„Globalios Lietuvos“ apdovanojimai – leidiniui „Draugas“, operos „Saulė ir jūra“ autorėms

„Globalios Lietuvos“ apdovanojimai – leidiniui „Draugas“, operos „Saulė ir jūra“ autorėms

BNS / R. Dačkaus / LR Prezidento kanceliarijos nuotr.

„Globalios Lietuvos“ apdovanojimą penktadienį gavo lietuvių laikraštis „Draugas“, operos „Saulė ir jūra (Marina) autorės bei kiti prie Lietuvos vardo garsinimo prisidėję mokslininkai, verslininkai, menininkai.

Seniausias pasaulyje be pertraukos leidžiamas lietuviškas laikraštis „Draugas“ apdovanotas už viso gyvenimo nuopelnus. „Draugas“ pradėtas leisti 1909 metų liepos 12 dieną Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Už Lietuvos vardo garsinimą apdovanotos pagrindinį apdovanojimą Venecijos meno bienalėje pelniusios operos-performanso „Saulė ir jūra (Marina)“ kūrėjos Rugilė Barzdžiukaitė, Vaiva Grainytė ir Lina Lapelytė.

BIC

Šioje nominacijoje taip pat apdovanotos dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla, operos solistė Asmik Grigorian, mokslininkė Agnė Kajackaitė, knygos „Lapė yra laimė“ autorės Evelina Daciūtė ir Aušra Kiudulaitė, mokslininkė Urtė Neniškytė, filmų prodiuserė Lineta Mišeikytė.

Už sugrįžimą žiniomis apdovanotas prof. Arminas Ragauskas, už sugrįžimą investicijomis – verslininkas Marius Jakulis-Jason (Džeison). Apdovanojimas už lietuvių pasaulyje telkimą atiteko pilietinei iniciatyvai „Mūsų metas DABAR“, raginusiai lietuvius balsuoti referendume dėl dvigubos pilietybės ir rinkimuose.

Apdovanojimas už šviesuolių sugrąžinimą ir įgalinimą veikti atiteko prof. Eugenijui Arvydui Janulaičiui, o už sugrįžimą pokyčiams regionuose apdovanojimą pelnė Vytautas Jonas Juška.

Penktadienį „Globalios Lietuvos“ apdovanojimuose Prezidentūroje įvertinti lietuviai, prisidėję prie šalies tarptautinio žinomumo ir gerovės.

Apdovanojimais siekiama įvertinti pasaulio lietuvių ir su Lietuva susijusių žmonių išskirtinius talentus, neeilines vizijas ir atsakingas ambicijas, prisidėjusias prie Lietuvos tarptautinio vertinimo ir gerovės.

Apdovanojimai teikiami nuo 2012 metų.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.