7.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 19 rugsėjo, 2021

Gražiausiame Pažagienių daugiabučio kieme – kavagėrio klubas

Gražiausio Pažagienių kiemo šeimininkai: buvusi namo pirmininkė Valerija Juodeikienė ir dabartinis pirmininkas Vaclovas Domkus teigia, kad dirbti gėlyne – vienas malonumas.

Pažagieniuose darbščių gyventojų puoselėjami daugiabučių namų kiemai atima amą, kur paganyti akis čia tikrai yra, ir net pavyzdį galima imti, kaip savo aplinką paversti tikra kūrybine oaze. Įvairiaspalviai gėlynai, pajūrio akmenėliai, netradiciniai augalai ir iki skrupulų išpuoselėti žemės lopinėliai – nepasamdytų apželdinimo specialistų darbas, tai grožis, kurį gyventojai kuria savo rankomis.

Tai, kad netoli Panevėžio esanti gyvenvietė slepia unikalią aplinką, išduoda prieš dvejus metus bendruomenės įrengtas ir vis tobulinamas alpinariumas.

Puošiasi ne dėl konkurso

Jau antrus metus iš eilės gyventojų bendruomenė „Pažagieniai“ rengia konkursą „Gražiausiai tvarkoma daugiabučio aplinka“, tačiau, anot bendruomenės pirmininkės Elenos Stanienės, gyventojai namų aplinką puoselėja ne dėl varžybų kas taps gražiausi, o dėl to, kad Pažagieniai nuo seno garsėja ypatingu tvarkingumu ir kiekvienas čia gyvenantis kuria jaukią, gražią, sau malonią aplinką.

„Ne konkursas žmones skatina tvarkytis, priešingai – išskirtinis gyventojų tvarkingumas pagimdė idėją apdovanoti gražiausiai aplinką besitvarkančius daugiabučius. Viską darome savo iniciatyva, norime, kad mums būtų gera ir gražu čia gyventi“, – sako E. Stanienė.

Bendruomenės pirmininkei antrina ir konkurso sumanytoja seniūnaitė Angelė Andrunavičienė. Ji priduria, kad pirmiausia pati bendruomenės valdyba parodė iniciatyvą ir įkūrė gėlyną – alpinariumą.

„Pirmaisiais metais jis nebuvo išbaigtas ir gausus, tačiau šiemet labai pasikeitė. Pernai paruošėme gruntą, suvežėme akmenis, vieną kitą dovanotą augalą pasodinome, tačiau prie mūsų prisijungė daug entuziastų ir per tris mėnesius alpinariumą įrengėm tokį, koks yra šiandien. Džiaugiamės, kad kasdien alpinariumą prižiūri mūsų mylima Bronytė Čirvinskienė. Jai Pažagienių švara labai svarbi, net Ramūnas Karbauskis svečiuodamasis mūsų kaime pažymėjo, kad Pažagieniai išsiskiria netradiciniu grožiu ir švara“, – pasakojo A. Andrunavičienė.

Panevėžio rajono kaimo bendruomenės „Pažagieniai“ valdybos pirmininkė Elena Stanienė ir seniūnaitė Angelė Andrunavičienė sako, kad ne konkursas žmones skatina tvarkytis, priešingai – išskirtinis gyventojų tvarkingumas pagimdė idėją apdovanoti gražiausiai aplinką besitvarkančius daugiabučius.

Skatina kūrybiškumą

Pernai už namų aplinkos puoselėjimą komisija apdovanojo tris prizines vietas. Atminimo auksinė, sidabrinė ir bronzinė lentelės įteiktos Švyturio g. 11, Žagienės g. 8, Švyturio g. 9 namų pirmininkams. Konkurso laimėtojai gavo dovanų iš UAB „Dembavos medelynas“ augalų, kurie buvo kruopščiai specialistų atrinkti, tinkantys tik šių namų aplinkai. Be to, seniūnaitė A. Andrunavičienės ir bendruomenės pirmininkė E. Stanienė už savo namų aplinkoje kuriamą grožį padėkomis apdovanojo Valeriją Juodeikienę (Žagienės g. 8) ir Genovaitę Magdėnienę (Švyturio g. 11).

„Šiemet, kaip ir pernai, buvo du vertinimo etapai, tik prisidėjo nepriklausoma komisija. Abi jos reikliai žiūrėjo, gal net, sakyčiau, kaip per padidinimo stiklą. Džiugu, kad paūgėjo ne tik komisijos nariai, bet ir kūrybiškumo nestokojantys gyventojai. Pastebime, kad konkursas skatina stengtis ir tobulėti. Nenorėjome gyventojų įstatyti į tam tikrus rėmus, todėl ieškojome pačių įvairiausių sprendimų, juk yra pavienių žmonių, kurie imasi aplinkos tvarkymo, investuoja ne tik savo laiką, jėgas, bet ir pinigus“, – teigė E. Stanienė.

Konkurso „Gražiausiai tvarkoma daugiabučio aplinka“ nominantai bus pasveikinti ir apdovanoti rugsėjo 16 dieną renginyje „Mūsų dienos kaip šventė“. Konkurse dalyvavo devyniolika daugiabučių namų.

Įvairiaspalviai gėlynai, pajūrio akmenėliai, netradiciniai augalai ir iki skrupulų išpuoselėti žemės lopinėliai – nepasamdytų apželdinimo specialistų darbas, tai grožis, kurį gyventojai kuria savo rankomis.

Fantazijos netrūksta

Komisijos narė A. Andrunavičienė nuogąstavo, kad išrinkti gražiausiai tvarkomą daugiabučio aplinką labai sunkus ir atsakingas darbas, juk reikėjo vertinti ir bendrą estetinį aplinkos vaizdą, ir gėlynų įrengimą, želdinių ir vejos priežiūrą, mažosios architektūros elementus ir kt. Abiejų komisijų bendru sutarimu nuspręsta, kad gražiausiai šiemet savo aplinką tvarkė Žagienės g. 8 numeriu pažymėto namo gyventojai. Pernai jie užėmė antrąją vietą.

„Tėvynės“ žurnalistės kalbinti buvusi ilgametė šio namo pirmininkė Valerija Juodeikienė ir dabartinis pirmininkas Vaclovas Domkus teigė, kad prie namo aplinkos tvarkymo ir grožio puoselėjimo prisideda visi namo gyventojai – kas akmenėlių atveža, kas augalus sodina, kas gyvatvorę formuoja. Gėlyne įrengtas ir staliukas su kėdėmis. Kaimynai čia renkasi pasišnekučiuoti prie arbatos ar kavos puodelio.

„Dirbti gėlyne vienas malonumams. Anksčiau šį žemės lopinėlį dengė tik žolė, vėliau jį apsodinom vien rožėmis, dabar paįvairinom, apsodindami kitais spalvingais augalais, medžiais ir krūmais. Aplinka turi būti ne tik graži, bet ir jauki. Va pažiūrėkit, pasistatėm staliuką – čia vyksta kavagėriai. Gera susitikti lauke, paplepėti, padiskutuoti, vieną kitą anekdotą papasakoti. Atvažiuokit po metų – bus dar gražiau“, – geros nuotakos ir entuziazmo nestokojo gražiausio Pažagienių kiemo šeimininkai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pažagieniuose vyko Lapų grėbimo šventė

erikas

Atnaujinta sporto aikštelė Pažagienių mokyklos-darželio vaikams įkvepia didesnį norą sportuoti

erikas

Pažagienių gyventojai rinkosi į bendruomenės renginį

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau