Į Lietuvą sugrįžo koronaviruso nepabūgę Panevėžio valdžios atstovai: Italijoje panikos nepastebėjo

Į Lietuvą sugrįžo koronaviruso nepabūgę Panevėžio valdžios atstovai: Italijoje panikos nepastebėjo

Raimonda MIKUČIONYTĖ, Lrytas.lt / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Naujienų portalas JP jau rašė, kad Italijoje plintantis koronavirusas neišgąsdino Panevėžio miesto valdžios atstovų, kurie turėjo dalyvauti Gradoli miesto tradicinės šventės renginiuose. Vis tik Gradoli savivaldybės Viterbo provincijoje meras dar vasario 24 d. išleido įsakymą, raginantį atšaukti suplanuotus renginius, į kuriuos vyko panevėžiečiai.

Nepaisant atšauktų renginių, įgyvendinti išvykos tikslus, pasak laikinai Panevėžio mero pareigas einančio Valdemaro Jakšto, pavyko, o koronavirusas panikos mieste, kuriame lankėsi delegacija, nesėja.

Be to, parvykus į Lietuvą, oro uoste buvo nuraminti, kad lankėsi regione, kuriame koronaviruso atvejai neužfiksuoti, todėl imtis papildomų saugumo priemonių nebūtina.

BIC

Delegacija

Į komandiruotę Italijoje išvyko Panevėžio vicemeras, laikinai einantis mero pareigas, Valdemaras Jakštas, nuo pareigų iki balandžio 20 d. nušalintas meras Rytis Račkauskas, dvi miesto Tarybos narės – Loreta Masiliūnienė ir Vitalija Vasiliauskaitė bei Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Gurskienė.

Panevėžio miesto delegacija Italijoje turėjo dalyvauti Gradoli miesto tradicinės šventės renginiuose ir kasmetiniame partnerių susitikime. Panevėžio valdžios atstovai su italais planavo aptarti būsimus projektus.

Jaučiasi ramiai

Penktadienį V. Jakštas sakė, kad jaučiasi ramiai tiek jis, tiek kiti kartu išvykę tarybos nariai, nes regione, kuriame jie yra – nepaskelbtas karantinas, nėra nustatytų užkratų. Jo teigimu, kelionė buvo seniai suplanuota, todėl ir išvyko. Jis tikino, kad sekė Sveikatos apsaugos ministerijos ir Užsienio reikalų ministerijos informaciją, o Lietuvoje delegacijos lauks tik standartinis patikrinimas oro uoste ir jiems neprireiks net dviejų savaičių izoliacijos namuose, kadangi jų regionas nepatenka į minėtųjų sąrašą.

Sėkmingai nusileido Vilniaus oro uoste

Šeštadienį vakare Panevėžio miesto atstovai sėkmingai nusileido Vilniaus oro uoste, kur, pasak V.Jakšto, papildomo patikrinimo nesulaukė, nes parskrido iš regiono, kuriame nenustatyti koronaviruso atvejai.

„Švelniai tariant, likome absoliučiai be dėmesio. Stovėjo kariškis su plakatu, kuriame prašoma atskridusius iš Kinijos ar Šiaurės Italijos užeiti. Oro uoste buvo darbuotojai su baltais chalatais, mes patys priėjome ir paklausėme, kaip mums elgtis. Mums sakė elgtis normaliai, nes atskridome iš nepavojingo regiono. Paklausėme, kaip elgtis darbe, nes Lietuvoje įtampa ir panika yra didelė. Jei turime galimybę, sakė, kad galime dirbti nuotoliniu būdu, bet tik dėl psichologinio dalyko, o ne dėl sveikatos. Dėl sveikatos jiems nekyla abejonių“, – portalui lrytas.lt paaiškino Panevėžio miesto vicemeras.

Paklaustas, ar pirmadienį ruošiasi sugrįžti į darbo vietą, jis patikino, kad atsižvelgs į esamą situaciją ir kolektyvo nuotaikas.

„Žiūrėsime, jeigu pas žmones yra baimių, tai žiūrėsim, gal dirbsime ne iš darbo vietos“, – sakė V. Jakštas.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.