Gyvenimas karinio miestelio kaimynystėje: dembaviškiai nesiskundžia

Kadaise stovėjusio Pajuosčio dvaro teritorijoje 1923 metais įsikūrė 4-asis pėstininkų Lietuvos karaliaus Mindaugo pulkas. Iš pradžių kareivinėms buvo pritaikyti senieji dvaro rūmai, bet jie buvo nepatogūs. Kareivinės, kaip buvo rašoma, buvo prastos būklės ir labiau priminė belaisvių stovyklą. Statybos darbus pradėjo patys kariai. Jie pastatė namus puskarininkiams ir jų šeimoms. Seniau buvo pastatytos kareivinės dviem kuopoms.

Nuo 1939 metų čia pradėjo veikti ir Lietuvos kariuomenės Karo aviacijos bazė, Pajuosčio aerodromas tapo aktyviai naudojamu struktūriniu vienetu.

Panevėžyje ir Pajuostyje tarpukariu dislokuota viena didžiausių Lietuvoje kariuomenės įgula: 1-asis pėstininkų divizijos štabas, 4-asis pėstininkų Lietuvos karaliaus Mindaugo pulkas, 1-ojo artilerijos pulko 2-oji artilerijos grupė, 1-osios divizijos lengvosios kavalerijos rinktinės dalis, aviacija.

Pirmosios Lietuvoje kareivinės, pastatytos pagal naują projektą, Pajuostyje neišliko. Sovietmečiu čia pastatytas naujas karinis miestelis. Dabar teritoriją ir pastatus naudoja Lietuvos kariuomenė.

Arčiausiai Pajuosčio karinio miestelio yra įsikūrusi Dembavos gyvenvietė. Dabar jau buvusi Dembavos bendruomenės pirmininkė Daiva Juodelienė sako, kad palyginti su sovietiniais laikais, kai Pajuostyje buvo aktyvi karinė bazė, dabartinis karinis dalinys problemų kelia nepalyginamai mažiau. Rečiau pravažiuoja sunkioji technika, rečiau virš gyvenvietės girdisi lėktuvų ūžesys.

„Karinė technika daugiausia juda centrine gatve, todėl jos keliamą triukšmą girdi tik prie Pajuosčio plento gyvenantieji, tačiau jų nusiskundimų neteko girdėti. Ko gero visi gyventojai puikiai žino, kaip Lietuvai svarbu saugumas ir dėl šios technikos jokio nepasitenkinimo nereiškia“, – pastebi ji.

D. Juodelienė.

Pašnekovė pabrėžia, jei yra numatomos karinės pratybos, visuomet sulaukiama mandagaus skambučio su perspėjimu apie planuojamus veiksmus ir prašymo pasidalinti informacija apie tai bendruomenės svetainėje ar „Facebook“ paskyroje.

„Nusiskundimų dėl kaimynystėje veikiančios karinės bazės bent man asmeniškai neteko girdėti. Žmonės, kurie čia gyvena nuo pat gyvenvietės įkūrimo pradžios, su tuo yra susitaikę, o naujai atsikeliantieji puikiai žino, kad kaimynystėje – mūsų pačių saugumą užtikrinantys kariai“, – priduria D. Juodelienė.

Paklausti, kaip sekasi sugyventi su vietos gyventojų bendruomenės nariais, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono atstovai teigė, kad dažniausiai ieškoma kompromiso ir stengiamasi kuo daugiau diskutuoti.

„Buvome gavę nusiskundimų dėl šaudykloje keliamo triukšmo, tačiau dar prieš kokius penkis mėnesius susitikome su gyventojais ir situaciją aptarėme. Gyventojai pasirodė visiškai supratingi ir jokių pretenzijų nereiškė, nes patys palygino su senais laikais, kai keliskart per dieną kildavo ir leisdavosi lėktuvai. Anot jų, dabar gerokai ramiau“, – pasakojo Karaliaus Mindaugo husarų bataliono ryšių su visuomene skyriaus viršininkas vyr. leitenantas Ignas Bačiulis.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Iš Karaliaus Mindaugo bataliono po trijų mėnesių į namus paleidžiami kariai pasiilgo mamos cepelinų, artimųjų ir miego

erikas

Panevėžyje startavo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos bėgimas

erikas

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai – už kraujo donorystę

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau