-0.5 C
Panevėžys
Penktadienis, 21 sausio, 2022

Į mokyklas pradinukai iškeliavo su kaukėmis: tėvai įsitikinę, kad jos vaikų nuo viruso neapsaugos

Autoriusdovilė barvičiūtėFotorimvydas ančerevičius
Šalyje ir vėl pakoreguotos veido kaukių dėvėjimo nuostatos. Nuo šiol medicinines kaukes privalės dėvėti ir pradinių klasių moksleiviai.

Šalyje ir vėl pakoreguotos veido kaukių dėvėjimo nuostatos. Nuo šiol medicinines kaukes privalės dėvėti ir pradinių klasių moksleiviai. Švietimo įstaigos naują tvarką priima, tačiau pradinukų tėvai įsitikinę, kad tokios priemonės perteklinės ir nelogiškos.

Tvarka suvienodinta

Siekiant suvaldyti COVID-19 plitimą ugdymo įstaigose, Sveikatos apsaugos ministro ir operacijų vadovo sprendimu, nuo gruodžio 1 d. suvienodinama apsauginių kaukių nešiojimo tvarka visiems mokyklinio amžiaus vaikams.

Nuo šiol mokiniai, ugdomi pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, ir kiti vyresni nei 6 metų asmenys švietimo įstaigoje uždarose patalpose dėvėtų medicinines veido kaukes arba respiratorius, kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną.

Kaukių dėvėjimo išimtys taikomos, kai vaikai sportuoja ar dalyvauja veiklose, kurių negalima atlikti būnant su kauke. Taip pat negalios paliestiems mokiniams, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Jiems sveikatos specialistai rekomenduoja nešioti veido skydelį.

Ar pritariate Vyriausybės sprendimui, kad pradinukai turi dėvėti kaukes?

Jokios logikos

Taisyklė, kad kaukes mokyklose turi dėvėti  ir pradinukai, kelia nemenką tėvų pasipiktinimą. Antrokės mama Gintarė įžvelgia nustatytos tvarkos nelogiškumą.

„Kažkoks absurdas, nėra jokios logikos. Nuo rugsėjo mūsų klasėje nebuvo nustatytas nė vienas kovido atvejis, nors visi sėdėjo be kaukių. Beveiki visi klasės moksleiviai testuojasi, du kartus per savaitę. Tai jeigu jų testai neigiami ir visi vaikai sveiki, kam tos kaukės“, – piktinosi mama.

Pirmokės tėtis Gintaras, antrino pašnekovei ir teigė, kad toks Vyriausybės sprendimas beprasmis: „Klasėje kaukes dėvės, o per kūno kultūros pamokas – ne. Pietaudami valykloje irgi bus be kaukių. Tai apie kokią apsaugą mes kalbame“.

Šalyje ir vėl pakoreguotos veido kaukių dėvėjimo nuostatos. Nuo šiol medicinines kaukes privalės dėvėti ir pradinių klasių moksleiviai.

Rado spragų

Panašius tėvų teiginius girdi ir Panevėžio pradinės mokyklos direktorė Kristina Žaltauskienė. Ji naujienų portalui JP teigė, kad tėveliai klausia, kodėl mokykloje testuojamiems vaikams privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes.

„Nesu specialistė ir negaliu komentuoti šio klausimo. Turiu vykdyti ir pasitikėti Vyriausybės sprendimais.  Tikėti, kad jie yra tokie, kokie turi būti tuo metu“, – trumpai komentavo K. Žaltauskienė.

Anot direktorės, Pradinėje mokykloje mokosi 285 moksleiviai, iš jų – 216 du kartus per savaitę atlieka greituosius COVID-19 testus. Likę vaikai yra arba persirgę koronavirusu arba turi antikūnų.

K. Žaltauskienė.

K. Žaltauskienė sako, kad kartu su tėveliais, naujame tvarkos apraše pastebėjo ir kitų neaiškumų.

„Naujoje tvarkoje yra sunkiai suprantamas, neapibrėžtas ir dviprasmiškas sakinys, kad vaikams kaukės dėvėti nereikia, jei jie dalyvauja veiklose, kurių negalima atlikti būnant su kauke. Kai kurie tėveliai jau kreipiasi ir sako, kad pamoka ir yra ta veikla, kurioje jis turėtų būti be kaukės, nes ji tiesiog trukdo. Iš dalies su tėvų nuomone sutinkame. Ministerijai nusiuntėme užklausimą, kad paaiškintų, kas yra tos kitos veiklos, kurių metu būtų galima nedėvėti kaukių“, –  kalbėjo K. Žaltauskienė.

Šalyje ir vėl pakoreguotos veido kaukių dėvėjimo nuostatos. Nuo šiol medicinines kaukes privalės dėvėti ir pradinių klasių moksleiviai.

Kaukes priima kaip žaidimą

Pradinės mokyklos direktorė sako, kad vertinti esamą situaciją dar sunku, nes kaukes vaikai dėvi vos vieną dieną. Tačiau, kad tokios apsaugos priemonės vaikus vargina, tiesa.

„Pradinukai nepratę dėvėti kaukių. Jie nemoka su jomis elgtis, nesupranta kada užsidėti, kada nusiimti, nežino ir kur jas pasidėti, dėl to sunku užtikrinti ir pačią higieną. Po pirmųjų pamokų kalbėjomės su mokytojais ir aptarėme, kokia yra esama situacija. Pasak mokytojų, pirmokėliai džiaugiasi ir kaukių dėvėjimą priima kaip žaidimą, tačiau vyresni vaikai kaukių dėvėti nenori, jiems nepatogu ir tai juos trikdo“, – tvirtino K. Žaltauskienė.

Vis tik, direktorė pasidžiaugė tėvelių sąmoningumu, nes pirmąją dieną, kada apsauginė veido kaukė privaloma visiems vaikams, į Pradinę mokyklą be kaukių atėjo tik pavieniai moksleiviai. Jiems kaukes parūpino pati mokykla.

O. Baltramiejūnienė.

Prie reikalavimų prisitaiko

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja Odeta Baltramiejūnienė teigė, kad mokyklos bendruomenė laikosi ir vykdo visus priimtus Vyriausybės sprendimus.

„Šiandien pradinukai visi atėjo su kaukėmis, o keli, kurie jų neturėjo, aprūpino mokykla. Deja, turimos kaukės vaikams šiek tiek per didelės. Vaikučių smulkūs veidukai ir kaukės trukdo, dažnai krenta. Reikėtų mažesnių, gamintų specialiai vaikams. Taip, kad šiokių tokių problemų turime, bet prisitaikysime. Jeigu norime būti sveiki, apsaugoti vieni kitus, privalome dėvėti kaukes, nes tai vienas iš būdų kaip apsisaugoti nuo viruso“, – kalbėjo pavaduotoja.

O. Baltramiejūnienė pažymėjo, kad mokykloje, esant reikalui, kiekvienas vaikas yra aprūpintas apsauginėmis kaukėmis.

Šalyje ir vėl pakoreguotos veido kaukių dėvėjimo nuostatos. Nuo šiol medicinines kaukes privalės dėvėti ir pradinių klasių moksleiviai.

„Būna kaukės suplyšta arba tiesiog matome, kad reikia jas pasikeisti. Atsitinka ir taip, kad vaikučiai kaukes pamiršta ir ateina be jų. Mokykla visada tuo pasirūpina. Nėra nė vieno vaiko, kuris nedėvėtų apsauginių priemonių“, – tvirtino O. Baltramiejūnienė.

Anot pavaduotojos, mokyklos koridoriuje yra įrengta speciali talpa, skirta išmesti dėvėtoms kaukėms, tačiau pastebima, kad dažniausiai panaudotas kaukes vaikai nešasi į namus.

Svarbios priemonės

Visuomenės sveikatos specialistai ragina tėvus padėti vaikams susitaikyti su kaukės dėvėjimu ir teigia, kad medicininės kaukės ir testavimas – lygiagrečiai taikomos priemonės itin svarbios pandemijos valdymui.

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Giedrė Kundrotienė primena, kad veidą prisidengti būtina ne bet kaip, o itin kruopščiai ir tinkamai. Kitu atveju, kaukių dėvėjimas viso mokykloje buvimo metu viruso plitimo nepristabdys ir teigiamų rezultatų neduos.

Šalyje ir vėl pakoreguotos veido kaukių dėvėjimo nuostatos. Nuo šiol medicinines kaukes privalės dėvėti ir pradinių klasių moksleiviai.

„Mokyklose vaikai turėtų turėti bent keletą pakaitinių medicininių kaukių ar respiratorių, kuriuos galėtų periodiškai pasikeisti kaukei sudrėkus, netyčia nukritus ar kitaip ją pažeidus.  Stebime, kad ne tik vaikai bet ir suaugę pamiršta vieną pagrindinių taisyklių – nusičiaudėjus, būtina kaukę pakeisti nauja, o senąją dėti į maišelį ir išmesti į specialiai dėvėtoms kaukėms skirtą talpą“,  – sakė G. Kundrotienė.

Sveikatos srities specialistė primena, kad kaukes reikėtų dėvėti tik vieną kartą ir jas keisti būtina kas 2–4 val.

K. Armonavičius.

Tinka tik medicininės kaukės

Apie tai, kad nuo gruodžio 1 dienos ugdymo įstaigose visiems privaloma dėvėti veido kaukes ir tik medicinines arba respiratorius primena ir Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

„Iki šiol pradinių klasių mokiniai galėjo visai nedėvėti veido apsaugos priemonių. Siekiant suvaldyti COVID-19 situaciją Sveikatos apsaugos ministerijos ministro, operacijų vadovo priimtu sprendimu numatyta, jog nuo gruodžio 1 d. visi pradinių klasių mokiniai švietimo įstaigų uždarose patalpose privalo dėvėti tik medicinines kaukes ar respiratorius, t. y. paprastos medžiaginės kaukės jau nebebus leidžiamos. Todėl primename ir prašome mokinių tėvelių (globėjų) pasirūpinti, kad jų atžalos dėvėtų tinkamas veido apsaugos priemones“, – sako valdininkas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šiaulių komandoje užfiksuoti koronaviruso atvejai

confident-noyce

Drastiškai augant COVID-19 tyrimų skaičiui, mobiliuosiuose punktuose planuojamos permainos

confident-noyce

NVSC primena: kiekvienas, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, turi užpildyti anketą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau