Į profesines mokyklas priimta daugiau moksleivių nei pernai: paaiškėjo populiariausia specialybė Panevėžio mokyklose

Į profesines mokyklas priimta daugiau moksleivių nei pernai: paaiškėjo populiariausia specialybė Panevėžio mokyklose

Raimonda MIKUČIONYTĖ, Ignas JAČAUSKAS (BNS) / Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centro nuotr.

Į profesines mokyklas šiemet priimta 18 tūkst. moksleivių – aštuoniais šimtais daugiau nei pernai, trečiadienį pranešė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO).

Bendrajame priėmime šiemet sutartis su profesinėmis mokyklomis sudarė 17 965 asmenų, pernai jų buvo 17 157.

Tarp įstojusiųjų – 6,4 tūkst. moksleivių, dar neturinčių vidurinio išsilavinimo, bei beveik 11,6 tūkst. jau baigusiųjų dvylika klasių.

BIC

Pasidžiaugė sudarę daugiau sutarčių

Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centro direktorius Tautvydas Anilionis naujienų portalui JP pasidžiaugė, kad šiais mokslo metais sudarė kur kas daugiau sutarčių nei praėjusiais mokslo metais.

„Priėmimas vyko kur kas geriau ir jau turime sudarę 150 sutarčių. Ir toliau lieka populiariausios dvi profesijos: virėjo modulinė profesinio mokymo programa ir informacinės technologijos. Stoja jau turintys brandos atestatus ir baigę 10 klasių“, – teigė profesinio rengimo centro vadovas ir pridūrė:

„Manau, kad sutarčių bus sudaryta dar daugiau, nes Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO) rugsėjo mėnesį pratęsė dokumentų priėmimą į profesinio mokymo įstaigas.“

Skaičiai Lietuvoje

Visoje Lietuvoje daugiausia sutarčių sudaryta Inžinerijos ir inžinerinių profesijų (4 227), Paslaugų asmenims (3 472) bei Architektūros ir statybos (2 111) švietimo sričių mokymo programose.

Daugiausiai, 1 570 moksleivių, tiek neturinčių vidurinio išsilavinimo, tiek jį jau įgijusių, sulauks Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras (KMPMC), Šiaulių profesinio rengimo centre mokysis 908, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centre – 901, Marijampolės profesinio rengimo centras sulauks 796, Kauno technikos profesinio mokymo centras – 780 moksleivių.

Tarp jau įgijusiųjų vidurinį išsilavinimą, populiariausios buvo Paramediko ir Higieninės kosmetikos kosmetiko programos KMPMC – jas rinkosi atitinkamai 205 ir 149 moksleiviai. Dar 130 asmenų, jau baigusiųjų mokyklas, rinkosi slaugytojo profesiją Kauno statybos ir paslaugų mokymo centre.

Norintys mokytis profesinio mokymo įstaigose dar galės dalyvauti lapkričio 11 – gruodžio 11 vyksiančiame papildomame priėmime.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.