujo, partiniams kandidatams siūlomas lengvesnis kelias

Į rinkimus, rengiamus iš naujo, partiniams kandidatams siūlomas lengvesnis kelias

Milena ANDRUKAITYTĖ (BNS) / BNS nuotr.

Du Seimo nariai siūlo įteisinti lengvesnį kelią į parlamento rinkimus vienmandatėje apygardoje, kai rinkimai rengiami iš naujo.

Mišrios Seimo narių grupės nariai Andrius Mazuronis ir Valentinas Bukauskas teikia pataisą, kad partijos keliamiems kandidatams nereikėtų rinkti parašų, jei tokiomis pat sąlygomis jos kandidatas buvo keliamas per eilinius rinkimus.

Šiuo metu kandidatai vienmandatėje apygardoje turi surinkti tūkstantį rinkėjų parašų. Toks reikalavimas netaikomas partijų keliamiems kandidatams, jei jos daugiamandatėje apygardoje kelia kandidatų sąrašą.

BIC

Parlamentarai taip pat siūlo nustatyti, kad parašų nereikėtų rinkti visiems pakartotiniuose rinkimuose išsikelti siekiantiems politikams, jei jie prieš tai neįvykusiuose rinkimuose jau buvo registruoti kandidatais.

Iniciatoriai teigia, kad pataisomis suvienodintų tvarką: partiniams kandidatams būtų panaikintas reikalavimas rinkti parašus renkant Seimo narį į atsiradusią laisvą vietą, nes partijų kandidatai parašų nerenka ir eiliniuose Seimo rinkimuose.

Anot iniciatorių, kitas pakeitimas siūlomas, kad nesusidarytų situacija, kai asmuo surenka jį remiančių gyventojų parašus, tačiau rinkimams neįvykus, pakartotiniuose rinkimuose parašus po kelių mėnesių privalo rinkti iš naujo.

Nauji Seimo rinkimai vienmandatėje apygardoje rengiami, kai čia išrinkto Seimo nario įgaliojimai pripažįstami nutrūkusiais: jis atsistatydina dėl kitų pareigų ir pan.

Pakartotiniai rinkimai apygardoje rengiami, jeigu rinkimuose dalyvavo vienas arba du kandidatai ir per pirmąjį turą Seimo narys nebuvo išrinktas.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.