Gera žinia neįgaliesiems – Panevėžyje atsiras socialinis taksi

Gera žinia neįgaliesiems – Panevėžyje atsiras socialinis taksi

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Netrukus Panevėžyje atsiras socialinis taksi. Jis leis judėjimo negalią turintiems panevėžiečiams būti mobilesniems, savarankiškesniems planuojant kasdienes veiklas.

„Atsižvelgus į kiekvieno neįgaliojo poreikius, jis galės būti nuvežamas į sveikatos įstaigas, kiną, teatrą, parduotuvę, susitikimą, įvairias organizacijas, renginius ir pan.  Naujoji paslauga mūsų mieste atsiras pasitarus su neįgaliųjų organizacijomis, įvertinus jų lūkesčius“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė.

Socialinis taksi – tai ne tik pavėžėjimas iki norimos vietos, bet ir pagalba išeinant iš namų į automobilį, daiktų nunešimas, įsodinimas ir palyda. Viskas, kas užtikrina neįgaliojo savarankiškumą, nepriklausomybę nuo kitų žmonių.

BIC

Socialinio taksi paslauga teikiama lengvuoju automobiliu, pritaikytu neįgaliojo vežimėliui. Vairuotojai apmokyti teikti pirmąją pagalbą, bendravimo ir kt. įgūdžių.

Socialiniu taksi bus galima naudotis ir planuojant keliones į kitus miestus – aplankyti giminaičių, draugų, medicinos įstaigas ir kt. Jo darbuotojas nuveš iki, tarkim, autobusų stoties, padės nusipirkti bilietą,, įsėsti į transporto priemonę. Kito miesto stotyje jau gali pasitikti vietos socialinis taksi ir nuvežti iki reikiamo taško.

Visą parą dirbantį socialinį taksi bus galima išsikviesti internetu www.socialinistaksi.lt arba telefonu. Skambučių centras veiks pirmadieniais–penktadieniais nuo 9 iki 18 val.

Planuojama, kad Panevėžio socialiniu taksi šiemet naudosis daugiau kaip 30 judėjimo negalios gyventojų. www.socialinistaksi.lt sistemoje užsiregistravę beveik 2400 neįgaliųjų.

Socialinis taksi jau veikia Vilniaus mieste ir rajone, Kaune, Klaipėdoje, Zarasuose ir Visagine. 2019 m. prisideda Panevėžys, Klaipėdos rajonas, planuojama plėtra į Alytų.

Socialinio taksi paslaugas mūsų mieste teiks VšĮ Nacionalinis socialinės integracijos institutas. Savivaldybė iš miesto biudžeto tam skyrė 20 tūkst. Eur.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.