Į pagalbą Piniavos bibliotekai atskubėjo Husarų bataliono kariai

Į pagalbą Piniavos bibliotekai atskubėjo Husarų bataliono kariai

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / Arnetos MATUZEVIČIŪTĖS nuotr.

Piniavos bibliotekoje – malonūs rūpesčiai. Vyksta kraustymasis į naujas patalpas. Prieš tai knygos, kompiuterinė įranga ir skaitytojai šioje gyvenvietėje išsitekdavo 27-iuose kvadratiniuose metruose.

„Dabar gavome dvigubai didesnes patalpas. Tiesa, kraustymasis dar vyksta“, – sako Piniavos bibliotekininkė Jolanta Šimeliūnienė.

Liko senų baldų išmontavimas, įvairių daiktų pernešimas, penktadienį įjungti kompiuteriai, vestas internetas. O štai daugiau nei 4200-us knygų pernešti padėjo Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai.

BIC

„Šią idėją man pasiūlė bendradarbė Vida. Ji kažkada anksčiau buvo susisiekusi su jais, kai pasibaigus remontui kraustėsi centrinė biblioteka. Kaip supratau, kareiviai dalyvauja įvairiose panašiose veiklose“, – pasakoja bibliotekininkė.

Nors gyventojų bendruomenė „Piniava“ itin aktyvi ir noriai telkiasi įvairioms savanoriškoms veikloms, darbo laiku rasti daug jaunų, sunkias knygas galinčių nešti žmonių – trūksta.

„Žmonių, kurie galėtų darbo metu ateiti padėti kraustytis, labai trūksta. Šiaip tokiais atvejais gelbsti Panevėžio rajono savivaldybės bibliotekos vyrai, bet jaunimo iniciatyva – labai palengvina atsinaujinimo procesą“, – pastebi J. Šimeliūnienė.

Karaliaus Mindaugo husarų batalionui pagalba bendruomenėms bei įstaigoms – ne naujiena.

„Atsižvelgiame į vaikų, senelių namų, bendruomenių, kurčiųjų mokyklos ir kitų įstaigų prašymus. Tenka ir kapines tvarkyti. Tokia veikla mums nesvetima, nes turime savo metinį planą, kuriame jos yra įtrauktos, bet konkrečiai neapibrėžtos, – sakė Karaliaus Mindaugo husarų bataliono ryšių su visuomene skyriaus viršininkas vyr. leitenantas Ignas Bačiulis. – Pagalba suteikiama pagal poreikį ir įvertinus savo pačių galimybes, nes jei vyksta pratybos ar mokymai – prioritetas teikiamas jiems.“

Po įveikto pirmojo kraustymosi etapo Piniavos bibliotekininkė negailėjo gražių žodžių pagalbininkams.

„Pasakiški vaikinai, labai šaunūs, labai draugiški, paslaugūs, jokių problemų. Vienas malonumas dirbti, – sakė ji. – Tą darbą, kurį mes būtume darę kelias dienas, vyrai atliko per kelias valandas.“

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.