Gera žinia panevėžiečiams: politikai pritarė naujos autobusų stoties statybai papildyta laikinojo mero...

Gera žinia panevėžiečiams: politikai pritarė naujos autobusų stoties statybai papildyta laikinojo mero komentaru

JP / Gedimino BALČIŪNO, Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad ES finansavimui gauti būtų teikiamas autobusų stoties teritorijos konversijos, pritaikant komercinei ir bendruomenių veiklai, projektas.

Numatoma rekonstruoti dabartinį autobusų stoties pastatą (Savanorių a. 5): apšiltinti sienas ir stogą, pakeisti langus, sutvarkyti šildymo, gaisrinę, apsaugos sistemas, inžinerinius tinklus, perplanuoti ir sutvarkyti vidaus patalpas.

BIC

Atnaujintame pastate įsikurtų Turizmo informacijos ir Verslo konsultacinis centrai, atsirastų poilsio bei higienos patalpos, multifunkcė erdvė bendruomenės renginiams bei kt.

Preliminari projekto vertė – per 861,2 tūkst. Eur. Iš jų 732 tūkst. Eur – ES lėšos, po 64,6 tūkst. Eur – valstybės ir miesto biudžeto.

Paraiška Centrinei projektų valdymo agentūrai turi būti pateikta iki gruodžio 31 d.

Autobusų stoties konversija būtų finansuojama Didžiųjų miestų kompleksinės plėtros („Urban“) programos lėšomis. Pagal ją Panevėžiui 2014-2020 m. ES investicijų laikotarpiu numatyta beveik 20 mln. Eur, Savivaldybė juos ketina panaudoti 14 projektų.

Panevėžio politikai dar šių metų sausį nutarė, kad stotis turėtų įsikurti naujame pastate. Tuomet svarstyta, kad naują stotį galėtų statyti bendrovė „Baltisches haus“. Pagal svarstytą sutarties projektą bendrovė į naują stotį būtų investavusi iki 700 tūkst. eurų, už tai investuotojui būtų atitekęs šalia esantis sklypas. Tačiau po teisėsaugos pastabų, kad tokia sutartis gali pažeisti sąžiningą konkurenciją, ji liko nepasirašyta.

A. Varna.

Laikinasis Panevėžio miesto meras Aleksas Varna BNS sakė, kad dabar svarstoma, jog nauja stotis galėtų būti statoma už ES lėšas.

„861 tūkst. eurų būtų senajai stočiai, naujajai dar neturime projekto, sunku pasakyti, kiek ji kainuotų, bet iš struktūrinių fondų būtų galimybė gauti apie 0,5 mln. eurų“, – teigė A. Varna.

Stoties iškėlimui iš senojo pastato kai kurie miesto politikai prieštarauja. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Gema Umbrasienė posėdyje ketvirtadienį siūlė senosios stoties rekonstrukcijos projektą pakoreguoti taip, kad pastate toliau veiktų ir stotis. Ji po posėdžio BNS aiškino, kad naujos stoties statyba būtų žymiai ilgesnis procesas.

G. Umbrasienė.

„Mes manome, kad naujos stoties statymas už keliasdešimties metrų būtų neekonomiška, ypač vėstant ekonomikai. Aš manau, kad autobusų stotis puikiausiai veiktų tame pačiame rekonstruotame pastate“, – BNS sakė G. Umbrasienė.

„Autobusų stoties atnaujinimo klausimas keliauja kažkur tolyn laike, kokiu būdu, už kokius pinigus tai bus daroma, mes nežinome“, – apgailestavo ji.

Laikinasis meras tikisi, kad naujos stoties statyba galėtų prasidėti 2019 metų pavasarį.

Naujoji Panevėžio miesto autobusų stotis

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.