Į „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimus pretenduoja ir J. Miltinio dramos teatro spektakliai

Geriausiais praėjusių metų režisieriais pretenduoja tapti Oskaras Koršunovas, Eimuntas Nekrošius ir Elmaras Senkovas.

Kultūros ministerija antradienį paskelbė profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijų – „Auksinių scenos kryžių“ – nominantus.

Juos speciali komisija atrinko iš pateiktų 104 pretendentų.

O. Koršunovas apdovanojimui pateiktas už spektaklį „Rusiškas romanas“, pernai miręs Eimuntas Nekrošius – už spektaklį „Kalės vaikai“, E. Seņkovas – už pastatymą „Mama Drąsa“.

Pagrindinės aktorės kategorijoje nominuota Karolina Kontenytė už Lotės vaidmenį spektaklyje „Kalės vaikai“, Gabrielė Ladygaitė, sukūrusi Mari vaidmenį spektaklyje „Mari Kardona“, ir Nelė Savičenko, suvaidinusi Sofją Tolstają „Rusiškame romane“.

Vyrų pagrindinio vaidmens kategorijoje į apdovanojimą pretenduoja Valentinas Masalskis už tėvo vaidmenį spektaklyje „Autonomija“ ir Marko Rotko vaidmenį spektaklyje „Raudona“, Darius Meškauskas – už Mamos Drąsos vaidmenį spektaklyje „Mama Drąsa“ bei Valentinas Novopolskis – už vaidmenis spektakliuose „Y: Alisa“ ir „Rusiškas romanas“.

Nepagrindinio vaidmens kategorijoje nominuotos Jovita Jankelaitytė (Chaja spektaklyje „Getas“), Viktorija Kuodytė (vaidmuo spektaklyje „Autonomija”) ir Regina Šaltenytė (Marija  „Kalės vaikuose“).

„Auksinį scenos kryžių“ nepagrindinio vyriško vaidmens kategorijoje gali gauti Severinas Norgaila (už vaidmenis spektaklyje „The Perfect Match, arba Su Naujais metais, Ionesco!“), Rytis Saladžius (už vaidmenį šokio spektaklyje „Durys“) ir Mantas Zemleckas (už Kitelio vaidmenį spektaklyje „Getas“ ir vyro vaidmenį spektaklyje „Keturi“).

Metų scenografu pretenduoja tapti Marius Nekrošius ir Nadežda Gultiajeva už scenografiją ir kostiumus spektaklyje „Kalės vaikai“, Goda Palekaitė  – už spektaklius „The Perfect Match, arba Su Naujais metais, Ionesco!“, „Durys“, Reinis Suhanovas – už spektaklį „Mama Drąsa“.

Geriausio kompozitoriaus kategorijoje nominuotas Svenas Helbigas už muziką spektakliui „Mano Piteris Penas“, Antanas Jasenka, sukūręs muziką spektakliams „Sprendimas“ bei „Rusiškas romanas“, Anatolijus Šenderovas – už muziką spektakliui „Getas”.

Šviesų dailininko-vaizdo projekcijų kūrėjo kategorijoje geriausiais pripažinti Eugenijus Sabaliauskas („Rusiškas romanas“, „Aklieji“), Rimas Sakalauskas („Mama Drąsa“) ir Vilius Vilutis („Durys“).

Į operos kūrėjų nominaciją pateko kamerinės operos „α“ („Alfa“) kūrybinė grupė, Aistė Pilibavičiūtė už Iljos vaidmenį operoje „Idomenėjas“ ir Mindaugas Rojus už Herkaus Manto vaidmenį operoje „Prūsai“.

Metų choreografu pretenduoja tapti Birutė Letukaitė (už šokio spektaklį „Sprendimas“), Albanas Richardas, Agnija Šeiko (už šiuolaikinio šokio spektaklį „Pareiškiu-Brandir“) bei Jo Stromgrenas (už spektaklį „Durys“).

„Auksiniam scenos kryžiui“ kaip geriausias baleto artistas nominuotas Mantas Daraškevičius už Birbanto vaidmenį balete „Korsaras“ ir Zorbos vaidmenį balete „Graikas Zorba“, Jonas Laucius – už Lankadamo vaidmenį „Korsare“ ir Džono vaidmenį balete „Graikas Zorba“, Vilma Pitrinaitė, Mantas Stabačinskas ir Darius Algis Stankevičius – už šokio spektaklio „Somaholidays“ atlikimą.

Nacionalinės dramaturgijos kategorijoje pateiktos Agniaus Jankevičiaus (už spektaklio „Mari Kardona“ dramaturgiją), Aleksandro Špilevojaus (už spektaklio „Bagadelnia“ dramaturgiją) kandidatūros ir spektaklio „Y: Alisa“ kūrybinė grupė.

Geriausiu debiutantu gali tapti Gildas Aleksa (už spektaklių „Otelas“ ir „Zygfridas“ režisūrą), Anra Kavaliauskaitė (už socialinį tyrimą ir monospektaklio „SEEN“ sukūrimą) bei Antanas Obcarskas (už spektaklio „Voicekas“ režisūrą).

Teatro vaikams ir jaunimui kategorijoje į apdovanojimą pretenduoja Eglė Kižaitė (už spektaklius vaikams „Būtybės“, „OP!“, „Vėjai švilpia apie draugystę“ ir „Vėjai švilpia apie mažus atradimus“), spektaklio „Riešutų duona“ kūrybinė grupė bei Agnija Šeiko (už šokio ir muzikos spektaklį „Mano Piteris Penas“).

Geriausiais lėlių ir objektų teatro kūrėjais gali tapti spektaklių „Doriano Grėjaus portretas“, „Sibiro haiku“, „Užburtas kalnas“ kūrybinės grupės.

16 „Auksinių scenos kryžių“ ir Boriso Dauguviečio auskaras teatralams bus įteikti kovo 29 dieną Šiaulių dramos teatre.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Apdovanoti Panevėžio rajono jaunieji sportininkai

confident-noyce

Geriausiu Panevėžio jaunuoju krepšininku išrinktas B. Aleliūnas: „Džiaugiuosi sulaukęs įvertinimo gimtajame mieste“

confident-noyce

Juodkrantėje įteikta 13-oji M. L. Rėzos premija

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau