-0.4 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 5 gruodžio, 2024

Higienos institutas pristatė programėlę, padėsiančią skiriant ir vartojant antibiotikus

AutoriusBNSFotoBNS

Higienos institutas pristatė nemokamą mobiliąją programėlę „AntibLT“, kuri gydytojams padės tikslingai skirti antibiotikus, o besigydantiesiems – primins apie šių vaistų vartojimą.

Kaip pranešė institutas, programėlę jau galima atsisiųsti iš „Google Play“ ir „AppStore“ platformų.

„Tai pirmoji Higienos instituto pristatoma mobilioji programėlė, sukurta siekiant padėti šeimos ir kitiems gydytojams specialistams jų kasdieniame darbe, suteikti plačiajai visuomenei daugiau žinių apie atsakingą antibiotikų vartojimą ir atsiliepti į visame pasaulyje gilėjančią atsparumo antibiotikams problemą“, – pranešime cituojamas Higienos instituto vadovas Šarūnas Alasauskas.

Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro vadovės Rolandos Valentėlienės teigimu, pagrindinė bakterijų atsparumo antibiotikams priežastis – netinkamas ir perteklinis antibiotikų vartojimas.

Dėl šios priežasties į programėlę sudėtos rekomendacijos apie įvairioms sveikatos būklėms gydyti tinkamus antibiotikus, jų dozes, vartojimo dažnį ir trukmę, kai vaikai arba suaugusieji serga viršutinių ar apatinių kvėpavimo takų, šlapimo takų, odos ir poodžio infekcijomis.

Tuo metu šeimos gydytoja Rūta Radzevičienė akcentuoja, kad naujoji programėlė taupys gydytojų laiką, nes oficialias rekomendacijas pasiekti ir jose susigaudyti bus paprasčiau.

Taip pat gyventojams taps lengviau prieinama informacija apie rekomenduojamą gydymą – tai skatins gydančiojo ir besigydančiojo tarpusavio pasitikėjimą ir dialogą.

Pasak įstaigos, mobilioji programėlė sukurta remiantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintomis „Nacionalinėmis racionalaus antimikrobinių vaistinių preparatų vartojimo rekomendacijomis“ ir įgyvendinant Higienos instituto vykdomą projektą „Antimikrobinio atsparumo valdymo plėtojimas“.

Kaip nurodo institutas, atsparumas antibiotikams šiuo metu yra viena didžiausių grėsmių sveikatai pasauliniu mastu, jis lemia didėjantį sunkiai gydomų infekcijų atvejų skaičių, ilgesnę gydymo ligoninėje trukmę, aukštesnes gydymo kainas ir mirtingumo didėjimą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Europoje plintantys per nosį vartojami energiniai milteliai neramina sveikatos specialistus: gali sukelti rimtų sveikatos problemų

confident-noyce

Slaugytojai galės savarankiškai pratęsti lėtinių ligų gydymą ir išrašyti receptą vaistams

confident-noyce

Vaistininkė: kodėl tabletes reikia užgerti vandeniu, ar galima jas trinti ir kokių vaistų nemaišyti

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau