5.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 19 rugsėjo, 2021

Gražiausioje Skaistakalnio parko vietoje ryškėja Pragiedrulių sodybos kontūrai

Autoriusraimonda mikučionytėFotorimvydas ančerevičiusVIDEOerikas laužadis
Gražiausioje Skaistakalnio parko vietų ryškėja Pragiedrulių sodybos kontūrai.

Įgyvendinamas poeto, visuomenės veikėjo Juozo Čerkeso-Besparnio sodybos sutvarkymo projektas, kurio metu bus atlikti pastato tvarkomieji paveldosaugos bei statybos darbai. Skaistakalnio parke esantis namas bus pritaikytas kultūrinei veiklai.

Rekonstruojama sodyba

Projekto „Poeto J. Čerkeso – Besparnio sodybos sutvarkymas“ vadovės pavaduotoja Angelė Steponavičienė pasakojo, kas bus atlikta įgyvendinant projektą.

„Įgyvendinant projektą bus rekonstruotas sodybos pastatas, išlaikant senąjį pastato charakterį, išsaugant vertingąsias jo savybes bei atkuriant sienų autentiškos tapybos fragmentus. Be to, bus atstatytas kadaise pastatą puošęs bokštelis, atlikti pastato tvarkomieji paveldosaugos ir statybos darbai, įrengtos reikalingos statinio konstrukcijos bei pastatytas priestatas. Rekonstruojant pastatą bus įrengtos lauko ir vidaus inžinerinės sistemos: vandentiekio ir nuotekų šalinimo, šildymo, vėdinimo, elektros priešgaisrinė, apsauginė, telekomunikacijų sistemos, įrengtas vidaus ir lauko apšvietimas, drenažo sistema, įrengti mažosios architektūros elementai“, – pristatė darbus A. Steponavičienė.

Ryškėja atliktų darbų kontūrai

Pasiteiravus, kaip vyksta darbai ir kas jau atlikta, A. Steponavičienė paaiškino:

„Baigiamos įrengti statinio konstrukcijos, sumontuoti vidaus požeminiai vandentiekio ir kanalizacijos tinklai, atlikta didžioji tvarkomųjų paveldosaugos, vandentiekio ir nuotekų šalinimo inžinerinių sistemų įrengimo darbų dalis. Be to, atlikta dalis statinio architektūros, elektros, apsauginės, gaisro bei nuotolinių ryšių inžinerinių sistemų įrengimo darbų bei įpusėjo sklypo sutvarkymo darbai, rengiami viešųjų pirkimų dokumentai baldams ir rangai įsigyti. Projekto vertė – per 1,5 mln. eurų, iš kurių 246,64 tūkst. eurų Europos Sąjungos lėšos. Be to, prie projekto įgyvendinimo lėšomis prisidės Panevėžio miesto savivaldybė.“

Du etapai

Projektas „Poeto J. Čerkeso – Besparnio sodybos sutvarkymas“ suskirstytas į du etapus.

„Pirmoji projekto etapo dalis turi būti užbaigtos iki šių metų lapkričio 30 dienos ir planuojama, kad bus įgyvendintas laiku. Pirmojo etapo rangos darbus atlieka UAB „Kriautė“, o antrojo etapo darbai bus perkami gavus Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų finansavimą projektui „Vienijantis kūrybiškumo centras – Pragiedrulių sodyba“ įgyvendinti. Kaip tik ir gavome iš Centrinė projektų valdymo agentūros informaciją, kad priimtas sprendimas projektui skirti beveik 960 tūkst. eurų“, – pasidžiaugė gauta informacija A. Steponavičienė.

Gražiausioje Skaistakalnio parko vietų ryškėja Pragiedrulių sodybos kontūrai.

Atsodins sodą

Pasak projekto vadovės pavaduotojos, vykdant projektą buvo pašalinti savaiminiai krūmynai, sąžalynai, dalis medžių bei vaismedžių.

„Kai kurie iš jų – sausuoliai, džiūstantys bei blogos būklės. Medžių šalinimas buvo suderintas su kvalifikuotu arboristu ir numatytas techninio darbo projekto sprendiniuose. Palikti pavieniai senieji sodo medžiai, menantys sodo klestėjimo laikus ir formuojantys unikalų sodybos charakterį. Vietoje pašalintų medžių sodinsime naujus lapuočius ir spygliuočius bei vaismedžius. Sodybos aplinka bus papildyta dekoratyviais krūmais – jazminais, putinais, alyvomis, hortenzijomis bei bus įrengti daugiamečiai gėlynai“, – pasakojo A. Steponavičienė ir teigė, kad įgyvendinus projektą bus sutvarkyta viena gražiausių Skaistakalnio parko vietų, o sutvarkytame pastate bus vykdoma įvairi kultūrinė veikla – vyks kūrybinės dirbtuvės, edukaciniai užsiėmimai, organizuojami renginiai, susitikimai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nuo šiol Kryžių kalnas bus pasiekiamas patogiau ir saugiau

confident-noyce

Dėl elektros tinklo remonto darbų, J. Biliūno gatvėje neveiks šviesoforai

confident-noyce

Judrioje Panevėžio gatvėje neveiks šviesoforai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau