Į pavasarinę talką „Darom 2017“ kviečia prisijungti neabejingus aplinkos švarinimui panevėžiečius

Akcijos „Darom 2017“ organizatoriai šiais metais kviečia ne tik tradiciškai švarinti viešąsias erdves, tačiau bendruomenes kviečia siūlyti ir įgyvendinti įvairias aplinkosaugos tematikos idėjas bei taip suburti tūkstantį aplinkos švarinimo iniciatyvų visoje šalyje.

Jau 10-us metus balandžio 22-ąją, Lietuvoje pilietinė iniciatyva „Darom 2017“ kvies pavasarinei talkai. Tūkstančius gyventojų, nevyriausybinių organizacijų, verslo bei savivaldų atstovus vienijanti iniciatyva, šiais metais švenčia jubiliejinį dešimtmetį.

Akcijos „Darom 2017“ organizatoriai šiais metais kviečia ne tik tradiciškai švarinti viešąsias erdves, tačiau bendruomenes kviečia siūlyti ir įgyvendinti įvairias aplinkosaugos tematikos idėjas bei taip suburti tūkstantį aplinkos švarinimo iniciatyvų visoje šalyje.

Dešimties metų prasminga bendruomeniškumo istorija

Dar 2007-aisiais prasidėjusi visuotinės talkos iniciatyva kasmet siūlė vis kitaip pažiūrėti į aplinkosaugą ir bendruomenių įsitraukimą į šį svarbų procesą. Iniciatyvinės grupės pradėta akcija  pakviesdavo vis daugiau bendruomenių, kurioms ši pavasarinė talka tapo tradicija. Aktyviai įsijungiančios nevyriausybinės organizacijos, verslas bei savivaldos padeda suburti vis didesnį būrį aplinkosaugos aktyvistų ne tik Panevėžyje, bet ir visoje Lietuvoje.

„Iniciatyva „Darom“ kiekvienais metais vis aktyviau parodo, kad Panevėžys ir panevėžiečiai išties yra pilietiški. Drąsiai galiu pasakyti, kad būtent per tuos metus mačiau kaip kyla ir leidžiasi dvi kreivės: viena – vis daugiau prie akcijos prisijungiančių žmonių bei bendruomenių, kita – įsitraukiančiųjų į valstybės ar savivaldos valdymą. Ir galiu patikinti, kad abi kreivės simbolizuoja mūsų pilietiškumą. Lietuviai – pilietiški ir besirūpinantys savo šalimi. Tai parodo kasmet tūkstančiais prie akcijos prisijungiantys iniciatyvūs gyventojai“, – teigė iniciatyvos „Darom 2017“ Panevėžio regiono koordinatorė Modesta Petrauskaitė.

10 metų proga akcijos organizatoriai kviečia minėti žengiant dar vieną žingsnį į priekį. Šiais metais iniciatyvinė grupė ragina ne tik dalyvauti ir būti pavasarinės talkos dalimi, bet surinktas šiukšles atsakingai rūšiuoti ne tik akcijos metu, bet ir visus metus.

Ragina aktyviai jungtis

Panevėžio miesto koordinatorius Tomas Bilevičius kviečia nelikti abejingiems ir jaunimo organizacijų bei neformalių jaunimo grupių atstovus.

„Dažnai kalbama apie tai, kad jaunimas yra ateitis. Jaunimas yra šiandien, čia ir dabar. Todėl neabejoju, kad šiais metais pilietinėje iniciatyvoje jaunimo bei jaunimo organizacijų atstovų bus gausu kaip niekad. Jei norime, kad neliktų atotrūkio tarp jaunimo ir bendruomenių, manau, turime užtikrinti, kad mūsų veiklas vienytų bendri tikslai ir bendros iniciatyvos. Ypatingai, kai Panevėžyje ir Panevėžio rajone vis stiprėja jaunimas ir vis daugėja organizuojamų įvairių pilietinių iniciatyvų“, – įsitraukti jaunimo atstovus ragina T. Bilevičius.

Visos nevyriausybinės organizacijos, mokyklos, neformalios grupės, verslas bei kitos institucijos projektų organizatorių kviečiamos atskirai registruotis čia.

M. Petrauskaitė.

Iniciatyvos dešimtmetis – gyventojų pilietiškumo pavyzdys

Kol dėl vis mažėjančio įvairių rinkimų ar referendumų aktyvumo politikai ar visuomenės veikėjai juodą debesį traukia virš nepilietiškų rinkėjų, akcijos Panevėžio regiono koordinatorė M. Petrauskaitė teigia, kad būtent akcija „Darom“ kasmet parodo, jog panevėžiečiai yra pilietiški ir atsakingi.

„Per tokį ilgą mano veiklos šioje akcijoje laiką, nė karto nesulaukiau klausimo „Kodėl aš turėčiau tvarkytis? Kodėl to nedaro valstybė?“. Gyventojai puikiai supranta, kad už tai, kaip jaučiasi, kokioje aplinkoje gyvena, ar žengę pirmą žingsnį iš ryto iš namų užmina šiukšlę ar tvarkingą veją. Deja, valstybės valdymo procesuose dar turime daug sričių, kuriose turime mokytis. Norėdami, kad žmonės būtų aktyvūs politiškai ir nežiūrėtų į „valdžią“, kaip į priešus, turime palaikyti nuolatinį kontaktą ir aiškiai parodyti, kad kiekvienas iš mūsų yra svarbus. Turime ir toliau ieškoti sąlyčio taškų, bendradarbiavimo galimybių. Juk būtent ši akcija kasmet parodo, kad skirtingų profesijų ar skirtingų interesų grupių žmonės susivienija bendrai iniciatyvai ir bendrai misijai. Todėl manau, kad požiūris kitokiu rakursu į bendruomenes ir jų veiklą atvertų visai kitokias perspektyvas ir valstybės valdymo procesui. O ir ši ne pelno siekianti ir mus visus vienijanti idėja valstybei per metus sutaupo ne vieną šimtą tūkstančių“, – pasakojo M. Petrauskaitė.

Akcijos organizatoriai Panevėžyje kviečia aktyviai sekti informaciją apie organizuojamą iniciatyvą internetinėje svetainėje www.mesdarom.lt bei socialiniuose tinkluose.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Per metus Panevėžyje sudega iki 40 šiukšlių konteinerių

confident-noyce

Plastiko tarša Atlanto vandenyne yra mažiausiai 10 kartų didesnė nei manyta

confident-noyce

Šią savaitę dar galima balsuoti už Panevėžio gyventojų pateiktas iniciatyvas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau