7 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 6 gegužės, 2021

Greičio viršijimas: kada sulauksite baudos, nufotografavus matuokliu

Autoriuslukas dulskas (tv3.lt)Fotobns
Greičio viršijimas: kada sulauksite baudos, nufotografavus matuokliu.

Lietuvos keliuose veikia dar daugiau greičio matuoklių, o prie kontrolės prisideda ne tik nežymėti automobiliai, bet ir kita pažeidimus fiksuojanti priemonė – „trikojai“. Per šiuos metus greičio viršytojų jau skaičiuojama dešimtimis tūkstančių, tuo metu policija paaiškina, kada vairuotojai, pažeidę įstatymus, gali sulaukti baudos.

Socialinėje erdvėje vairuotojai, diskutuojantys apie laikotarpį, kada gi kiekvieną jų gali pasiekti policijos baudos už greičio viršijimą, neretai teigia, kad informacija apie atliktą pažeidimą atkeliauja vos per savaitę ar kelias dienas, kitiems reikia laukti ir metus.

Kaip aiškino Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Žilinskė, kada administracinė nuobauda pasieks nusižengusį asmenį, priklauso nuo daugelio dalykų.

„Tai priklauso nuo nusižengimo fiksavimo būdo. Administracinė nuobauda gali būti paskirta ne vėliau kaip per 2 metus nuo administracinio nusižengimo padarymo dienos, o trunkamojo administracinio nusižengimo atveju – per 2 metus nuo jo paaiškėjimo dienos.

Administracinis nurodymas – į protokolą įrašomas pasiūlymas asmeniui per 15 kalendorinių dienų nuo protokolo įteikimo dienos, o kai jis su administraciniu nurodymu surašomas administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui nedalyvaujant, – per 30 kalendorinių dienų nuo protokolo su administraciniu nurodymu išsiuntimo dienos savo noru sumokėti baudą.

Greičio viršijimas: kada sulauksite baudos, nufotografavus matuokliu.

Kai nustatytas privalomas suteiktos teisės vairuoti transporto priemones atėmimas, į administracinio nusižengimo protokolą įrašomas pasiūlymas sutikti su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nustatytam terminui“, – aiškino pašnekovė.

Informaciją apie pažeidimą gali matyti internete

D. Žilinskė taip pat pastebi, kad dalis pažeidimų gali būti gaunami vos per parą.

„Automatiniu būdu transporto priemonės savininkas (valdytojas) pranešimą dėl užfiksuoto Kelių eismo taisyklių pažeidimo gauna per parą nuo pažeidimo įregistravimo Administracinių nusižengimų registre.  Fiziniam ar juridiniam asmeniui surašytame pranešime dėl užfiksuoto administracinio nusižengimo yra nurodytas el. paštas, kuriuo policijos įstaigai privalu pateikti prašomą būtiną informaciją arba informuoti apie protokole surašytus, pastebėtus neatitikimus“, – teigė ji.

Be to, policijos atstovė aiškina, kad kiekvienas asmuo, norėdamas pamatyti, ar nebuvo padarytas pažeidimas, visą informaciją gali rasti internete.

„Atkreipiame dėmesį, kad asmuo, manantis, jog galėjo padaryti administracinį nusižengimą, tarp jų – ir Kelių eismo taisyklių pažeidimą, prisijungęs prie elektroninių paslaugų sistemos Mano VMI, gali sužinoti, ar jam nėra paskirta  bauda. Šioje sistemoje baudą galima ir susimokėti.  Procesiniai dokumentai (administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu ar be jo, šaukimas atvykti į policiją), kai administracinis nusižengimas užfiksuojamas ne asmens, įtariamo nusižengimo padarymu, akivaizdoje, suformuojami Administracinių nusižengimų registre ir išsiunčiami asmenims (juridiniams ir fiziniams) elektroniniu paštu, jei asmenys elektroninio pašto adresą yra nurodę valstybės informacinėse sistemose ar registruose.  Tais atvejais, kai dokumentai registre suformuojami automatiniu būdu, policijos pareigūnas juos surašant ir siunčiant tiesiogiai nedalyvauja. Atkreiptinas dėmesys, kad registre automatiniu būdu suformuotas administracinio nusižengimo protokolas policijos pareigūno nėra pasirašomas“, – pridūrė pašnekovė.

Greičio viršijimas: kada sulauksite baudos, nufotografavus matuokliu.

„Trikojai“ pažeidimus fiksuoja dešimtimis tūkstančių

Policijos surinktais duomenimis, per šių metų pirmuosius tris mėnesius greičio matavimo įrenginiai jau spėjo užfiksuoti daugiau kaip 50 tūkst. greičio mėgėjų.

Štai 2021 metais sausio 1–kovo 29 d. vidutinio greičio matavimo sistemos užfiksavo ir į Administracinių nusižengimų registrą įregistruoti 1 842 atvejai. Tuo metu mobiliosiomis greičio matavimo sistemomis „PoliScan FM1“ užfiksuoti 55 325 pažeidimai.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad, siekiant nesklandumų ir nesusipratimų dėl siunčiamos informacijos, Lietuvos Respublikos gyventojas valstybinėse informacinėse sistemose ar registruose, pavyzdžiui, Mano VMI, Juridinių asmenų registre, E. pristatymo sistemoje, turi atnaujinti savo kontaktus, kad visi procesiniai dokumentai galėtų būti gaunami operatyviai deklaruotu elektroniniu pašto adresu ar E. pristatymo sistemoje į aktyvią pašto dėžutę.

Atnaujinęs savo kontaktus, asmuo gali patogiai susipažinti su visais gaunamais procesiniais dokumentais, taip pat, naudodamasis elektroniniu paštu ar E. pristatymo paslauga, pateikti policijai atsakymus, prašymus, paaiškinimus ar kitus dokumentus.

Rasti, kur yra įrengti momentiniai ir vidutinio greičio matuokliai, galima rasti ČIA.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžyje į avariją pateko policijos ekipažas: susidūrė su „Volkswagen“

confident-noyce

Kalvarijoje neblaivus sunkvežimio vairuotojas pareigūnus bandė papirkti 700 zlotų

confident-noyce

Policija visoje Lietuvoje rengia neįprastą akciją: vairuotojus stebi pasitelkę fotoaparatus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau