Gimnazistams Valstybės atkūrimo dienos proga – nuteistųjų nunertos trispalvės gėlės

Gimnazistams Valstybės atkūrimo dienos proga – nuteistųjų nunertos trispalvės gėlės

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Luko VARANAUSKO, LRS nuotr.

J. Balčikonio gimnazijos direktorius R. Dambrauskas.

Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos moksleivius ir mokytojus Vasario 16-ąją – Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną, tautine atributika papuoš Panevėžio pataisos namų moterys. Jos nunėrė geltonos, žalios ir raudonos spalvų gėles ir prie jų pritaisė trispalvius kaspinus.

Džiaugiasi draugyste

BIC

J. Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas naujienų portalui JP sakė, kad džiaugiasi nuteistųjų dovanomis – tautinių spalvų atributika.

„Pernai nuteistos moterys numezgė trispalves gėles Lietuvos 100-mečiui ir padovanojo gimnazijai. Šiais metais draugystė su Panevėžio pataisos namais tęsiasi ir Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną vėl segėsime geltonos, žalios ir raudos spalvos nunertomis gėlėmis. Smagi tokia bendrystė. Manau, kad draugystė su Panevėžio pataisos namais tęsis ir toliau. Juolab kad turime planų ateičiai“, – sakė gimnazijos direktorius.

Idėja iš Rumunijos

Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Panevėžio pataisos namų skyriaus vedėja Genovaitė Žitkevičienė naujienų portalui JP pasakojo, kad idėja pasigavo Rumunijoje.

„Buvo vykdomas projektas ir važinėjome susipažinti su Rumunijos kalėjimais. Kelionės metu ir pamatėme, kaip rumunės nuteistosios iš siūlų nėrė gėlių žiedus su Rumunijai būdingomis spalvomis. Nusprendėme pasinaudoti gera idėja ir ją pritaikėme savo Panevėžio pataisos namuose“, – aiškino G. Žitkevičienė.

Dovana – iš širdies į širdį

Pasak jos, nuteistosios labai darbščios ir mėgsta įvairius rankdarbius.

G. Žitkevičienė.

„Per vieną projektą ir buvo prinerta gėlių žiedų tautinėmis spalvomis, o prie jų pritaisytos trispalvės juostos. Kadangi draugaujame su J. Balčikonio gimnazija, jos ir buvo padovanotos gimnazistams. Tai tokia dovana iš širdies į širdį – nuoširdi. Pirmąsias trispalves gėles gimnazijai padovanojome 2018 metais, prieš Vasario 16-ąją, o šiais metais, kadangi paprašė nunertų gėlių dar, vėl jas dovanojome. Smagu dovanoti. Kita vertus, J. Balčikonio gimnazija ir mums suteikia džiaugsmo – surengia nuteistosioms koncertus“, – džiaugėsi draugyste G. Žitkevičienė.

 Vasario 16-oji – Lietuvos Valstybės atkūrimo diena

Lietuvos nepriklausomybės aktas

1918 m. vasario 16 d. Lietuvos taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės aktą.

Vasario 16-tosios aktas skelbia, kad Lietuvos Taryba atskiria Lietuvą nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis.

Tiesiogiai Valstybės atkūrimo akto tekstą rengė Jonas Vileišis, Petras Klimas, Mykolas Biržiška, Steponas Kairys. Pasirašė jį 20 tarybos narių, be minėtųjų keturių: kun. J. Staugaitis, St. Narutavičius, dr. J. Basanavičius, A. Smetona, kan. K. Šaulys, J. Smilgevičius, K. Bizauskas, J. Vailokaitis, Donatas Malinauskas, kun. Vl. Mironas, kun. A. Petrulis, S. Banaitis, A. Stulginskis, J. Šernas, Pr. Dovydaitis.

Dauguma jų dalyvavo 1905 m. gruodį susirinkusiame Didžiajame Vilniaus Seime, kuriame atvirai buvo svarstoma, kad Lietuvai būtų suteikta autonomija Rusijos imperijos sudėtyje. Tai buvo pirmas žingsnis nepriklausomybės link.

Vasario 16-ąją pasirašytą nepriklausomybės aktą Rusija pripažino, 1920 m. liepos 12 d. pasirašydama su atkurta Lietuva Taikos sutartį. Deja, taika truko tik iki 1940 metų.

Vasario 16-osios aktas atkurtas 1990 m. kovo 11 dieną.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.