Į respublikinę „Robotiadą“ Panevėžys siunčia J. Balčikonio gimnazistus

Į respublikinę „Robotiadą“ Panevėžys siunčia J. Balčikonio gimnazistus

JP / KTU nuotr.

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (PTVF) vyko jaunųjų išradėjų regioninės varžybos FLL (First LEGO League). Renginio organizatoriai Robotikos akademija, Panevėžio miesto savivaldybė bei PTVF – džiaugiasi didėjančiu jaunimo dėmesiu robotikai.

„Dabar daug kalbama apie ketvirtąją pramonės revoliuciją, vis didėjantį robotų vaidmenį ne tik pramonėje, bet ir kasdieniame mūsų gyvenime, tad Panevėžys neatsitiktinai vieną iš strateginių savo krypčių pasirinko būtent robotiką. Nepaprastai džiaugiuosi matydamas įspūdingą būrį robotais besidominčių vaikų, jaunimo, mokytojų ir tėvelių“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas.

BIC

Robotikos akademijos vadovas Artūras Gaulia priminė, jog jaunieji robotistai dalyvauja pasaulinio lygio varžybose, nes standartai vienodi visame pasaulyje.

„Nugalėtojai bus kviečiami į JAV dalyvauti finalinėse varžybose, o šiandien rungtynės vyksta visoje Lietuvoje. Pirmą kartą istorijoje rengiame mūsų mažylių, t. y. pradinių klasių moksleivių, ir atrankines varžybas regionuose, o tai reiškia, kad į finalus važiuos tik geriausieji“, – pabrėžė A. Gaulia.

PTVF dekanė Daiva Žostautienė visiems priminė, jog PTVF įkurta pirmoji pramoninių robotų laboratorija visoje Lietuvoje, o bakalauro robotikos programa bei valdymo technologijų robotikos krypties magistratūros studijos sukurtos Panevėžyje.

„Ar žinote, kad mūsų studentai Technologijų mokymo centre veda užsiėmimus moksleiviams, ruošia nuostabius pasirodymus, o jų komandos laimi pasaulinėse Europos varžybose, kuriose neiškrenta iš penketuko? Ar žinote, kad vienas iš mūsų studentų, kuris pasirinko studijas PTVF, yra ne panevėžietis, tačiau mylintis šį miestą ir garsinantis jį? Dar praėjusį gruodį Japonijoje užėmė 10 vietą iš 92 dalyvių?“, – džiaugėsi D. Žostautienė.

Visos Lietuvos didžiuosiuose miestuose surengtose regioninėse varžybose atrinkta 16 geriausių komandų. Jos pateko į kovo 3 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančią išradėjų šventę „Robotiada“. Panevėžyje atrinkta J. Balčikonio gimnazijos komanda „B Society“.

9-16 m. moksleiviai varžėsi pagal pasaulinę FLL robotikos varžybų sistemą, kurioje autonominiai robotai per 150 sekundžių turėjo įveikti kuo daugiau misijų. Vyko trijų tipų rungtys – robotų laukas, vertybės ir vertybių pristatymas. Šių metų tema – vanduo, tad robotas turėjo prijungti nutrūkusius vamzdžius, sutaisyti fontaną, pasirūpinti fekalijų šalinimo sistema, spręsti kitus žmogaus vandens apytakos ciklui kylančius iššūkius. Tiriamasis projektas taip pat rėmėsi vandens apytakos ratu. Vaikai ir jaunuoliai tyrė aplinką, siūlė inovatyvius sprendimus, kaip spręsti problemas, o savo atradimais dalijosi su bendruomene.

6-10 m. vaikai turėjo progą parodyti savo sukurtus FLL Junior projektus.

Iš viso varžybose dalyvavo 25 panevėžiečių komandos. Daugiausia, net septynias, pristatė J. Balčikonio gimnazija.

Varžybų akimirkos

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.