Gydytojai rezidentai galės teikti daugiau paslaugų, turės daugiau socialinių garantijų

Gydytojai rezidentai galės teikti daugiau paslaugų, turės daugiau socialinių garantijų

BNS / Pixabay.com nuotr.

Seimas priėmė pataisas, kuriomis keičiama gydytojų rezidentų darbo užmokesčio sistema bei įteisinamos etapinės kompetencijos.

Naujoji tvarka įsigalios nuo kitų metų pradžios, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Sveikatos apsaugos ministerija pataisomis siekia padidinti jaunųjų gydytojų socialines garantijas, suteikti jiems galimybę teikti daugiau gydymo paslaugų pagal pasirengimo lygį.

BIC

Įvedus etapines kompetencijas gydytojas rezidentas palaipsniui įgytų savo pasirinktos specialybės kompetencijas ir gautų tai patvirtinantį pažymėjimą.

Su gydytoju rezidentu bus sudaroma terminuota darbo sutartis, jaunajam gydytojui bus mokama pareiginė alga, kuri bus apskaičiuojama atitinkamą pareiginės algos koeficientą dauginant iš pareiginės algos bazinio dydžio. Jaunesniajam gydytojui rezidentui bus taikomas 7,6 pareiginės algos koeficientas, vyresniajam gydytojui rezidentui – 8,1.

Pakopinių kompetencijų pripažinimo pažymėjimai bus išduodami ir tiems asmenims, kurių medicinos rezidentūros studijos prasidėjo iki šio įstatymo įsigaliojimo, jeigu jų rezidentūros studijos atitinka pakopinių kompetencijų patvirtinimo pažymėjimo išdavimo reikalavimus.

Tais atvejais, kai gydytojas rezidentas iki įstatymo įsigaliojimo gavo didesnę pareiginę algą nei po perskaičiavimo, jam bus toliau mokama iki įstatymo įsigaliojimo mokėta pareiginė alga.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.