Į Nevėžio upę tekėjo naftos produktai

Į Nevėžio upę tekėjo naftos produktai

JP / AAD nuotr.

Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Panevėžio valdybos pareigūnai gavo pranešimą, kad į Nevėžio upę Panevėžyje bėga naftos produktai.

Gavus pranešimą ir nedelsiant nuvykus į vietą nustatyta, kad ties Liepų alėjos gatve Panevėžyje iš paviršinių nuotekų surinkimo sistemos išleistuvo į Nevėžio upę teka neaiškios kilmės naftos produktai. Vandens paviršiuje buvo pastebėta tekanti naftos produktų plėvelė.

Buvo nuspręsta panaudoti užtvarinę absorbentinę rankovę, kuri sustabdytų naftos produktų tekėjimą upe ir lokalizuotų teršalus. Ties paviršinių nuotekų surinkimo sistemos išleistuvu, upėje buvo įrengta minėta absorbentinė rankovė, kuri sustabdė naftos produktų tekėjimą ir lokalizavo juos. Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai naftos skaidikliu nupurškė vandens paviršių, suskaidė naftos produktus. Žala aplinkai nebuvo nustatyta.

BIC

Panevėžio valdybos pareigūnai kartu su paviršinių nuotekų išleistuvus eksploatuojančios įmonės UAB „Panevėžio gatvės“ specialistais nuosekliai atidarinėdami paviršinių nuotekų sistemos šulinius sekė naftos produktų pėdsakais. Pavyko nustatyti taršos šaltinį. Naftos produktų pėdsakai nuvedė beveik 1 kilometrą, į Liepų alėjos ir S. Kerbedžio gatvių sankirtoje esančią automobilių stovėjimo aikštelę.

Aikštelėje aptikta tepalų bala, iš kurios tepalai, palijus lietui, pateko į paviršinę nuotekų sistemą, o vėliau ir į Nevėžio upę. Nustatyti tepalus išpylusio asmens galimybės nebuvo. UAB „Panevėžio gatvės“ specialistai panaudojo absorbentą ir surinko tepalus.

Raginame gyventojus būti atsakingais ir neteršti aplinkos, o nutikus panašiam atvejui ir išsiliejus teršalams nepalikti jų, surinkus perduoti atliekų tvarkytojams.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.