3.5 C
Panevėžys
Trečiadienis, 17 balandžio, 2024

Į paskutinę kelionę išlydėtas rašytojas, žurnalistas A. Kaminskas

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
Į paskutinę kelionę išlydėtas rašytojas, žurnalistas A. Kaminskas.

Nesulaukęs 80-ojo jubiliejaus, Anapilin iškeliavo buvęs ilgametis laikraščio „Tėvynė“ redaktorius, žurnalistas, rašytojas Algimantas Kaminskas. Šiandien velionis palaidotas Panevėžio Šilaičių kapinėse.

A. Kaminskas – beveik pusšimčio knygų autorius. Rašė ir eiliuotus, ir prozos kūrinius. Spaudoje pradėjo rašyti nuo 1956 metų, daugiausia kaimo tematika. Nuo 1982 metų yra Lietuvos rašytojų sąjungos narys.

A. Kaminskas gimė 1944 m. balandžio 28 d. Kybartuose, Vilkaviškio rajone. 1973 m. baigė Vilniaus aukštąją partinę mokyklą, 1978 m. – Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto žurnalistikos specialybę.

A. Kaminskas 1973–1975 metais buvo Kėdainių rajono laikraščio „Tarybinis kelias“ korektorius, korespondentas, 1980–1984 m. – Kėdainių rajono laikraščio „Tarybinis kelias“ redaktoriaus pavaduotojas. 1984–2008 m. – Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ vyriausias redaktorius. 1990 metais įsteigė leidyklą „Tėvynė“.

Žurnalistinis darbas A. Kaminską džiugino. Jis per daugiau nei penkiasdešimt darbo metų parengė gausybę publicistinių straipsnių, interviu, informacinių tekstų labai įvairiomis temomis.

Didelio populiarumo A. Kaminskas sulaukė 1981 m. pasirodžius knygai „Kėdainių kronikos“. Tai – istorinė publicistinė poema, skirta šešių šimtų metų jubiliejų švenčiančiam miestui. Knygą sudaro 600 eilučių, o kiekviena iš jų aprašo vienus miesto gyvenimo metus. Ši knyga susilaukė papildomų redakcijų ir leidimų 1992 ir 2015 m.

Daugelio knygų autorius neslėpė, kad knygos – vienas iš didžiausią išliekamąją vertę turinčių reiškinių.

Paskutinius du leidinius A. Kaminskas išleido 2023 metais. Tai buvo eilėraščių rinkiniai: „Raudančios rasos“ ir „ Šulinių tyloje“.

Už savo kūrybą A. Kaminskas 1986 m. buvo apdovanotas Nikolajaus Ostrovskio literatūrinė premija, 1990 m. – Lietuvos žurnalistų sąjungos premija, o 2017 m. už viso gyvenimo kūrybą – rašytojos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrine premija.

Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Rūta Bagdonienė prisiminė, kad teko nemažai bendrauti su velioniu A. Kaminsku.

„Bendravau su juo, kaip su rašytoju ir daugelio knygų autoriumi. A. Kaminskas vos tik išleisdavo naują knygą, iškart jas pristatydavo ir dovanodavo bibliotekoms. Todėl turime bene visus jo leidinius. Bendravau su juo, kai jis dirbo „Tėvynėje“ ir, kai jau nebedirbo. Ypatingai džiaugiamės, kad jam 2017 m. buvo įteikta G. Petkevičaitės-Bitės literatūrinė premija už visą jo gyvenimo kūrybą. Tai vienintelis Panevėžio krašto rašytojas, kuris apdovanotas šia premija“, – dalijosi prisiminimais R. Bagdonienė ir sakė, kad A. Kaminskas turėjo subtilų humoro jausmą.

Ilgametis laikraščio „Tėvynė“ bendradarbis Visvaldas Tebeliškis pasakojo, kad jam teko dirbti su Amžiną atilsį A. Kaminsku.

„Tai buvo karingas ir tiesmukas žmogus, kuriam buvo labai svarbios tiesos paieškos. Pamenu buvo sovietmetis, bet jau švito atgimimo aušra. A. Kaminskas kovojo su tuometine Panevėžio rajono vykdomąja ir partine valdžia. Nebijojo prieštarauti tai valdžiai ir net gi apie negeroves rašyti. Tie faktai atsispindėjo 1989 metais išleistoje knygoje „Memuarai apie šiandieną“, – prisiminė V. Tebeliškis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Namo laiptinėje rastas 81 metų panevėžiečio kūnas

confident-noyce

Būdamas 83 metų mirė italų mados dizaineris R. Cavalli

confident-noyce

Ligoninėje mirė traktoriaus ūkyje Šilutės rajone vasarį prispaustas vyras

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau