30.5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 19 birželio, 2021

Gegužės 7-osios „Tėvynėje“: pažintis su Velžio kaimo istorijos rinkėja I. Kairevičiene ir tvinstančios gatvės

AutoriusJPFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Panevėžio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Arūnas Blaževičius: „Labai geras laikraštis. Juolab, kad kadaise buvau vienas iš „Tėvynės“ savininkų, nes anksčiau laikraštis priklausė Panevėžio rajono Bendruomenių sąjungai. Smagu, kad „Tėvynę“ pradėjo leisti penktadieniais. Tai dabar jau iš vakaro galima sužinoti, kokie renginiai savaitgalį. Tinkamas laikraštis. Jame visas Panevėžio rajono gyvenimas atsispindi. Skaitome laikraštį. Net ir mano 91-ių metų uošvis skaito „Tėvynę“.

Penktadienį, gegužės 7 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.

Irena Kairevičienė ne tik Velžio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja, bet ir kaimo istorijos rinkėja. Jos kolekcijoje galima rasti įvairių žemėlapių, nuotraukų, užrašų, vietinių gyventojų atsiminimų. Kaip pati tikino, mėgstamiausias jos istorinis faktas apie Velžį – viskas, kas susiję su buvusiu vienuolynu, kuriame gyveno ir kunigai, ir vienuolės. Taip pat tai buvo savotiška bažnyčia, kurioje iki pat Irenos vaikystės vykdavo gegužinės pamaldos. Jose teko dalyvauti ir pačiai metraštininkei. Moteris apgailestavo, kad ši graži tradicija nutraukta ir dabar jau pamaldų ten nebebūna. Pažintis su I. Kairevičiene – naujausio laikraščio „Tėvynė“ numeryje.

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai – „Tėvynės“ žodis. Pradžioje buvo Žodis, kuris gali siųsti žinią, o žinių siuntimo formos – įvairios. Viena jų – spauda. Žinias laikraštis „Tėvynė“ jau siunčia 59 metus – nuo 1962 metų balandžio 27 dienos. Tuomet pasirodė pirmas numeris.

Samantos Ilonytės straipsnyje – pažintis su bendrove „Vapsvos“. Tai Panevėžio rajone, Šilagalyje, įsikūręs siuvimo verslas, kuriam vadovauja Inga Vapsvienė. Jai verslo subtilybėse padeda dukros Amanda ir Medeina. Čia daugiausia siuvami lino dirbiniai, kurie išsiskiria savo dizainu. „Mūsų verslas gyvuoja nuo 1995 metų. Teikiame įvairias paslaugas: dizaino, siuvimo, sukirpimo ir t. t. Mūsų darbuotojai yra kvalifikuoti, profesionalūs siuvėjai. Diena iš dienos mes kuriame malonumą ir džiaugsmą vilkėti sielai mielą rūbą. Tai nėra tik siuvimas“, – sakė įmonės įkūrėja Inga.

Su Panevėžiu ir su Panevėžio miesto savivaldybės taryba atsisveikino socialdemokratas, buvęs ilgametis „Žemynos“ progimnazijos direktorius Romualdas Grilauskas. Politikas iš Miesto tarybos atsistatydino gegužės 1 dieną ir išvažiavo gyventi į Kauną. Balandžio 29 dieną Miesto tarybos posėdyje R. Grilauskas atsisveikino su Panevėžio miesto savivaldybe, Taryba ir dėkojo visiems, patikėjusiems juo. Paaiškėjo, kad jo vietą Taryboje užims Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovas Andrius Busila.

Panevėžio rajono Dembavos gyvenvietės Dembavos gatvės gyventojai nors sako, jog gerai, kad rekonstruojamos jų gatvės, bet norėtų kokybiškesnio darbo. Tai dembaviškiai pajuto šią  savaitę, kai po liūties jų gatvė patvino. Tokia pat situacija po gausesnio lietaus ištiko ir Piniavoje. Čia patvino Lėvens gatvė. Kodėl patvino gatvės Panevėžio rajone, aiškinasi žurnalistė Raimonda Mikučionytė.

Ėriškių kaimo bendruomenė praėjusią savaitę visus norinčiuosius kvietė į ypatingą talką, kurios tikslas – pastatyti naują lieptą bei aptvarkyti gyvenvietės aplinką. Ėriškių kaimo bendruomenės pirmininkė Virginija Giedraitienė dėkojo visiems prisidėjusiems prie gražesnio kaimo vaizdo.

Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.

Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite čia.

„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Birželio 11-osios „Tėvynėje“: pažintis su išskirtine batų taisyklos savininke ir lauko tualetų problema Panevėžio rajone

confident-noyce

Vienintelis Panevėžio rajono laikraštis „Tėvynė“ paskelbė prenumeratos 2022 metams akciją

confident-noyce

Birželio 4-osios „Tėvynėje“: pokalbis apie tėvystę su Panevėžio rajono meru ir vaikams organizuojamos vasaros stovyklos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau