Į Panevėžio miesto mero kėdę taikosi eilė norinčiųjų: kuris geriausias kandidatas (apklausa)

Į Panevėžio miesto mero kėdę taikosi eilė norinčiųjų: kuris geriausias kandidatas (apklausa)

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Luko VARANAUSKO, Gedimino BALČIŪNO, BNS, VDU nuotr.

Šią savaitę oficialiai prasidėjo savivaldybių tarybų ir tiesioginių merų rinkimų politinė kampanija. Vyriausiosios rinkimų komisijos vadovė Laura Matjošaitytė oficialiai patvirtino, kad prasideda oficiali kampanija – savarankiškų politinės kampanijos dalyvių ir visuomeninių rinkimų komitetų registravimas.

Ji pažymėjo, kad nuo kampanijos pradžios būsimų kandidatų reklama turi būti įtraukiama į apskaitą, išlaidos priskiriamos politinės kampanijos išlaidoms.

BIC

Panevėžyje kai kurios partijos jau turi pasitvirtinusios savivaldybių tarybų sąrašus bei kandidatus tiesioginiuose merų rinkimuose.

Tačiau yra partijų, kurios laukia gruodžio mėnesio. Esą tuomet pasitvirtins ir kandidatus savivaldos, ir kandidatus merų rinkimuose.

Bus patvirtinti

Neseniai, šių metų balandžio 13 dieną, įregistruotos Lietuvos socialdemokratų darbo partijos Panevėžio skyriaus pirmininko, statančio Panevėžyje nelegalius suoliukus ir taip bandančio įtikti rinkėjams, Petro Narkevičiaus, naujienų portalui JP pakalbinti nepavyko. Politikas nesiteikė atsiliepti į telefono skambutį.

Tuo tarpu partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas trumpai paaiškino, kad kandidatai į savivaldos tarybas ir tiesioginius merų rinkimus dar nepatvirtinti.

„Bus patvirtinti gruodžio mėnesį“, – tarstelėjo socialdarbiečių partijos vedlys.

Gruodžio mėnesį kandidatus savivaldybių tarybas ir merą rinkimams tvirtins ir Lietuvos žaliųjų partijos Panevėžio skyrius.

G. Umbrasienė.

„Tai bus gruodžio mėnesį. Turėsime ir kandidatų sąrašą į savivaldos Tarybą, ir kandidatą į merus. Prasidėjusi rinkiminė kampanija – ne pats svarbiausias dalykas. Daug svarbiau kandidatų veikla iki rinkimų. Didžiosios partijos skelbiasi iš anksto – iki rinkimų. Mažosios partijos neskuba“, – teigė partijos Panevėžio skyriaus pirmininkė Gema Umbrasienė ir neatskleidė nei kandidatų sąrašo sudėties, nei galimo kandidato į merus. Paprašė palikti teisę į paslaptį.

Visai neseniai G. Umbrasienė buvo išrinkta į Lietuvos žaliųjų partijos valdybą. Greičiausiai ji ir bus šios partijos kandidatė tiesioginiuose mero rinkimuose.

I. Grigienė.

Konservatoriai kandidatus jau turi

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatė į Panevėžio miesto merus – verslininkė Indiana Grigienė. Tai paaiškėjo lapkričio 4 dieną, kai buvo suskaičiuoti visi balsai pirminiuose partijos rinkimuose.

TS-LKD Panevėžio skyriaus rinkimų štabo vadovė Jurga Girdzijauksienė naujienų portalui JP aiškino, kad išankstiniuose rinkimuose buvo reitinguojamas ir savivaldos rinkimų kandidatų sąrašas.

„Pirmieji du, kaip ir priklauso, yra I. Grigienė ir Marius Mališauskas. Trečioje vietoje Vitalijus Satkevičius“, – pristatė sąrašą štabo vadovė ir pridūrė:

„Kandidatų sąrašas, kuriame yra 52 asmenys, dar keisis. Jį koreguoti gali pirmoje vietoje esanti ir išrinkta kandidate į merus I. Grigienė. Be to, korekcijas šiame sąraše įneš ir centrinė štabo būstinė.“

P. Urbšys.

Rinkimuose dalyvaus

Seimo narys Povilas Urbšys naujienų portalui JP dar vakar teigė, jog jo vadovaujamas pilietinis judėjimas šią savaitę paskelbs ne tik kandidatų į Panevėžio miesto tarybą sąrašą, bet ir kandidatą į merus.

Šiandien popiet pilietinio judėjimo atstovai išplatino pranešimą. Jame rašoma, jog vakar Panevėžyje įsteigtas visuomeninis rinkimų komitetas „Kurkime jaukų miestą KARTU”.

Komiteto susirinkimo metu vienbalsiai patvirtinta Seimo nario Povilo Urbšio kandidatūra į Panevėžio miesto merus.

Taip pat patvirtintas rinkimų į Panevėžio miesto tarybą kandidatų sąrašas, kuriame įtraukti įvairių sričių miesto visuomenei žinomi žmonės, daugelis dalyvaujantys bendruomeninėse veiklose: Erika Kosej, Rimantas Ridikas, Viktorija Polzunovaitė, Ričardas Bakanauskas, Marija Miknė, Sigitas Laurinavičius, Justinas Mačys, Zita Kazlauskienė, Saulius Skaburskis, Solveiga Dagė, Renata Stančikienė, Saulius Saladūnas, Vilma Baronienė, Mantas Vasys, Jūratė Kavaliauskienė ir kt.

Pasak sąrašo lyderio P. Urbšio, tai žmonės, nebijantys ginti savo tiesą ir išdrįstantys siekti to, kas kitiems atrodo neįmanoma.

R. Račkauskas.

Išlaiko intrigą

Laikinai nuo pareigų nušalintas meras Rytis Mykolas Račkauskas teigė, kad artėjančiuose rinkimuose dalyvaus.

„Dalyvausime rinkimuose, kaip nepartinis visuomeninis komitetas ir bus pateiktas sąrašas bei kandidatas į merus. Kol dar niekas nepaskelbtas, nenoriu kalbėti. Tegu išlieka intriga. Viskas bus paskelbtą oficialiai“, – aiškino R. M. Račkauskas ir, nors nenorėjo atskleisti, kas bus kandidatas tiesioginiuose mero rinkimuose, jis ne kartą sakė, jog kandidatuos.

V. Jakštas ir R. Vyžintas.

Kandidatus išsirinko arba dar išsirinks

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Panevėžio skyriaus kandidatas tiesioginiuose mero rinkimuose – Ramūnas Vyžintas, o Panevėžio liberalsąjūdiečiai kandidatų išrinko Valdemarą Jakštą.

Darbo partijos Panevėžio skyriaus pirmininkė ir Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotja Sandra Jakštienė neturėjo laiko atsiliepti į telefono skambučius.

Tačiau, kaip ji socialiniuose tinkluose garsina Panevėžio „darbiečius“, naujienų portalas JP daro išvadą – kandidate tiesioginiuose merų rinkimuose tikriausiai bus pati S. Jakštienė.

S. Jakštienė.

Savivaldos rinkimai skelbiami likus ne vėliau kaip penkiems mėnesiams iki savivaldybių tarybų narių įgaliojimų pabaigos.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kitų metų kovo 3 dieną.

Politologo Lauro Bielinio komentaras

Lietuvoje žinomas politologas Lauras Bielinis naujienų portalui JP komentavo, kodėl mažosios partijos vėlai pradeda rinkiminę kampaniją, kokia ateitis laukia šiuo metu byrančio Lietuvos liberalų sąjūdžio ir kaip rinkimuose pasirodys nuo LSDP atskilę socialdarbiečiai:

„Kiekviena partija energinga yra tiek, kiek turi resursų: žmogiškų, organizacinių, intelektinių ir, žinoma, finansinių. Didžiosios partijos yra pranašesnės – resursų turi daugiau ir todėl rinkiminę kampaniją gali pradėti anksčiau, įvairiau, gudriau, plačiau.

Didžiosios partijos užgožia mažesnes ir neseniai įsisteigusias partijas. Pastarosioms partijoms reikia kūrybiško veiksmo, kuris leistų efektyviai pasirodyti ir būti kitokiems – daugiau pastebimiems. Jeigu mažieji išnaudotų kūrybinį intelektinį efektą, galėtų neeikvodami didelių pinigų atrasti žingsnį, kuris būtų ekstraordinarus bei galėtų nugalėti tradicines ir patirtį turinčias partijas.

Dėl Lietuvos liberalų sąjūdžio jaudintis nereikėtų. Dabar liberalų sąjūdis pergyvena tam tikrą krizę, bet, kita vertus, liberaliai mąstančių ir liberalumą pripažįstančių žmonių, kaip vertybinę sistemą, Lietuvoje yra nemažai. Manau, kad tie žmonės būdami iniciatyvus sugebės persiorientuoti – sutvarkyti struktūrą arba sukurti naują partiją. Senasis partijos branduolys neleis partijai išnykti.

LSDP ir naujai atskilę socialdarbiečiai turi šalininkus ir savus balsuotojus. Tačiau jie – suskilę, o tai suskaldys ir balsuojančius. Šioms dviem partijom bus sunkiau gauti reikiamą balsų skaičių ir turėti persvarą savivaldybių tarybose.  Jei socialdemokratai nesusitelks ir nesusivienys, rinkimuose liks antrame plane. Matosi, kad jie nesugeba susitarti.“

Labirintų parkas

Modelis

AIK

Mano namukas

PIC

6 KOMENTARAI

  1. Džiugu kad visuomenė aktyvėja ir žmonės randa laiko balsuoti už sau patinkanti kandidatą į merus. Ar tai Račkauskas, ar tai Grigienė , ar tai Jakštienė ar tai …
    Taip pat smagu kad yra žmonių kurie turi laiko stebėti kaip vyksta balsavimas.

  2. Nebūk naivus. Partiniai kandidatai į tokias apklausas sutelkia balsuotojus iš visos Lietuvos. Galime apytikriai tikėti tik nepartinių kandidatų, tokių kaip Urbšys ar Račkauskas statistika. JP galėtų atlikti IP adresų, iš kurių buvo balsuota, analizę kiekvienam kandidatui atskirtai, čia tikrai ne raketų mokslas.

  3. Norėtusi, kad būtų bent kokie debatai, tai būtų lengviau atsirinkti ir morėtusi be pažadų, o tik su realiom miesto vizijom, o ne grandioziniais planais,bent po vieną įgyvendintą projektą per metus.

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.