Gražiausia pavasario Velykų šventė – visiems: turtingam, vargšui, benamiui

Gražiausia pavasario Velykų šventė – visiems: turtingam, vargšui, benamiui

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino BALČIŪNO nuotr.

Pati gražiausia pavasario šventė – Velykos – simbolizuoja Kristaus prisikėlimą. Ankščiau Velykos buvo švenčiamos kaip gamtos atgimimo šventė, kurios metu mūsų protėviai garbino medžius, burtais ir maldomis bandė užtikrinti gerą derlių. Iš pagoniškos pavasario gamtos atgimimo šventės kilusi kiaušinių marginimo tradicija, tačiau daugelis kitų Velykų papročių atsirado krikščionybės laikais.

Velykas švenčiame visi – turtingi, socialiai remtini, atliekantys bausmę pataiso namuose ir Nakvynės namuose gyvenantys.

BIC

Tilpo visi

Gražią tradiciją – susėsti už bendro stalo per Velykas jau daugelį metų puoselėja Panevėžio agentūra „SOS vaikai“. Likus porai dienų iki Velykų už bendro vaišių stalo susėdo per 60 žmonių. Tai ne tik agentūros darbuotojai, savanoriai, bet ir vaikų dienos centro lankytojai, moterų krizių centro gyventojos bei labdaros valgyklos lankytojai.

Turtingi labdara

Pasak Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ direktorės Irmos Zabulionytės, Velykų stalas turtingas dėka labdaros.

„Be labdaros neišsiverstume. Esame dėkingi pavieniams žmonėms, ūkininkams, Panevėžio apygardos prokuratūrai, bendrovei „Remautas“ ir jų vadovei Jurgitai Vizbarienei, Jungtiniam duonos centrui už visas dovanas, kurios mus pasiekė. Taip pat noriu padėkoti bendrovei „Doloreta“ už gėles, kurios papuošė mūsų šventinį stalą“, – džiaugėsi ir dėkojo už didžiulę paramą rėmėjams I. Zabulionytė, o labdarą atvežusi bendrovės „Remautas“ direktorė J. Vizbarienė sakė, kad prie paramos prisidėjo ne tik įmonės kolektyvas, bet ir bendrovės klientai.

I. Zabulionytė ir J. Vizarienė.

Dovanų įvairovė

Socialinės įstaigos vadovė vardijo, kokios dovanos pasiekė agentūrą.

„Tai ne tik maisto produktai, bet vaisiai, daržovės, žaislai, sauskelnės vaikams, bandelės, tortai, saldumynai ir žinoma kiaušiniai, kuriuos nusimarginome patys, bet dovanotais dažais. Labai džiaugiamės, kad Velykų stalą pašventino ir bendrą maldą sukalbėjo Švč. Trejybės bažnyčios kunigas Rimantas Rimkus“, – džiaugėsi visomis dovanomis I. Zabulionytė.

Kunigas R. Rimkus.

Velykos ir nelaisvėje

Velykų laukė ir Panevėžio moterų pataisos namų gyventojos. Įstaigos laikinai einanti direktoriaus pavaduotojos pareigas Loreta Skrickienė naujienų portalui JP pasakojo, kaip pasitiko Velykas:

„Kartu su etnografe Jurga Mileriene nuteistosios margino kiaušinius, o kartu su Dailės galerijos direktoriaus patarėja ryšiams su visuomene Diana Armonienė lipdė iš molio angelus. Per pačias Velykas šv. Mišias pataisos namuose aukos Kristaus Karaliaus Katedros kunigas Rimantas Kaunietis. Už bendro stalo nuteistosios nesės, bet pavasario atgimimo šventę minės.“

Kiaušinius dažė

Nakvynės namų vadovė Aurelija Skudienė pasakojo, kad socialinės įstaigos gyventojai už bendro stalo sės tie, kurie neišvažiuos.

A. Skudienė.

„Kiaušinius namų gyventojai dažo, bet už bendro stalo susėda tiek, kiek jų lieka per šventes. Juolab, kad dalis gyventojų per Velykas išvažiuoja aplankyti giminaičių“, – pasakojo apie Velykų šventę socialinėje įstaigoje jos vadovė.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.