6.3 C
Panevėžys
Penktadienis, 19 balandžio, 2024

„Globalus Panevėžys“ turi dar vieną ambasadorių

AutoriusJPFotoTOMAS STASEVIČIUS
M. Simaitis.

Panevėžio miesto savivaldybė tęsia projektą „Globalus Panevėžys“ ir pristato dar vieną projekto ambasadorių – tai Norvegijos sostinėje Osle gyvenantis 36-erių Mantas Simaitis.

„Džiaugiuosi, kad gausėja projekto „Globalus Panevėžys“ ambasadorių būrys, kuriems rūpi jų gimtojo miesto ateitis. Diaspora yra galinga jėga, galinti pagelbėti savo ryšiais bei žiniomis Savivaldybei ieškant inovatyvių, įdomių sprendimų įvairiose srityse. Tikiu, kad naujasis ambasadorius bus aktyvus ir turės įdomių idėjų Panevėžiui“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

M. Simaitis gimė ir augo Panevėžyje, prieš 18 metų baigęs tuometę Panevėžio 5-ąją vidurinę mokyklą vyras pasirinko studijas šalies sostinėje. Po jų Mantas trumpam buvo išvykęs į Jungtinę Karalystę užsidirbti gyvenimo pradžiai, tačiau po metų vyras grįžo į Lietuvą, kur dar keturis praleido Vilniuje. Sprendimas emigruoti nebuvo sunkus, jį visada traukė naujos, įdomios patirtys, iššūkiai ir dar nepažintos vietos. Pradžioje, Mantas kaip ir daugelis, galvojo vykstantis pasisemti naujos patirties, žinių, susipažinti su kita kultūra ir Norvegijoje pabūsiantis daugiausiai metus. Tačiau dienoms bėgant, jaunas vyras Oslą vis dažniau ėmė vadinti savo namais. „Skandinavijoje gyventi gera ir palyginti lengva, ypač jei išmoksti norvegų kalbą. Jautiesi visaverčiu šios visuomenės nariu. Oslas – multikultūrinis miestas, pilnas įvairių tautybių žmonių. Ar tu lietuvis, ar švedas, indas ar norvegas – visiems čia yra vietos“, – teigia M. Simaitis.

Vyras didžiuojasi, kad yra kilęs iš Panevėžio: „Mane dažnai aplanko tėvynės, gimtojo miesto ilgesys. Kad ir kur būčiau, širdyje vis tiek esu panevėžietis. Džiaugiuosi, kad Panevėžio miesto savivaldybė įgyvendina tokį puikų projektą „Globalus Panevėžys“, orientuotą būtent į išvykusius tautiečius. Daugeliui mūsų būnantiems svetur yra aktualu ir įdomu, kokiomis nuotaikomis gyvena tavo gimtasis miestas. Šis puikus projektas būtent ir sujungia svetur bei gimtojoje Lietuvoje gyvenančius panevėžiečius. Panevėžio vardas Norvegijoje skambės dar tikrai ne kartą, pažįstu ne vieną būtent šioje šalyje gyvenantį panevėžietį, tad manau ateityje bendromis jėgomis įgyvendinsime įvairius tarptautinius, globalius panevėžiečius vienijančius projektus“, – sako M. Simaitis.

Turbūt populiariausias ir daugiausiai dėmesio sulaukiantis panevėžiečio projektas – Osle organizuojamas protų mūšio šou. Per šešerius sezonus šis renginys tapo vienu populiariausių ir daugiausiai žmonių sutraukiančiu lietuviškų projektų visoje Skandinavijoje. Šiame projekte Mantas scena dalinosi ir intelektualinius žaidimus vedė su Arūnu Valinsku bei Pauliumi Ambrazevičiumi. „Dar vienas mano projektas internetinė laida „Galima ir čia“ kilo iš didelio noro emigravusiems žmonėms parodyti, kad ir išvažiavus gyventi į užsienį galima gyventi pilnavertį, kokybišką gyvenimą. Svarbiausiai savęs neriboti ir drąsiai eitį į per gyvenimą, nes viską „Galima ir čia“, – teigia Mantas. Šiuo metu globalus panevėžietis užsiima renginių organizavimu ir jų vedimu, kuria internetinę laidą „Galima ir čia“ bei atsiveža atlikėjus ar lektorius iš Lietuvos.

Paklaustas kaip dažnai grįžta į savo gimtą miestą, Mantas atsakė, kad Panevėžyje jis apsilanko 3–4 kartus per metus. Pavieši pas mamą, aplanko gimines, susitinka su keletu draugų ir būtinai užsuka į Juozo Miltinio dramos teatrą pasižiūrėti spektaklio. Vis dėlto panevėžietis įsitikinęs, jog žmogaus gyvenimo kokybė priklauso ne nuo to, kas jam yra pateikiama iš šalies, bet ką pavyksta susikurti arba užsitarnauti pačiam.

Panevėžio miesto savivaldybės įgyvendinamas projektas „Globalus Panevėžys“ suteikia galimybę kiekvienam išvykusiajam ne tik domėtis savo gimtojo miesto naujienomis, bet ir pačiam aktyviai prisidėti, kuriant miesto ar šalies gerovę.  Į užsienį išvyko jūsų vaikai, artimieji, giminaičiai? Pakvieskite, pasiūlykite susiburti į globalių panevėžiečių bendruomenę. Daugiau informacijos – globalus.panevezys.lt, socialinio tinklo „Facebook“ profilyje „Globalūs Panevėžiečiai“.

Šiuo metu „Globalus Panevėžys“ turi 6 ambasadorius: Airijoje gyvenančią Donatą Simonaitienę, Didžiojoje Britanijoje – Sandrą Baranauskienę, Estijoje – Justiną Pajus, Jungtinėse Amerikos Valstijose – Simą Urbonavičių, Ukrainoje – Robertą Gabulą ir Turkijoje – Ievą Keskinę.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kviečia balsuoti už bendruomenių pasiūlytas iniciatyvų idėjas Panevėžiui

confident-noyce

„Financial Times“ įvertinimas: Panevėžys – tarp trijų investicijoms perspektyviausių Europos ateities miestų

confident-noyce

Patvirtinta aštuntoji projekto „Globalus Panevėžys“ ambasadorė

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau