10.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 20 balandžio, 2025

Geriausias pratimas nugaros raumenims

Keliai prie krūtinės pratimas lavina nugaros lankstumą ir taip pat ją atpalaiduoja. Šis pratimas nėra jau toks sudėtingas, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jis padės jums gerai jaustis po sodininkystės, namų ruošos darbų ar įtempto darbo prie kompiuterio.

Kaip šis pratimas padeda jūsų nugarai

Jei kasdien darysite keliai prie krūtinės pratimą, padidinsite savo judesių amplitudę. Tai naudinga daugumai žmonių, ypatingai tiems, kam diagnozuotas stuburo artritas ar stuburo stenozė. Šis pratimas daro teigiamus pokyčius sąnariams, aprūpina juos maistinėmis medžiagomis, gerina kraujo pratekėjimą. Atlikdami šį pratimą stiprinsite nugaros raumenis.

Kaip daryti keliai prie krūtinės pratimą

Pradinė padėtis – atsigulkite ant nugaros. Šį pratimą iš pradžių pradėkite daryti tik su viena koja:

Ištieskite kojas, kulnus suglauskite, rankas ištieskite prie šonų.

Sulenkite vienos kojos kelį ir prilenkite jį prie krūtinės.

Suimkite kelį abiem rankomis ir tempkite jį link savęs.

Palaikykite kelias sekundes.

Grąžinkite koją ant grindų.

Pratimą atlikite keletą kartų.

Tą patį pakartokite ir su kita koja.

Šį pratimą rekomenduojama atlikti po apšilimo, 10-15 kartų, vieną ar du kartus per dieną. Jei galite tai atlikti nejaučiant skausmo kelias dienas iš eilės, bandykite pratimą daryti keldami abi kojas iš karto. Jei jaučiate skausmą, ar nesate tikri, kad jums galima atlikti šį pratimą, iš pradžių pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoju.

Kineziterapeutai rekomenduoja vieno kelio prie krūtinės pratimą atlikti žmonėms, sveikstantiems nuo lengvų nugaros traumų, taip pat kenčiantiems nuo apatinės nugaros dalies skausmo. Jis taip pat palengvins artrito sukeltus skausmus klubuose, išlaisvins įtampą, susikaupusią stubure. Venkite šio pratimo, jei sergate osteoporoze, siekiant sumažinti slankstelių lūžių riziką.

Pabandykite atpalaiduoti kojas, dubenį ir nugarą, tiek, kiek galite. Atminkite, kad tai ne varžybos, o galimybė paleisti nereikalingą raumenų įtampą, kuri yra atsakinga už  nugaros skausmus. Jauskite savo kūną ir jo siunčiamus signalus.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Skauda nugarą, kamuoja alerginės reakcijos ar nemiga? Priežastys gali slypėti čiužinyje

JP Redakcija

Nugaros skausmų priešas – reguliari mankšta ir judėjimas

JP Redakcija

Dirbantiems su kompiuteriu: kaip išvengti sveikatos problemų?

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads