3.4 C
Panevėžys
Šeštadienis, 20 balandžio, 2024

Grybus miške renkantiems – policijos perspėjimas: klaida gali kainuoti tūkstančius eurų

Besibaigiant šiltajam metų sezonui, kas rytą mus pasitinka vis labiau rudenėjantys, vėsūs, lietingi orai. Kartu su jais miškuose prasideda ir grybų sezonas, džiuginantis ne vieną miško teikiamų gėrybių ištroškusį gyventoją.

Tačiau pačiame grybavimo sezono įkarštyje, išauga ir miške pasiklydusių bei kelio atgal negalinčių rasti žmonių skaičius.

Policijos pareigūnai skiria ypač didelį dėmesį gaunamiems pranešimams, kurie susiję su pavojumi žmogaus gyvybei. Niekam nekyla abejonių, kad didžiausia vertybė – kiekvieno mūsų gyvybė, todėl visų pirma mes patys privalome rūpintis savo saugumu.

Praėjusiais metais, vasaros-rudens sezonu, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieškojo trijų miške pasiklydusių žmonių.

Visais atvejais, asmenys pasiklydo Kelmės rajono miškuose. Šių metų vasaros pabaigoje pareigūnams taip pat jau teko ieškoti Kelmės rajono miškuose pasiklydusio ir kelio namo neradusio vyriškio. Kiekvienu pasiklydusio asmens paieškos vykdymo atveju pasitelkiamos gausios Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūnų pajėgos. Įvertindami kiekvienos minutės svarbą pasiklydus žmogui, visas dėmesys sutelkiamas paieškos veiksmams atlikti.

Tai ypač aktualu ieškant senyvo amžiaus ar sveikatos problemų turinčio gyventojo. Ieškant miškuose dingusių asmenų bei jų pėdsakų, vieną svarbiausių vaidmenų atlieka kinologas su tarnybiniu šunimi.

Ieškant pasiklydusių žmonių, dažnu atveju pasitelkiamas ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos ar Lietuvos kariuomenės sraigtasparnis, kurio valandos ore kaštai siekia nuo 800 iki 1800 eurų.

[quote_box_center]Todėl primename kelis paprastus, tačiau labai svarbius, jūsų pačių saugumą lemiančius veiksnius:

Einant į mišką, būtinai kartu su savimi neškitės mobiliojo ryšio telefoną, o taip pat nepamirškite jo pilnai įkrauti. Tai viena pagrindinių ryšio priemonių, kuria galėsite išsikviesti pagalbą, jei pasiklystumėte.

Jei einate rinkti miško gėrybių, eikite ne vieni ir nenuklyskite toli.

Vaikščiokite tokiu atstumu, kad matytumėte vienas kitą.

Venkite į mišką eiti vakarėjant.

Kiekvieną dieną temsta vis anksčiau, todėl pasiklydus, tamsa kliudys efektyviai vykdyti paiešką.

Policijos pareigūnai taip pat informuoja, kad dažniausiai pasiklysta tie žmonės, kurie teigia labai gerai pažįstantys mišką, o taip pat jo aplinkines vietoves.

Miškai yra kertami bei atsodinami, todėl jų vaizdas keičiasi ir tie miškai, kurie kažkada buvo žinomi, gali tapti visiškai neatpažįstamais.[/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Per plauką nuo nelaimės: panevėžietei vaikštant Staniūnų miškelyje, vos neužgriuvo medis

confident-noyce

Miškuose užfiksuoti žievėgraužiai tipografai: Žaliojoje girioje statomos gaudyklės

confident-noyce

Nacionalinis miškasodis: Panevėžio rajone medžiai bus sodinami keturiuose plotuose

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau