2.7 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 27 vasario, 2025

Gulbės ant ledo visai nelaukia žmogaus pagalbos atnaujinta



ziema-pauksciai-gulbes-dn-02
Pastarosiomis dienomis, kaip ir kasmet, užšąlant vandens telkiniams, Aplinkos ministerija sulaukia gana daug pranešimų apie neišskridusias gulbes.

Dar šeštadienį Panevėžio rajone, netoli Naujamiesčio esančiame Liberiškio tvenkinyje buvo pastebėtas užšąlusių gulbių pulkelis. Sunerimę gyventojai kreipėsi ir į Bendrosios pagalbos centrą, tačiau atvykusiems aplinkos apsaugos darbuotojams teko nustebti, mat gulbės sveikos, juda ir tikrai nėra užšąlusios.

Kaip naujienų portalui JP teigė Naujamiesčio seniūnas Jonas Sankaitis, Liberiškio tvenkinyje niekada ir nebuvo užšąlusių gulbių. Anot seniūno, tai nepatikrinta informacija.

Kreipėsi pagalbos

„Šeštadienį sulaukiau sunerimusių panevėžiečių skambučio, kad Liberiškio tvenkinyje yra užšąlusios gulbės. Nedelsdamas kreipiausi bendruoju pagalbos numeriu 112, tačiau jau šiandien sulakiau skambučio, kad ši informacija nepasitvirtino. Gulbės sveikos, juda“, – JP pasakojo Naujamiesčio seniūnas J. Sankaitis.

Tai, kad informacija apie gulbes Liberiškio tvenkinyje buvo gauta, patvirtino ir Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė.

„Kolegos patvirtino, kad apie tai pranešta Aplinkos apsaugos agentūrai. Jų atstovai turėtų nuvažiuoti ir pasižiūrėti kas yra atsitikę“, – dar savaitgalį teigė V.Juozevičiūtė, pažymėjusi, kad visa reikalinga informacija perduoda agentūrai.

15896008_1366092153421971_1200837601525255093_o
Tai, kad informacija apie gulbes Liberiškio tvenkinyje buvo gauta, patvirtino ir Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams.

Kaip informavo Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento atstovai, šiandien Panevėžio rajono Liberiškio tvenkinyje liko tik dvi gulbės, kurios taip pat visiškai sveikos.

Prašo įsitikinti

Aplinkos ministerija gyventojų prašo pirmiausia tvirtai įsitikinti, kad paukščiai yra prišalę, kadangi dažniausiai gamtos apsaugos pareigūnai, pagal žmonių pranešimus nuvykę į vietą gelbėti paukščių, rizikuodami gyvybe eina ant ledo, o gulbės pakyla ir nuskrenda arba tiesiog pasitraukia kuo toliau nuo žmonių.

Gulbės ant ledo visai nelaukia žmonių pagalbos

Pastarosiomis dienomis, kaip ir kasmet, užšąlant vandens telkiniams, Aplinkos ministerija sulaukia gana daug pranešimų apie neišskridusias gulbes. Žmonės, sunerimę jų likimu, skambina tvirtindami, kad šie paukščiai yra prišalę prie ledo, ir reikalauja kuo skubiau vykti jų gelbėti. Tačiau tik retais atvejais, pasak gamtininkų, tas nerimas yra pagrįstas.

Pastebėjus ant ledo stiprius ir sveikus paukščius, tikrai nereikia skambinti gelbėtojams. Gulbės dar daug kur neskuba išskristi į žiemavietes, nes įprato, kad jas maitina žmonės. Kai kas lesalą neapsisprendusiems migruoti paukščiams neša ir dabar. Įsitikinti, ar gulbės yra sveikos, galima joms nuo kranto pasiūlius lesalo.

antys-gulbes-10-nevezis
Pastebėjus ant ledo stiprius ir sveikus paukščius, tikrai nereikia skambinti gelbėtojams. Gulbės dar daug kur neskuba išskristi į žiemavietes, nes įprato, kad jas maitina žmonės. Kai kas lesalą neapsisprendusiems migruoti paukščiams neša ir dabar. Įsitikinti, ar gulbės yra sveikos, galima joms nuo kranto pasiūlius lesalo.

Kas kita – sužeisti, paliegę, skristi negalintys paukščiai, kurie pasilieka ant ledo ir tuomet, kai sveikieji išskrenda. Jie negali susirasti maisto, alksta ir šąla. Aplinkos ministerija primena, kad apie visus sužeistus, sergančius gyvūnus, kuriems reikia pagalbos, žmonės turėtų pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miškininkai pataria: kaip tinkamai paruošti namus grįžtantiems sparnuočiams?

JP Redakcija

Suprastėjo Panevėžio ledo arenos ledas: miestiečiai baiminasi patirti traumų

JP Redakcija

Panevėžyje rastas griovyje įšalusio žmogaus kūnas

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads