Geriausias Panevėžio rajono mokytojas K. Bražinskas: „Tiesiog, imi, darai ir pabaigęs dairaisi kažko naujo“

Panevėžio rajono savivaldybės taryba nusprendė Panevėžio rajono geriausio Metų mokytojo vardą šiemet suteikti Velžio gimnazijos geografijos mokytojui metodininkui Kęstučiui Bražinskui.

Nominacija pelnyta

Anot gimnazijos administracijos ir mokinių mokytojas yra atsidavęs savo dalykui, mokiniams, nuoširdžiai  ruošiasi informatyvioms pamokoms. Mokiniai jam – draugai, su kuriais jis ir pajuokauja, ir palaiko, ir sudrausmina.

„Džiaugiuosi Kęstučio įvertinimu, jis to vertas. Jo veikla mokykloje – tvirta parama administracijai,  – sako Velžio gimnazijos direktorius Rimtas Baltušis. – Jis aktyvus, veiklus, kūrybingas pedagogas, palaikantis glaudžius ryšius ir mokanti bendradarbiauti tiek su kolegomis, tiek su mokinių tėvais.“

„Kęstutis yra idėjų generatorius, tautiškumo puoselėtojas. Jo iniciatyva nuo 2011 metų Velžio gimnazijoje kiekvieną pirmadienio rytą giedama Tautiška giesmė, –  pasakoja Velžio gimnazijos pavaduotoja ugdymui Silvija Šukevičienė. – Dar jis labai daug dėmesio skiria mokiniams. Ir ne tik pamokų metu. Štai prasidėjus naujiems mokslo metams jis tradiciškai organizuos orientacines varžybas po gyvenvietę, kurios padės naujiesiems mokinukams geriau pažinti gimnaziją.“

Motyvuoja ne apdovanojimai

K. Bražinskas savo kandidatūrai tapti geriausiu rajono mokytoju priešinosi. Sakosi nesijaučia esąs to vertas. Tačiau Velžio gimnazijos Taryboje vykusio slapto balsavimo metu jis tąkart surinko daugiausia palaikymo balsų.

„Kai ėmėme tvarkyti dokumentus po balsavimo taryboje, supratau, kad tų veiklų ir nuveiktų darbų išties nemažai prisikaupė. Susiduriant su jais kasdien – neatrodo taip gausiai. Tiesiog, imi, darai ir pabaigęs dairaisi kažko naujo. Savaime taip gaunasi“, –  atviravo geriausiu 2019 metų mokytoju rajone pripažintas K. Bražinskas.

Į žinią apie nominaciją jis sureagavo santūriai: „Tokie paskatinimai veikia trumpai, labiausiai malonu dirbti mėgiamą darbą. Žinoma, būti pastebėtam labai malonu, juo labiau, kai kiti kandidatai buvo tokie stiprūs.“

Patirtis faktais

Geografijos mokytoju K. Bražinskas dirba nuo 1982 metų. Pedagoginio darbo patirtį įgijo dirbdamas Kabelių aštuonmetėje, Katinų pagrindinėje, Nevėžio pagrindinėje, Velžio bei Juozo Balčikonio gimnazijose. Kabeliuose bei Katinuose jis buvo direktoriumi.

Nuo 2001 m. jam suteikta geografijos bei ekonomikos mokytojo metodininko kvalifikacinės kategorijos.   Panevėžio rajono Velžio gimnazijoje K. Bražinskas dirba nuo 2005 metų  geografijos mokytoju,  nuo 2011 m. dirba ir Panevėžio J. Balčikonio gimnazijoje geografijos bei ekonomikos ir verslo mokytoju.

Nuo 2012  metų K.Bražinskas išrinktas Velžio gimnazijos tarybos pirmininku, atstovauja gimnaziją ir jos interesus už mokyklos ribų, buria atsakingų gimnazistų būrį, kurie vėliau sėkmingai įsijungia į Mokinių parlamento veiklą ir dalyvauja gimnazijos savivaldoje.

Mokytojas aktyvus mokyklos bendruomenės narys:  jo mokiniai aktyvūs įvairių respublikinių, tarptautinių renginių, konkursų dalyviai, prizininkai ir laimėtojai.

Kasmet jis ruošia suinteresuotų mokinių grupę „Euroscola“ konkursui. Mokytojo K. Bražinsko iniciatyva, kelių kitų mokytojų ir minėtos programos dėka 2018 metais mokinių komanda laimėjo išvyką į Europos Parlamento būstinę Strasbūre.

Mokytojas kartu su Tiksliųjų ir gamtos mokslų metodine grupe kasmet vykdo tarpdalykinį projektą 7 klasių mokiniams „Vanduo“, gimnazijos 5-8 klasių mokiniams veda projektą „Šiukšlė ar antrinė žaliava?“, I-IV gimnazijos klasėms – „Pažinkime Velžį“. Mokytojas veda neformaliojo švietimo būrelį ,,Pažinkime Europą“, formuoja kritinį mokinių mąstymą  įdomiai pateikdamas pasaulio aktualijas. Teikia minčių ir idėjų organizuojant pilietiškumo akcijas, pavasario inkilų kėlimo šventę, paskaitas ir diskusijas apie klimato kaitą, jo pasekmes, apie ,,karštuosius taškus“ pasaulyje.

Mokytojas yra ir klasės vadovas, kartu su  auklėtiniais aktyviai  dalyvauja gimnazijos ir rajono renginiuose. Organizuoja edukacines išvykas, šventes, ekskursijas, vakarones įtraukdamas klasės mokinių tėvelius.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Po renovacijos Krekenavos kultūros centre – daugiau erdvių ir spalvų

confident-noyce

Švietimo ministerija siekia per dvejus metus parengti 800 naujų mokytojų

confident-noyce

Panevėžio rajono meras P. Žagunis: „Aukso krivūlės“ statulėlę gauti buvo visai realu

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau