Į Lietuvą iš Vokietijos parskraidintas sužeistas karys

Į Lietuvą iš Vokietijos parskraidintas sužeistas karys

BNS / KAM nuotr.

Trečiadienį į Lietuvą iš Vokietijos parskraidintas per konfliktą sužeistas karys, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

„Keletą valandų trukusi kario kelionė praėjo sklandžiai – jis sėkmingai paskraidintas į Lietuvą ir toliau bus gydomas mūsų šalies ligoninėje“, – po skrydžio sakė karį savanorį lydėjęs Lietuvos kariuomenės Daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos atstovas kapitonas Joris Brianas Ragaišis.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karys savanoris grandinis T. B. bus gydomas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose.

BIC

Incidentas tarp Lietuvos karių savanorių įvyko šių metų sausio 21 dieną Vokietijoje, Jungtinių Amerikos Valstijų mokymų vadavietei Europoje priklausančioje Hohenfels karinėje bazėje.

Tarp dviejų tarptautinėse pratybose „Allied Spirit“ („Sąjungininkų dvasia VIII“) dalyvavusių KASP karių savanorių kilo konfliktas, po jo vienas karys pateko į Regensburgo universitetinę ligoninę.

Karys parskraidintas Karinių oro pajėgų orlaiviu C-27 „Spartan“, jame buvo įrengtas reanimacinis modulis.

Sprendimą karį gydyti Lietuvoje priėmė Vokietijos ir Lietuvos medikai po bendrų konsultacijų. Jam pritarė ir kario artimieji.

Kario sveikatos būklė iki šiol išlieka sunki. Jam Vokietijoje atlikta operacija, kitos medicinos – diagnostikos procedūros, prie jo nuolat budėjo Lietuvos kariuomenės atstovai ir kario artimieji.

Dėl šio įvykio JAV karinėje bazėje Hohenfelse tyrimą pradėjo JAV Karo policija, ikiteisminį tyrimą vėliau perėmė Lietuvos kariuomenės Karo policija. KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės vadui pavesta atlikti tarnybinį patikrinimą.

Įvykio dalyviai, tiek ir padalinio vadas atšaukti iš pratybų ir grąžinti į Lietuvą. Šiuo metu atliekami tyrimai dar nėra pasibaigę.

Dalyvauti Vokietijoje vykusiose tarptautinėse pratybose „Sąjungininkų dvasia VIII“ sausio viduryje išvyko 30-ties KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karių būrys.

Pasak ministerijos, pratybose dalyvavę mūsų šalies kariai sėkmingai atliko užduotis ir į Lietuvą grįžo vasario pradžioje.

Šiose JAV mokymų vadavietės Europoje organizuotose pratybose drauge treniravosi apie 4,1 tūkst. karių iš dešimties šalių: Albanijos, Čekijos, Danijos, Italijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos, Lietuvos ir Rumunijos.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.