11.7 C
Panevėžys
Penktadienis, 14 birželio, 2024

Gegužės 24-osios „Tėvynėje“: darbo rinka Panevėžio rajone ir sugrįžtantis festivalis „Tiltai“

AutoriusjpFotoživilė večiorkutė
„Labai džiaugiuosi, kad per „Tėvynės“ savaitraštį plačiajai auditorijai buvo sudaryta galimybė susipažinti su pas mus dar reta rankdarbių rūšimi – skrebinimu. Gal straipsnis ką nors sudomins ir paskatins juo užsiimti. Juolab, kad skrebas suteikia tiek galimybių prikelti gyvenimui tuos daiktus, kuriuos šiaip išmestume, kad skrebas prisideda prie tvarios aplinkos kūrimo“, - vaivadietė skrebintoja Edita Baikaitė apie savaitraštį „Tėvynė“.

Jau rytoj, penktadienį, gegužės 24 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.

Šalia Raguvos, Užunevėžio kaimo sodyboje gyvenantys Julija ir Vidimantas Milinskai yra puikus pavyzdys, kad amžius – ne riba daryti tai, ko geidžia širdis. Abu jie muzikuoja Raguvos kultūros centro liaudiškos muzikos kapeloje „Kukalis“ ir kartu su kolektyvu keliauja po Lietuvą. O ilgametė muzikavimo patirtis į poros namus neša ne tik gerų emocijų, bet paskatino surinkti ir unikalią armonikų kolekciją. Pažintis su Julija ir Vidmantu Milinskais – laikraščio „Tėvynė“ rubrikoje „Krašto šviesuoliai“.

Gegužė ir birželis – rinkimų mėnesiai Lietuvoje. Gegužės mėnesį lietuviai du kartus balsuos šalies prezidento rinkimuose, taipogi dalyvavo referendume už dvigubą pilietybę, o birželio 9 dieną prie balsadėžių teks vėl eiti – bus renkamas Europos Parlamentas (EP). Rinkėjai Lietuvoje EP rinkimuose dalyvaus jau penktą kartą: 2004, 2009, 2014, 2019 ir 2024 metais. Po 2014 m. rinkimų penkerių metų kadencijai Lietuva turi 11 parlamentarų. 2009 metų rinkimuose buvo 12. EP rinkimuose dalyvauja ir Panevėžio miesto bei Panevėžio rajono politikai. Per abi savivaldybes rinkimuose dalyvaus 7 skirtingų partijų atstovai.

Šalyje bene vienintelis Panevėžio regionas aiškiai įvardijo strateginę ūkio plėtros kryptį, kuriančią aukštą pridėtinę vertę ir pagrįstą glaudžiu verslo, švietimo, mokslo ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimu. Inžinerinė pakraipa būtent čia yra ryškiausia, o didinti įmonių imlumą inovacijoms sutarė visos Panevėžio apskrities savivaldybės. Užimtumo tarnybos Panevėžio klientų aptarnavimo departamento direktorė Audronė Biguzienė aiškino, kad gausiausias darbdavių būrys – paslaugų sektoriuje. „Nors turime daugiausia paslaugų sektoriaus darbdavių – 76,2 proc., bet pramonės sektorius, sudarantis beveik 11 proc. ūkio veiklų – itin svarbus visai Aukštaitijos darbo rinkai. Tai – vienas didžiausių laisvų darbo vietų donoras regione. Darbuotojų paklausa iš pramonės įmonių pernai sudarė beveik trečdalį visų darbo skelbimų Panevėžio apskrityje“, – pabrėžė A. Biguzienė.

Paįstrį grįžta tradicinis mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai“, kuris šiemet vyks gegužės 24 ir 26 dienomis. Festivalyje bus galima išvysti pasirodymus iš Paįstrio, Kauno rajono Samylų, Zarasų rajono Bazilionų kultūros centrų ir Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos. Taip pat vyks susitikimas su Renata Laučkiene, jos knygos ir tapybos darbų pristatymas bei Klaipėdos dramos teatro aktorės Eglės Jackaitės ir pianisto Antano Cirtauto poezijos ir muzikos vakaras „Jausmų džiazas“. Festivalyje žiūrovai galės pamatyti ir nemokamų, ir mokamų – po 3–5 eurus – pasirodymų. Apie visą programą „Tėvynei“ plačiau papasakojo už festivalį atsakinga Paįstrio kultūros centro vadovė Daiva Kiršgalvienė.

Praėjusių metų pabaigoje buvo atnaujintas įsimintinų dienų kalendorius – iš jo išbraukta sovietines šaknis turinti Vaikų gynimo diena, minėta birželio 1-ąją. Nuo šių metų Vaiko diena minima trečiąjį gegužės penktadienį. Šiemet tai – gegužės 17-oji. Šia gražia proga „Nausodės žirgai“ žirgyne vaikučiams vyko šventė, kurią organizavo Smilgių seniūnija. „Norėjome vaikams priminti, kad net ir pasikeitus datai – vaikai mums yra labai svarbūs. Šventės tikslas – ne tik vaikams priminti, kokie jie yra svarbūs mums, suaugusiesiems, bet ir patiems suaugusiesiems priminti, jog visgi vaikai yra mūsų ateitis, gyvenimo  gėlės, kurias turime puoselėti ir saugoti. Šios dienos šventėje stengėmės vaikams sudaryti galimybes pabūti tiesiog vaikais, pasidžiaugti gražia ir prasminga diena žirgų apsuptyje. Ir tai, manyčiau, pavyko“, – pasakojo Viktorija Čeponytė, Smilgių seniūnijos socialinė darbuotoja, dirbanti su šeimomis.

Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.

Beje, norintieji nusipirkti laikraščio „Tėvynė“ skaitmeninį numerį, jį galite pirkti čia.

Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite čia.

„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Birželio 14-osios „Tėvynėje“: išskirtinis interviu su naujuoju husarų bataliono vadu ir priedangos Panevėžio rajone

confident-noyce

Birželio 7-osios „Tėvynėje“: abiturientų dovana Velžio gimnazijai ir socialinis būstas Panevėžio rajone

confident-noyce

Gegužės 31-osios „Tėvynėje“: pažintis su bitininku bei tėčiu V. Arbutavičiumi ir vaikų dienos centras Smilgiuose

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau