Gyvenimas – ir džiugesys, ir skausmas kartu

Gyvenimas – ir džiugesys, ir skausmas kartu

Lina ŽUKAUSKIENĖ / Organizatorių nuotr.

Šie žodžiai, taikliai pabrėžiantys humoro ir aktualios problematikos dermę jos kūryboje, priklauso rašytojai Vytautei Žilinskaitei, kuri 2015 metų gruodžio mėnesį minėjo 85-ąją gimimo sukaktį. Per 55 kūrybinio darbo metus Vyt. Žilinskaitės plunksnai pakluso apysakos, pasakos, apsakymai, pjesės, humoreskos, romanai. Ypač dažnai kūrinių herojais tapdavo vaikai.

Rašytojai įdomus ir suprantamas mažųjų pasaulis, ji pasakoja apie vaikystės problemas neslėpdama aštrių kampų, kalba linksmai, bet kartu ir rimtai, reikliai. Todėl vaikams Vyt. Žilinskaitės kūryba ir įdomi, ir reikalinga.

Minėdami rašytojos jubiliejų, „Žemynos“ progimnazijoje organizavome literatūrinę viktoriną 6 ir 7 klasėms. Mokiniams pasiruošti padėjo lietuvių kalbos mokytojos Dalia Liorančienė ir Lina Žukauskienė. Klasių komandos ruošė namų darbus – prisistatymus: inscenizavo rašytojos kūrinius, rinko ir pristatė lietuvių humoristinę tautosaką, raiškiai skaitė.

BIC

Rungdamiesi mokiniai atsakinėjo į viktorinos klausimus iš Vyt. Žilinskaitės biografijos, minė mįsles, turėjo atspėti kūrinių autorių ir pavadinimą, teisingai sudėti įvairių poetės eilėraščių žodžius, įvardinti rašytoją pagal portretą. Varžymasis vyko aistringai ir aktyviai, o nugalėtojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiais prizais.

Tačiau pralaimėjusių nebuvo, nes dalyviai praturtėjo žiniomis ir įspūdžiais. Galbūt ateityje, pamatę bibliotekoje Vyt. Žilinskaitės knygą, nepraeis abejingai pro šalį.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.