22.7 C
Panevėžys
Trečiadienis, 7 birželio, 2023

Geriausio metų kultūros darbuotojo vardas suteiktas Krekenavos kultūros centro meno vadovei L. Vilienei

AutoriusjpFotorimvydas ančerevičius
L. Vilienė.

Panevėžio rajono Geriausio metų kultūros darbuotojo vardas suteiktas Krekenavos kultūros centro meno vadovei Linai Vilienei. Tokį sprendimą priėmė savivaldybės taryba Geriausio metų kultūros darbuotojo vardo suteikimo atrankos komisijos teikimu.

Krekenavos kultūros centre L. Vilienė pradėjo dirbti 2000 m. meno vadove. Perėmusi folkloro ansamblio „Lokauša“ vadovavimą, rengė šio kolektyvo folkloro programas, kuriomis siekė populiarinti Panevėžio krašto, o ypač Krekenavos etnokultūrinį paveldą. Nuo 2001 m. „Lokauša“ dalyvauja Lietuvos Dainų šventėse. Už parengtas programas kolektyvas įvertintas II Mėgėjų meno kolektyvų kategorija.

L. Vilienė aktyviai įsijungė į Krekenavos miestelio kultūrinį gyvenimą siekdama skleisti ir populiarinti etninę kultūrą. Ji yra Aukštaitijos regiono Trijų kartų folkloro festivalio „Mes į kryžkelę išėjom“ (nuo 2004 m.) sumanytoja ir rengėja.

Nuo 2013 m. Krekenavos kultūros centre organizuoja ir tradicinių romansų atlikėjų šventę „Širdis mana nespakain“, veda renginius, konsultuoja kolegas įvairiais etninės kultūros puoselėjimo klausimais.

Pandemijos metu organizavo virtualius renginius ir virtualias edukacines programas.

Siekdama per neformalųjį ugdymą atskleisti lietuvių tradicinę kultūrą nuo 2012 m. įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą projektą „Šeštadieninė etnokultūrinė mokykla vaikams ir jaunimui“, kuri yra vienintelė tokio tipo etnomokykla Aukštaitijos regione.

Be darbo Krekenavos kultūros centre L.Vilienė yra ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro Aukštaitijos folkloro ansamblių ir aukštaitiško tautinio kostiumo konsultantė-ekspertė, asociacijos „Aukštaičių kultūros draugija“, Aukštaitijos etninės globos tarybos narė.

2010 m. LR žemės ūkio ministro suteiktas Tautinio paveldo produkto sertifikatas.

Nuo 1992 m. dalyvauja instrumentologinėse ekspedicijose visoje Lietuvoje. Daugiausiai fiksuoja ekspedicinius duomenis Aukštaitijoje, ypač Panevėžio apskrityje bei Panevėžio rajone.

L. Vilienė yra respublikinio vaikų ir jaunimo – liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis“ Vidurio ir šiaurės Aukštaitijos regioninio turo organizatorė, Lietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ Aukštaitijos regiono atrankos turų organizatorė, atrankos turų ir baigiamojo nacionalinio turo komisijos narė.

Ryškiausi pelnyti apdovanojimai: „Tramtatulio“ statulėlė (skulptoriaus Tautvilo Povilionio darbai) – už „Tramtatulio” sklaidą Aukštaitijos regione įteikta kaip Šiaurės ir vidurio Aukštaitijos regioninio rato koordinatorei, Lietuvos nacionalinio kultūros centro (LNKC) konsultantei; Kultūros ministerijos 2022 m. kultūros premija už etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo puoselėjimą ir skleidimą.

2015 m. įsteigta Geriausio metų kultūros darbuotojo nominacija siekiama skatinti ir pagerbti rajono kultūros centrų darbuotojus ir vadovus už praktinės veiklos nuopelnus, kolektyvų pasiekimus, reikšmingiausius darbus kultūros srityje, etninės kultūros, dainų švenčių, mėgėjų meno puoselėjimą.

Iki šiol Geriausio metų kultūros darbuotojo vardas suteiktas: Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos meno vadovui Remigijui Viliui, Smilgių kultūros centro meno vadovei Nijolei Vidžiūtei, m. Miežiškių kultūros centro meno vadovei Linai Kairytei, Paįstrio kultūros centro direktorei Daivai Kiršgalvienei, Tiltagalių kultūros centro direktorei Renatai Kopūstienei, Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio meno vadovei Liudvikai Strazdienei, Šilagalio kultūros centro direktoriui ir meno vadovui Vilmantui Vapsvai, Miežiškių kultūros centro meno vadovei  Jurgai Švagždienei.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbius darbus Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės planuoja dirbti drauge

confident-noyce

Panevėžio rajono VVG valdybos pirmininkės pareigas ir toliau eis E. Stanienė

confident-noyce

Sujetuose atnaujintos vaikų žaidimų aikštelės

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau