Gyventojai į šalies biudžetą padėjo grąžinti daugiau nei 40 mln. eurų

Gyventojai į šalies biudžetą padėjo grąžinti daugiau nei 40 mln. eurų

JP / BNS nuotr.

Valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad per visą laikotarpį, kuomet 2006-aisiais buvo įsteigta vieninga VMIpasitikėjimo linija 1882, skirta pranešti apie galimus mokestinius pažeidimus, VMI nustatė per 40 mln. eurų nuslėptų mokesčių. Per šį laikotarpį VMI iš viso sulaukė daugiau nei 45 tūkst. gyventojų pranešimų apie galimai slepiamus mokesčius.

„Gyventojų indėlis, kovojant su šešėline ekonomika, yra labai svarbus. Mokesčių administratorius visuomet operatyviai reaguoja į pilietiškų gyventojų pateikiamą informaciją, o kiekvienas gautas pranešimas VMI specialistų yra vertinamas, imantis efektyviausių priemonių,“ – pastebi Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Judita Stankienė, atkreipdama dėmesį, kad didžioji dalis mokesčių mokėtojų savo mokestines pareigas vykdo atsakingai ir laiku, o dalis nesąžiningų rinkos dalyvių, slepia mokesčius ir gyvena sąžiningųjų sąskaita.

Vien šiemet jau buvo sulaukta per 1,1 tūkst. pranešimų, o nuo pasitikėjimo linijos įkūrimo VMI kiekvienais metais sulaukia vidutiniškai apie 3,2 tūkst. pranešimų apie pastebėtus įvairius galimus mokestinius pažeidimus: gaunamų pajamų neapskaitymą, mokamus atlyginimus „vokeliuose“, nelegalų darbą, kvitų neišdavimą, neišrašomų sąskaitų-faktūrų atvejus ir kt.

BIC

Vertinant VMI programėle „Pranešk“ gaunamų pranešimų pobūdį, pastebima, kad daugiausia gyventojų pranešimų pateikiama apie viešojo maitinimo įstaigas, apgyvendinimo paslaugas bei nuomą teikiančius asmenis ir autoservisų veiklą.

Remiantis pasitikėjimo linija per visą laikotarpį gauta informacija, VMI specialistai nustatė apie 6,7 mln. eurų išmokėto neapskaityto darbo užmokesčio „vokeliuose“ bei per 1,7 tūkst. nelegaliai dirbusių asmenų. Pavyzdžiui, šiemet pasitikėjimo linija gauto pranešimo dėka taip pat sulaukta akivaizdžių kovos su šešėliu rezultatų: atlikus mokesčių mokėtojo ūkinės veiklos tyrimą paaiškėjo, kad 10-čiai darbuotojų per 2013-2016 metus „vokeliuose“ buvo išmokėta daugiau nei 129 tūkst. neapskaityto darbo užmokesčio. Nuo šios sumos šalies biudžetas papildytas 93 tūkst. eurų.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.