-1 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 3 gruodžio, 2020

Guoda Burokienė: „Pasirinkite atstovą, vertą Jūsų pasitikėjimo“

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoASMENINIO ALBUMO
G. Burokienė.

Pokalbis su Seimo nare, kandidate vienmandatėje Aukštaitijos rinkimų apygardoje Guoda Burokiene.

Spalio 25 dieną rinkėjai, o tame tarpe ir Aukštaitijos rinkimų apygardos žmonės, balsuos antrajame Seimo rinkimų ture. Kodėl rinkėjai turėtų balsuoti už Jus ir kodėl balsavimas turi būti svarbus kiekvienam Lietuvos žmogui, turinčiam teisę balsuoti?

– Dalyvauti rinkimuose – tai ne tik mums suteikta galimybė, bet ir kiekvieno žmogaus teisė, privilegija ir pareiga. Tik mes patys nusprendžiame, kokia partija ir kokiais žmonėmis pasitikime. Svarbiausia – nelikti abejingiems. Nebalsuoti, vadinasi leisti kitiems nuspręsti, kokia politika bus šalyje ir kokie žmonės atstovaus mums ateinančius ketverius metus.

Manau, jog neinantys balsuoti, vėliau neturėtų ir piktintis, kad į Seimą atėjo ne tie ir dirba ne taip. Taip pat nereikia manyti, jog vienas balsas rinkimuose nieko nelemia. Lemia. Pirmiausia, tai mūsų išreikšta valia, prisiimta atsakomybė už šalies ateitį ir pilietinė pareiga.

Mane Panevėžio krašto žmonės matė visus ketverius metus. Per šį laikotarpį, tikiuosi, jie įvertino mano darbą, požiūrį į problemas, kurias išsakydavo susitikimų metu, laiškuose, skambindami.

Balsuokite, pasikliaudami savo protu, atsižvelgdami į politikų darbus, o ne žodžius, įvertindami ne tik patirtį ir kompetenciją, bet ir kandidato asmenybę, jo bendravimo kultūrą, santykius su aplinkiniais. Tad kviečiu visus atlikti pilietinę pareigą ir atiduoti savo balsą už kandidatą, kuriuo pasitikite ir kurį ateinančius ketverius metus norite matyti, kaip Panevėžio krašto atstovą Seime.

– Priminkite Panevėžio krašto žmonėms nuveiktus svarbius darbus, atliktus per 4 metų kadenciją Seime?

Ne veltui sakoma, kad vienas lauke – ne karys. Tai galioja ir politikoje. Bet kokiam sumanymui reikia komandos ir palaikymo. Tad per šiuos ketverius metus mūsų Seimo frakcijos ir Vyriausybės komandos siekis mažinti skurdą ir nelygybę, davė rezultatų – gerovės rodikliai Lietuvoje ėmė augti. Kone pirmą kartą šalies istorijoje, sparčiai augant ekonomikai, atotrūkis tarp turtingiausių ir skurdžiausių sumažėjo, o ne išaugo. Nuo 266 iki 395 eurų padidėjo vidutinė pensija, mokamos priemokos mažų pensijų gavėjams, indeksuojamos socialinės išmokos.

To niekada nebuvo. Išaugo vaiko pinigai: 2016 metais lengvata tėvams sudarė 30 eurų vaikui ir ja naudojosi tik dalis vaikų, o 2021 metais visi vaikai gaus 70 eurų per mėn., remiamos daugiavaikės šeimos (šeimos kortelė, priedai prie vaiko pinigų). Pradėjo veikti paramos pirmajam jaunos šeimos būstui programa, kuomet teikiama nuo 15 iki 30 proc. būsto vertės parama. Kilo atlyginimai mokytojams, mokslininkams, gydytojams ir rezidentams, policininkams, kultūros darbuotojams, valstybės tarnautojams.

Na, o jei kalbėti apie teigiamus pokyčius Panevėžio krašte, tai džiaugiuosi, jog vyksta rekonstrukcijos Krekenavos kultūros centre, Piniavos darželyje-mokykloje, Dembavos pagrindinėje mokykloje, sporto ir sveikatos centre „Aukštaitija“, lengvosios atletikos manieže, Vytauto Mikalausko menų gimnazijoje, „Vilties“ progimnazijoje, J. Miltinio dramos teatre ir daugelis kt. Pagaliau pajudėjo kelio ruožų Barklainiai–Ėriškiai, Raguva–Šilai–Mikėnai asfaltavimo planavimo darbai. Tai pasiekti pavyko dirbant išvien su savivaldybėmis.

Kokie darbai yra tęstiniai ir svarbūs Lietuvai, o tuo pačiu ir Panevėžio krašto gyventojams?

 – Manau, labai svarbu ir toliau tęsti darbus regionų stiprinimo ir vystymo kryptimi. Kaip žinia, regionas tiek gyvybingas, kiek jame yra žmonių, sukurtų naujų darbo vietų. Tad pirmiausiai turime sudaryti sąlygas investuotojams, norintiems kurti ir plėtoti verslą. Vienas iš pasiūlymų – suteikti mokestinę lengvatą investuojantiems ne mažiau kaip 1 mln. eurų ir sukuriantiems ne mažiau kaip 50 darbo vietų. Numatome keisti mokesčių sistemą, kad savivaldybės galėtų disponuoti dalimi pelno mokesčio ir per šį šaltinį turėtų galimybę pritraukti investuotojus.

Tiek gyventojams, tiek verslo plėtrai yra labai svarbūs susisiekimo  klausimai, t. y. gera kelių būklė. Ypatingai tai svarbu Panevėžio rajonui. Todėl siūlysime sukurti ilgalaikę žvyrkelių asfaltavimo strategiją – nustatyti aiškius kriterijus lėšų, skirtų keliams, jų paskirstymui regioniniu lygmeniu mažiausiai 3 metams į priekį. Tuomet visi suinteresuoti asmenys galėtų žinoti – kada ir koks kelias bus asfaltuojamas.

Labai svarbu ir toliau stiprinti bendruomenines ir nevyriausybines organizacijas. Tam tikslui pasiekti reiktų sudaryti sąlygas savivaldybės biudžeto dalį panaudoti taip, kaip nusprendžia vietos bendruomenė. Tokiu būdu auginsime ir stiprinsime bendruomenes, nevyriausybinį sektorių, vietos seniūnijas, skatinsime žmonių įsitraukimą į sprendimų priėmimo procesus.

Panevėžio regionas unikalus tuo, kad turi stiprią mokslinę bazę – tai ir Universitetas, ir Kolegija. O tai svarbu, norint panaudoti šiuolaikinių technologijų teikiamas galimybes. Tokios galimybės, gebantiems jas išnaudoti, atveria vartus gyvenamajai vietai pasirinkti ne nuo įvairios taršos dažnai kenčiančius didmiesčius, o švarią, ramią, šeimai palankią regionų aplinką. Labai svarbu ir toliau stiprinti regionų savarankiškumą, planuojant patiems kaip ir kur  skirti europines ir nacionalines  paramos lėšas.

Darbų esu numačiusi daug. Prieš ketverius metus į Seimą atėjusi kaip nevyriausybinių organizacijų – kaimo ir miesto bendruomenių atstovė, noriu juos įgyvendinti ir matyti, kaip keičiasi gyvenimas Panevėžio krašte ir visoje Lietuvoje. Dėkoju, kad per visus šiuos metus buvote šalia, mane palaikėte.

Tad spalio 25 d. kviečiu visus ateiti į rinkimus ir pasirinkti Jums nuoširdžiai dirbsiančią atstovę Seime.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš LVŽS rinkimų sąskaitos. Užs. Nr. JPR-2020/50.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pratęstas kandidatų į Metų panevėžiečius siūlymo terminas

confident-noyce

Socialdemokratai gegužės pradžioje rinks partijos pirmininką

confident-noyce

G. Burokienė: „Dėl duotų pažadų rinkėjams turėsime pakovoti“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau