Gyventojai atsisakė valdžios siūlomo saldainio

DSC_0042
Savivaldybėje surengtas dar vienas aplink buvusią „Verdenės“ mokyklą esančių daugiabučių bendrijų pirmininkų susitikimas su valdžia, vėl jokių rezultatų nedavė, tačiau gyventojų pozicijos dar labiau sustiprėjo.

Aplink buvusią Panevėžio „Verdenės“ mokyklą gyvenantys žmonės gali ramiau atsikvėpti, nes, panašu, kad sumanymo kaimynystėje steigti ar statyti socialinių būstų namą, bus atsisakyta. Spėjimą sustiprina tai, kad maištininkų, tai yra gyventojų pusėn stojo pats judėjimo „Kartu“ idėjinis vadas Seimo narys Povilas Urbšys, merą Rytį Račkauską ir kitus bendražygius „palikdamas ant ledo“.

Sustiprino pozicijas

Savivaldybėje surengtas dar vienas aplink buvusią „Verdenės“ mokyklą esančių daugiabučių bendrijų pirmininkų susitikimas su meru R. Račkausku, Seimo nariu P. Urbšiu, savivaldybės administracijos direktoriumi Tomu Jukna, atsakingais savivaldybės valdininkais, vėl jokių rezultatų nedavė, tačiau gyventojų pozicijos dar labiau sustiprėjo. Susitikimo pabaigoje P. Urbšys gyventojų atstovus patikino, kad jokie sprendimai už jų nugarų nebus priimami.

Nėra butų pasiūlos?

Susitikimą pradėjęs administracijos direktorius T. Jukna sakė, kad praktika rodo, jog Panevėžyje visai nėra butų, tinkančių socialinio būsto plėtrai pasiūlos, todėl neįvyko nė vienas skelbtas konkursas.

DSC_0049
T. Juknos žodžiais, naujam daugiabučiam statyti Panevėžyje tinkamos teritorijos neatsirado, todėl specialistai kaip alternatyvą pasiūlė buvusios „Verdenės“ mokyklos variantą.

Anot jo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija socialinio būsto plėtrai skyrė pinigus ir, jeigu jie nebus įsisavinti, teks gražinti. Todėl nuspręsta rekonstruoti kurį nors esamą pastatą, arba statyti naują.

T. Juknos žodžiais, naujam daugiabučiam statyti Panevėžyje tinkamos teritorijos neatsirado, todėl specialistai kaip alternatyvą pasiūlė buvusios „Verdenės“ mokyklos variantą: ją rekonstruoti arba nugriauti ir pastatyti naują namą. Nugriovimas praktiškai nieko nekainuotų, nes rangovas disponuotų statybiniu laužu.

Gerintų gerbūvį

„Įgyvendinant projektą būtų gerinamas aplink gyvenančių žmonių gerbūvis, sutvarkytos įvažos, įrengtos naujos automobilių aikštelės, sumontuotos stebėjimo kameros, įrengiamos poilsio ir žaidimų aikštelės, tvarkomas parkas. Jei projekto būtų atsisakyta, ant plauko pakibtų 2 mln. Eur. Situacija nepavydėtina, nes galime netekti pinigų, o jie būtų skirti kitoms savivaldybėms. Kitos bendrijos įvažų sutvarkymo laukia eilėje, o jums jos būtų sutvarkytos iš karto“, – kaip saldainį gyventojams pasiūlė T. Jukna, tačiau pastarieji jo nečiupo.

Problemų visgi sudaro

Atsakingi savivaldybės valdininkai įrodinėjo, kad tinkamų pirkti butų Panevėžyje beveik nėra, nemažai socialinių būstų yra tuose pačiuose daugiabučiuose ir jų gyventojai niekam problemų nekelia, nes neva savivaldybė nuomininkus kontroliuoja.

DSC_0047
Meras R. Račkauskas (centre) prasitarė, kad į jį kreipėsi ne vienas bendrijos pirmininkas, prašydamas sutramdyti ar iškeldinti socialinio būsto gyventojus, nes su jais neįmanoma susitvarkyti.

Tačiau meras R. Račkauskas prasitarė, kad į jį kreipėsi ne vienas bendrijos pirmininkas, prašydamas sutramdyti ar iškeldinti socialinio būsto gyventojus, nes su jais neįmanoma susitvarkyti.

„Iš pradžių tvirtinate, jog jie tokie patys ir nekelia problemų, tačiau paskui sakote kitką. Jie tėra nuomininkai, todėl nesuinteresuoti prižiūrėti, tvarkyti ir rūpintis svetimu turtu“, – susitikime sakė bendrijų pirmininkai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Panevėžiečiai nerimsta: kategoriškai prieš socialinį būstą buvusioje „Verdenės“ mokykloje

„Mums būtų geriau kontroliuoti, jei socialinis būstas būtų vienoje vietoje“, – konstatavo savivaldybės administracijos direktorius T. Jukna, į ką gyventojų atstovai atsakė: „Nesekit pasakų“.

Siūlė ieškoti kitų variantų

Susirinkime dalyvavęs Tarybos narys Alfonsas Petrauskas pareiškė, kad socialinio būsto plėtrai reikia paieškoti kitų vietų, nes, norint pagerinti gyvenimo sąlygas, vieniems nereikia jų bloginti tūkstančiams aplink gyvenančių senbuvių. Politikas atkreipė dėmesį, kad šalia atsiradus socialinio būsto namui, aplink esančių būtų kainos kris. Anot jo, galbūt tikslingiausia socialinį būstą statyti ant naujai planuojamos uždaryti mokyklos pamatų.

Nesibaido privačių namų

Bendrijų pirmininkams paraginus „Verdenės“ pastatą pertvarkyti į daugiafunkcinį centrą arba jį parduoti verslininkams, meras R. Račkauskas atsakė, kad centrui įrengti pinigai neskiriami, todėl monstras gali likti riogsoti ir toliau, o ją pardavus verslininkams beveik neabejojama, kad ten atsiras individualių namų kvartaliukas.

Pirmininkai atkirto, kad savo pastatų panaudojimu ir išlaikymu turėtų rūpintis savivaldybė, o jei to nesugeba – netgi baudžiama už jų nepriežiūrą. Anot jų, nuosavi namai – jokia blogybė ir gyventojai tam neprieštarauja.

Valdžia slėpė ketinimus

DSC_0051
Bendruomenių pirmininkai patikino, kad apie valdžios ketinimus „Verdenę“ paversti savotišku getu sužinojo tik iš spaudos.

Lopšelio-darželio „Rugelis“ vedėja Jūratė Lekštienė teigė, kad idėja plėsti socialinio būsto fondą yra nuostabi, tačiau tai turėtų būti daroma kitoje vietoje.

Meras R. Račkauskas pripažino, kad tokios kaimynystės ir kitur niekas nenori, nes visur aplink yra namų.

Tarybos narys Gintaras Šileikis ironiškai kalbėjo, jog girdisi lengvas šantažas, nes neva spaudžia laikas ir bus prarasti milijonai. Anot jo, savivaldybės administracija, užuot priiminėjusi sprendimus, turėjo kalbėtis su gyventojais ir užuot kaltinusi bendrijų pirmininkus turėtų pati prisiimti atsakomybę.

TAIP PAT SKAITYKITE: Buvusi „Verdenės“ mokykla perduota socialinio būsto plėtrai

Bendruomenių pirmininkai patikino, kad apie valdžios ketinimus „Verdenę“ paversti savotišku getu sužinojo tik iš spaudos.

Tokių kaimynų niekam nereikia

Merui R. Račkauskui pabandžius aiškinti, kad Margirio gatvėje yra 5 socialinio būsto namai, penkios šeimos gyvena socialiniame būste po jo langais ir jokių problemų nėra, tačiau tokie aiškinimai bendrijų pirmininkų nuostatų nepakeitė.

Galiausiai parlamentaras P. Urbšys pareiškė esantis gyventojų pusėje, kad sprendimas nepablogintų seniai ten įsikūrusių žmonių gyvenimo.

„Jei čia nestatome, niekur nestatysime. Mūsų tikslas – priimti sprendimą, o ne ką įpiršti“, – pareiškė R. Račkauskas.

FOTOGALERIJA: Panevėžiečių ir miesto valdžios susitikimas


9 komentarai

Minus 2016-03-05 17:04 at 17:04

Kas klausė gyventojų, ar jie atsisako? 20 pensininkų tai dar ne visi gyventojai. Jei tikrai būtų prieš, susirinktų žymiai daugiau

Atsakyti
Geras 2016-03-05 19:50 at 19:50

Mykolas jau ir vado nebeklauso…

Atsakyti
XL to Geras 2016-03-06 11:54 at 11:54

o kada jis ko klausė…? Tačiau pasakysiu tik vieną, jūsų sarkazmas yra blogis….. Jūs “džiūgaujate”, kad nėra tandemo tarp mero ir Seimo nario? Tačiau dėl to džiaugtis nevertėtų. Turėtumėte merui patarti, kad jam daugiau reikia bendrauti su žmonėmis, įsiklausyti ką jie siūlo, ko nenorėtų ir t.t. Užsidaryti “stiklo bokšte” negalima….Tik dialogas duoda rezultatą (dialogas “pačiam su savimi” niekur neveda, nebent į aklavietę…). Tarp kitko, tai taikytina tiek politikams, tiek ir ne politikams.

Atsakyti
Darius 2016-03-06 15:24 at 15:24

Tandemo? Tai jie jį demonstruoja, nei vienas nei kitas nuveiktais darbais neturi kuo pasigirti. Kas Rytis – Mykolas Račkauskas būtų be Povilo Urbšio ? Paprastas architektėlis, dirbantis už 5000 lt per metus.

Atsakyti
XL 2016-03-06 19:39 at 19:39

Dėl jūsų pirmame sakinyje išsakyto teiginio nenorėčiau sutikti. Manau, kad Povilo Urbšio darbą Seime reikėtų vertinti iš esmės. Nepaneigsite, jog Povilas Seime ne “ūkvedžiu” ar Panevėžiui “gėrybių tiekėju” išrinktas. Jis imasi realios politinės veiklos, o ne ją imituoja ir tuo turime džiaugtis, nes tokių nedaug esama. Dėl jūsų paskutiniame sakinyje išsakyto teiginio, tai sutinku.

Atsakyti
Minusui 2016-03-06 15:01 at 15:01

O tai kiek parašų reikia surinkti, kad nurimtum ir nebelaižytum valdžiai subinės ?

Atsakyti
Viralija 2016-03-06 18:35 at 18:35

Meras atėjo tik per Urbšį, nesuprantamas jo nenoras įsiklausyti į jo nuomonę.

Atsakyti
Anonimas 2016-03-06 18:52 at 18:52

Gyventojams reikėjo kreiptis į Degenį, jis jau kai pagauna sektantus, su nelogiškais sprendimais, nenutildo niekas.

Atsakyti
Degenio fanui 2016-03-06 20:18 at 20:18

Nors vieną pvz. galite?

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau