Į antrąjį rinkimų turą patekę kandidatai tiki savo sėkme

Į antrąjį rinkimų turą patekę kandidatai tiki savo sėkme

Vilda LUKAITYTĖ / JP, DELFI nuotr.

befunky-collage
B. Matelis, R. Juknevičienė, G. Kildišienė, G. Burokienė.

Sekmadienį, spalio 9 d. vykusiuose Seimo rinkimuose, Panevėžyje ir Panevėžio rajone esančiose rinkimų apygardose, į antrąjį rinkimų turą, kuris vyks spalio 23 d., pateko 8 kandidatai. Naujienų portalas JP pasidomėjo, kokiomis nuotaikomis gyvena į antrąjį rinkimų turą patekę politikai.

Nevėžio rinkiminėje apygardoje į antrąjį rinkimų turą patekti pavyko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatei Radvilei Morkūnaitei-Mikulėnienei bei savo kandidatūrą pačiam išsikėlusiam Bronislovui Mateliui.

BIC

Konservatorė surinko 26 proc. rinkėjų balsų. Antroje vietoje liko save išsikėlęs žurnalistas Bronislovas Matelis, surinkęs 22,12 proc. rinkėjų balsų.

Panevėžiečių papirkti neįmanoma

Prieš rinkimus JP kalbintas B. Matelis teigė, jog didelių vilčių patekti į antrąjį rinkimų turą neturi.

„Visuomet savo gyvenimą vertinu kukliau negu reiktų. Džiaugiuosi, kad man pavyko pelnyti žmonių pasitikėjimą. O dar labiau džiaugiuosi, kad į antrąjį turą nepavyko patekti socialdemokratui Egidijui Gaidamavičiui. Tai parodė, kad panevėžiečių pinigais papirkti neįmanoma, čia gyvena blaiviai mąstantys žmonės“, – teigė B. Matelis.

radvile-morkunaite-mikuleniene-64293604
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė prisipažino, kad pats rimčiausias kandidatas jai atrodė B. Matelis, su kuriuo ir teks susirungti antrajame ture.

Tuo tarpu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė prisipažino, kad pats rimčiausias kandidatas jai atrodė Bronislovas Matelis, su kuriuo ir teks susirungti antrajame ture.

„Rinkimų savaitgali buvo chaotiškas. Atrodė, jog nieko nebegali apdaryti. Tačiau rezultatai gana malonūs ir jaučiuosi įvertinta. Vėl kimbu į darbus ir ieškau būdų, kaip prisibelsti iki žmonių“, -pasakojo į antrąjį turą patekusi R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Tikisi nugalėti ir antrajame rinkimų ture

Aukštaitijos rinkimų apygardoje į antrąjį turą patekti pavyko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatei Rasai Juknevičienei ir Valstiečių žaliųjų partijos kandidatei Guodai Burokienei.

Aukštaitijos rinkimų apygardoje spalio 9 d. vykusiuose Seimo rinkimuose daugiausiai balsų surinko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė Guoda Burokienė (27,55 proc.). Nedaug nuo jos atsiliko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė Rasa Juknevičienė (25,19 proc.).

1b275f85286433fa8a4eb468d8d8ca9e71e82496
„Vis dar turiu žmonių pasitikėjimą ir net didesnį, nei praėjusią kadenciją. Nedaug pritrūko, kad jau pirmajame rinkimų ture laimėčiau. Antrajame ture žmonės galės pasirinkti tarp savo žmogaus, kuris Panevėžyje gyvena, ir svetimo“, – pasakojo į antrąjį turą patekęs P. Urbšys.

„Esu labai darbingos nuotaikos ir džiaugiuosi, kad savo krašte, Tiltagaliuose, nugalėjau. Aišku, nuvylė miesto apylinkių rezultatai, tikėjausi geresnių“, – pasakojo R. Juknevičienė.

„Valstietė“ G. Burokienė prisipažino tikėjosi laimėti ir patekti į antrąjį rinkimų turą.

„Manau, įdirbis ir darbas davė vaisių bei nenuplaukė veltui. Labai daug teko bendrauti su žmonėmis, išklausyti juos, tad, žinant jų nuomonę, tikiuosi laimėti ir antrajame ture“, – teigė G. Burokienė.

Džiaugiasi gerais rezultatais

Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje kandidatavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Greta Kildišienė, patekusi į antrąjį turą, prisipažįsta neslepianti džiaugsmo ne tik dėl savęs, bet ir partijos puikių rezultatų.

2012-01-19-dsc_1991_jovaisa-548fde9065532
„Jaučiuosi kaip prieš lemtingą finalą. Tikiuosi pergalės, tad antrojo rinkimų turo laukiu. Svarbiausia, kad pagaliau Lietuvoje sulauksime pasikeitimų. Ketverius metus turėjome sąstingį“, – teigė konservatorius S. Jovaiša.

Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje spalio 9 d. rinkimuose į Seimą balsavę rinkėjai daugiausiai balsų atidavė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatei Gretai Kildišienei (24,29 proc.). Antras liko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Sergejus Jovaiša (23,62 proc.).

„Jaučiuosi kaip prieš lemtingą finalą. Tikiuosi pergalės, tad antrojo rinkimų turo laukiu. Svarbiausia, kad pagaliau Lietuvoje sulauksime pasikeitimų. Ketverius metus turėjome sąstingį“, – teigė konservatorius S. Jovaiša.

Kandidatas savo oponentės G. Kildišenės gerai nepažįsta, tačiau mano, kad šiai pagelbėjo „valstiečių“ populiarumo banga.

Rezultatai geresni nei prognozuota

arvydas-anusauskas-70604062
„Rezultatai geresni nei prognozuota, tad nuotaika labai gera. Antrajame rinkimu ture pamatysime, ką rinkėjai nori matyti Seime. Aišku, Panevėžyje Povilas Urbšys susikūręs palankias sąlygas, tačiau galimybė rungtis vis tiek išlieka“, – teigė A. Anušauskas.

Vakarinėje rinkimų apygardoje į antrąjį turą pateko pats save išsikėlęs Povilas Urbšys ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatas Arvydas Anušauskas.

Sekmadienį vykusiuose rinkimuose P. Urbšys gavo 47,95 proc. rinkėjų balsų, konservatorius – A. Anušauskas – 16,93 proc.

„Rezultatai geresni nei prognozuota, tad nuotaika labai gera. Antrajame rinkimu ture pamatysime, ką rinkėjai nori matyti Seime. Aišku, Panevėžyje Povilas Urbšys susikūręs palankias sąlygas, tačiau galimybė rungtis vis tiek išlieka“, – JP teigė A. Anušauskas.

„Vis dar turiu žmonių pasitikėjimą ir net didesnį, nei praėjusią kadenciją. Nedaug pritrūko, kad jau pirmajame rinkimų ture laimėčiau. Antrajame ture žmonės galės pasirinkti tarp savo žmogaus, kuris Panevėžyje gyvena, ir svetimo“, – pasakojo į antrąjį turą patekęs P. Urbšys.

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

3 KOMENTARAI

 1. Labai keista skaityti, kad apie panevėžiečių blaivų mastymą, jei renka į Seimą tokius kaip B.Matelis ar P.Urbšys, kuris 2013 metais, dirbdamas Seime, pristatė 2 projektus, 2014 septynis, 2015 metais tik vieną, o 2016 nei vieno(informacija iš puslapio judėjimas KARTU). Bet jis gerai pasirodo patyčių laidose KK2, gal miestiečiams to ir reikia 🙂

  • Bent jau Nevėžio apygradoje rinko pagal būrėjos nurodymą 🙂 Jums nekeista, kad net rusakalbis Vilnius balsavo už konservų sąrašą i beveik visose apygardose už konservų kandidatus? Šie rinkimai yra patys nešvariausi, tik neaišku kas juos inspiravo, tikriausiai kažkokios jėgos iš užsienio, nes patys taip rinkimų neklastotų.

 2. Rinkėjas klausia: Kokių imsitės priemonių sumažinti diskriminacijai dėl seksualinės orientacijos?
  Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė atsako: Partnerystės įstatymas.

  2012 m. Europos parlamente Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė balsavo už rezoliuciją „Dėl didesnio valstybių narių solidarumo prieglobsčio srityje“, pagal kurią imigrantų kvotą valstybėms nustato Europos Sąjunga, paskirsto imigrantus valstybėms priklausomai nuo priimančios šalies gyventojų skaičiaus, ploto ir kitų rodiklių, nepriklausomai nuo to, ar imigrantus nori ar nenori priimti vietos gyventojai. Norėdami įsiteikti Europos Sąjungai, konservatoriai dar daugiau imigrantų priims, jiems juk nesvarbu Lietuva, svarbu pasidaryti karjerą, pasiplėšti turto.

  Matelis pagal mąstymą nesiskiria nuo konservatorių, toks pat idiotiškas, viską griaunantis mąstymas, kuris Lietuvai neša tik nuostolius, laimėjęs, seime galės prie konservatorių frakcijos jungtis.
  Nevėžio apygardos rinkėjai su valdžios žiniasklaidos praplautomis smegenimis, pasirinko skurdą ir emigraciją, galiausiai po kokių 30-50 metų susinaikinimą, bet argi balsuojantiems tai rūpi.

  Vakarinėje jau geriau laimėtų Urbšys, tas nors normalesnio mąstymo nei Anušauskas, kuris, deja, jau pateko į seimą.

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.