Į Panevėžio rajoną atkeliauja „Knygų Kalėdos“

AutoriusARNETA MATUZEVIČIŪTĖFotoA. MATUZEVIČIŪTĖS, BNS, LRP
„Knygų Kalėdos“.

Į Lietuvą, o kartu ir į Panevėžio rajoną atkeliauja „Knygų Kalėdos“. Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojama akcija jau dešimtą kartą skatina dalytis skaitymo džiaugsmu ir į bibliotekas atnešti vieną ar kelias knygeles.

„Akcija prasidėjo prieš dešimtmetį, kai Šiaulių rajono vaikai parašė tuometinei prezidentei laišką, prašydami daugiau knygučių, kurių vietos biblioteka stokojo“, – idėjos gimimą primena Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė.

Aktyviai prie akcijos įgyvendinimo prisideda ir Panevėžio rajono gyventojai bei įstaigos. Pernai per šventinį laikotarpį 36-iose rajono bibliotekose buvo padovanota daugiau nei 600 knygų.

D. Grybauskaitė.

Biblioteka – tai ne tik knygos

Šiemet akcija dar tik prasidėjo, o Perekšlių bibliotekininkė Danutė Kelpšaitė jau džiaugiasi, kad skaitytojai spėjo atnešti 27 knygas.

„Sulaukiame jų labai įvairių: romanų, nuotykinės literatūros, mokslinės. Vienos senesnės, kitos naujesnės. Kartu su „Knygų Kalėdomis“ leidiniai pratęsia savo gyvenimą, nelieka užmiršti lentynose tik kartą perskaityti ir juodu ant balto nugulusiomis istorijomis nudžiugina dešimtis kitų skaitytojų“, – pastebi D. Kelpšaitė.

Tai ne vienintelis džiaugsmas, aplankęs Perekšlių biblioteką šią ankstyvą žiemą. Už pagalbą ir susitelkimą kovojant su koronaviruso pandemija padėkos raštą iš vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės gavo bibliotekininkė ir Panevėžio rajono savivaldybės bendruomenės centras „Šuoja“.

„Biblioteka – tai ne tik knygos, tai bendrystės, pagalbos vieni kitiems židinys: jei kuris skaitytojas negali atvykti, tai literatūrą jam vežu pati“, – sako Perekšlių bibliotekininkė.

„Knygų Kalėdos“.

Platesnis pasirinkimas skaitytojui

Gustonių biblioteka-universalus daugiafunkcis centras „Knygų Kalėdų“ akcijoje dalyvauja ne pirmus metus, sako bibliotekininkė Regina Masiokienė.

„Daugiausia knygų atnešdavo senjorai. Tas knygas, kurias gavo dovanų ir perskaitė, jie atneša į biblioteką, dalijasi su kitais. Mūsų bibliotekoje skaito ne tik vyresnio amžiaus žmonės, bet ir vaikai, neįgalieji, tad kuo platesnis asortimentas – tuo lengviau atrasti ką naujo perskaityti“, – sako Gustonių bibliotekininkė.

Ji šiose pareigose – jau 12 metų, tad vietinius skaitymo mėgėjus pažįsta: nujaučia kas kam patina, kas galėtų būti įdomu. Dėl šios priežasties ir karantiną lengviau išgyventi.

„Su ištikimais bibliotekos lankytojais elektroniniu paštu sutariame laiką, kada atrinksiu kelias knygas skaitymui, o atsiimti jų jie ateina prie lango. Dabar taip ir bendraujame – iš toli mojuodami“, – šypsosi pašnekovė.

Anot jos, „Knygų Kalėdų“ akcijos metu kartais sulaukiama labai netikėtų skaitinių, kurie itin praverčia vasarą, kai į kaimą pas senelius ar pusseseres atvyksta vaikai.

„Vasarą daugiau jaunųjų skaitytojų, kurie į Gustonių universalų daugiafunkcį centrą skuba jau ne dėl kompiuterių. Jie mokykloje per pamokas, namuose ruošdami namų darbus tiek daug laiko praleidžia prie ekranų, kad atėjus pas mus labiausiai nori žaisti, judėti, piešti, karpyti, na ir žinoma – knygas skaityti“, – pastebi R. Masiokienė.

Bibliotekas lanko labai įvairus spektras žmonių, todėl kuo platesnis, dažniau atnaujinamas asortimentas – tuo lengviau rasti kuo nauju domėtis.

„Knygų Kalėdos“.

Daugiau dėmesio vaikams

Šiais metais akcija „Knygų Kalėdos“ skatina knygeles nešti ne tik į bibliotekas, bet ir į vaikų dienos centrus. Dienos centruose vaikai kasdien gauna šiltus dienos pietus ir pavakarius, saugioje šiltoje ir jaukioje dienos centro erdvėje jie gali ruošti pamokas, žaisti, skaityti, kartu su bendraamžiais užsiimti kitokia mėgstama veikla, draugauti. Taip sunkiau besiverčiančioms šeimoms rajone tiesiama pagalbos ranka.

Knygų naudą vaikams pastebi ir Vadoklių nestacionarių socialinių paslaugų namų vadovė socialiniam darbui Ilona Benetaitė.

„Knygos vaikams praverčia ruošiant namų darbus, kažką kuriant, piešiant. Pas mus knygelių nėra daug, jas dalijasi maždaug 15 į centrą užeinančių vaikų. Kai pristingame skaitinių ar reikia kokios kitos literatūrinės pagalbos – kreipiamės į Vadoklių biblioteką, bibliotekininkė Joana Burokienė visada mielai padeda“, – sako I. Benetaitė.

Akcija „Knygų Kalėdos“ visoje šalyje vyks iki sausio 6 dienos. Joje dalyvauti gali kiekvienas, knygą atnešęs į vaikų dienos centrą ar vietos biblioteką.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

VTEK pradėjo tyrimą dėl buvusios kultūros viceministrės darbo Nacionalinėje bibliotekoje

confident-noyce

Bibliotekininkė A. Saladūnaitė: apie knygas, skaitymo įpročius ir gėrio trupinėlį

confident-noyce

Ką skaitysime pavasarį: psichologiniai trileriai, romanai, klasika ir tikros istorijos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau