Geraširdiškumo akcija: kaukės Panevėžio miesto ir rajono gyventojams dovanų

Koronavirusui išplitus po visą pasaulį, apsauginių kaukių trūkumas kelia sumaištį ir nerimą. Todėl dabar ypač išpopuliarėjo kaukių siuvimo verslas. Ir ne kiekvienas nori pasipelnyti iš šios nelaimės. Štai Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narė Modesta Petrauskaitė nusprendė Panevėžyje, Pasvalyje ir Paįstryje nemokamai dalinti medžiagines kaukes gyventojams.

Paklausta, kaip kilo mintis dalinti kaukes, Modesta atsakė, jog didžiausią įtaką padarė kaukių trūkumas vaistinėse bei siuvamų kaukių kainų dydis. „Norėjome mes, politikai, eiti į gatves ir vietoje lankstinukų su kerinčiomis šypsenomis padėti žmonėms apsisaugoti – padovanoti kaukes, jei nieko daugiau šiuo metu negalime padaryti“, – teigia moteris.

Politikė sako, jog būtent Panevėžio ir Pasvalio turgus bei prekybos centrus pasirinko dėl to, kad čia šiuo metu didžiausi gyventojų srautai, kur virusui plisti yra puiki terpė. „O Paįstrys buvo tik startinė stotelė. Dabar siuvame kaukes ir, tikiuosi, šią savaitę pavyks apvažiuoti visą Panevėžio rajoną“, – apie planus pasakoja Modesta.

Miesto bei miestelių gyventojai, gavę tokią dovaną, buvo išties nustebę. Juk šiais laikais kažką gauti nemokamai yra retenybė. „Jei atvirai, gyventojai buvo labai nustebę, nesitikėjo, kad nemokamai dovanojame. Senesni žmonės mus net vadino angelais. Na, o nakvynės namų gyventojai, sutikti prie turgaus, paprašė kaukių ir kaimynams, pasiguodė, kad juos dažniausiai pamiršta ar net nepagalvoja. Pasvalyje turgaus prekeiviai ne visi turėjo apsaugas, tad jie padėkojo ne tik šypsena, bet ir obuoliukais pavaišino“, – pasakoja akcijos organizatorė Modesta ir pripažįsta, jog jau pavyko išdalinti net daugiau kaip 200 kaukių ir tikisi, jog skaičius dar padidės po šios savaitės.

Savanorystės dešimtmetis

Modesta dėkojo kultūros paveldo puoselėtojai pasvalietei Gražinai Sivickaitei-Maselskienei, Panevėžio gausių šeimų bendrijos „Panevėžio šeimyna“ pirmininkės pavaduotojai Karolinai Petrauskienei-Kovarskienei bei visai gausių šeimynų komandai už pagalbą siuvant kaukes ir dalinant gerumą.

Modesta Petrauskaitė karantino metu dar ir savanoriauja. Ji teikia ne tik maisto pristatymo, bet ir šiukšlių išnešimo ir kitas būtinąsias paslaugas. „Aš savanoriauju jau geras dešimtmetis – nuo senjorų ir jaunimo akcijų iki socialinių. Esu rinkusi kompiuterius vaikams dovanų, drabužėlius, didžiuosiuose prekybos centruose – kanceliarines prekes ir dar daug kitų iniciatyvų. Vedu seminarus apie savanorystės teikiamą naudą. Jei atvirai, tikiu savanorystės idėja ir žinau, kad tik susitelkę mes galime padaryti tai, kas, rodos, neįmanoma“, – pasakoja pašnekovė.

Gyvenime apstu skaudulių

Paklausta, ar pastebėjo kokių nors problemų panevėžiečių šeimose, kurioms padeda savanorystės metu, moteris atsakė, jog, jos manymu, žmonės patenka į savotišką aklavietę. „Sulaukiu įvairaus pobūdžio skambučių. Nepavydėtinoje padėtyje atsidūrė viena panevėžiečių šeima. Garbaus amžiaus vyras, sergantis senatvine dimensija, negeria vaistų ir nuolat smurtauja artimoje aplinkoje, kelia ranką prieš savo žmoną. Deja, 84-erių metų panevėžiečiui neįgalumas dar nėra nustatytas, todėl išspręsti kylančias problemas itin sudėtinga. Sutuoktinių vaikai yra mirę, o giminės gyvena kitame Lietuvos mieste, tad dažnai lankyti senolių jie neturi galimybių. Socialinėms darbuotojoms yra rekomenduota dėl paskelbto karantino laikytis saugaus atstumo, todėl įvertinti susidariusią situaciją šioje šeimoje ir joms sudėtinga.

Kad ir kaip artimieji stengėsi padėti šeimai, smurtaujantį vyrą atriboti nuo senolės nepavyko. Šiuo metu nei socialinės globos įstaigos, nei senelių globos namai, nei slaugos ligoninės negali priimti tokių pacientų, nes karantino sąlygomis neįmanoma sutvarkyti visų reikalingų dokumentų ir formalumų. Tad ką žmogui daryti, kai į visas valdiškas duris atsimuši lyg į sieną? Labai džiaugiuosi, jog pagaliau pavyko padėti šiai šeimai. Dabar agresyvus senolis visą karantino laikotarpį bus kvalifikuotų medikų rankose“, – apie patirtį pasakojo Modesta.

Ir dar ji priduria: „Didžiulė problema – būtinoji slaugos pagalba. Gyventojams sakoma, kad patys turi pasirūpinti savo artimaisiais, kuriems reikia perrišti žaizdas, jas išvalyti, pakeisti drenus…  Realiai žmonės nežino savo teisių, kad privalomai yra teikiamos visos paslaugos, kurių neteikimas gali sukelti pasekmes sveikatai ar gali išsivystyti infekciją.“

Politikė norėtų paskatinti savanoriauti ir kitus. „Geras jausmas, kai diena prasideda gerais darbais (šypsosi). Manau, daugelis savanoriaujančiųjų pritars. O priešintis virusui galime tik kartu, pasitikėdami vieni kitais ir, žinoma, kaip niekad susitelkę.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Premjerė: dėl medicininių kaukių naudojimo tinkamesnis raginimas, ne įpareigojimas

confident-noyce

Pandemijos pasekmės: kaukių parduota 128 kartus, dezinfekcinio skysčio – 4 kartus daugiau

confident-noyce

Vyriausybė spręs dėl karantino režimo pratęsimo, kaukių dėvėjimo

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau