25.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 26 birželio, 2022

Gegužės 20-osios „Tėvynėje“: šiukšlėse skendinti koplyčia ir naujos tradicijos Paįstryje

AutoriusJPFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Panevėžio rajono Miežiškių seniūnijos seniūnas Remigijus Budreika apie savaitraštį „Tėvynė“: „Nors laikraštis „Tėvynė“ leidžiamas tik kartą per savaitę, leidinys – informatyvus ir reikalingas Panevėžio rajono gyventojams. Juolab kad jis leidžiamas jau 60 metų ir per tą laiką nekeitė pavadinimo. Laikraštį skaitė mano seneliai, tėvai, skaitau ir aš. „Tėvynėje“ atsispindi visas Panevėžio rajono gyvenimas, atsispindi rajono žmonių gyvenimai, bėdos, džiaugsmai. Labai malonu kiekvieną penktadienį paimti į rankas laikraštį ir jį skaityti.“

Jau rytoj, penktadienį, gegužės 20 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.

Nevėžninkų koplyčios netrukus teks ieškoti šiukšlėse. Panevėžio rajono Nevėžninkų koplyčia turi statusą – valstybės saugomas objektas, bet šis pastatas taip pat įtrauktas ir į neprižiūrimų kultūros objektų sąrašą. Nieko keisto, kad šis XIX a. antroje pusėje statytas statinys yra neprižiūrimų objektų sąraše – buvusi mauzoliejinė koplyčia tiesiog skęsta šiukšlėse. Aplink mūrinio statinio griuvėsius priversta nenaudojamų padangų ir automobilių dalių liekanų.

Valstybinius brandos egzaminus (VBE) pernai laikė 154 abiturientai ir 3 eksternai. Daugiausia laikančiųjų buvo užsienio kalbos (anglų) – 124, lietuvių kalbos ir literatūros – 110, matematikos – 108, biologijos – 49, istorijos – 48. Chemijos laikymas buvo vykdomas Panevėžio miesto savivaldybės įsteigtame centre dėl mažo pasirinkusiųjų skaičiaus (4). Iš viso rajone buvo 491 valstybinių brandos egzaminų laikymai, sėkmingi – 458 (93,3 proc.), įvertinti 86–100 yra 9,6 proc. Mokyklos, kurių abiturientai gavo daugiausia įvertinimų nuo 86 iki 100 balų. Apie tai, kokios galimos sumažėjusių šimtukų priežastys bei ką reikėtų keisti, „Tėvynei“ pasakojo Ramygalos gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas.

Džiugu, kad Panevėžio rajone atsiranda vis daugiau iniciatyvų, kurios mažais, bet prasmingais darbais ugdo socialiai atsakingą visuomenę. Pavyzdžiu čia gali būti Paįstrio, Karsakiškio, Smilgių seniūnijos, kurių kapinėse atvykstančiųjų tvarkyti artimųjų amžinojo poilsio vietų pasitinka naujovės – pastatyti stovai, o ant jų sukabinti laistytuvais, šluotos, kauptukai. Paslauga žmonėms patinka, tik kai kurie abejoja, ar laistytuvai ir kitos kapams tvarkyti reikalingos priemonės nebus pasisavintos.

„Vieni sako, kad aš kaip mažas vaikas žaidžiu su gamta. O man atrodo, kad tai gamta žaidžia su manimi, vis atverdama dar nematytas savo paslaptis ir gražumus. Tad kam važiuoti tūkstančius kilometrų ieškant egzotikos, kai miške, šalia tavo namų, tokie dalykai kuriami be jokio atokvėpio…“ – taip meilę fotografijai apibūdina Krekenavos gyventojas, veterinaras, fotografas Algimantas Lūža. Pažintis su fotografu – „Tėvynės“ rubrikoje „Krašto šviesuoliai“.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Panevėžio rajono skyrius valdybos posėdyje patvirtino kandidatą mero rinkimams. Panevėžio rajono „valstiečiai“ kandidatuoti pasiūlė Smilgių seniūnijos seniūną ir LVŽS Panevėžio rajono skyriaus pirmininką Edmundą Toliušį.

Paprastai sirenos įjungiamos du kartus per metus, kai atliekamas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas. Tačiau jau pora metų, kai Panevėžyje ir Panevėžio rajone garsinės sirenos nebuvo  įjungtos, o dėl to kalta pandemija. Tiek mieste, tiek rajone ant pastatų įrengta po 20 sirenų.

Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.

Beje, norintieji nusipirkti laikraščio „Tėvynė“ skaitmeninį numerį, jį galite pirkti čia.

Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti 2022-iesiems metams galite čia.

„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Birželio 23-iosios „Tėvynėje“: vandentiekis Ėriškių kapinėse ir pažintis su tautodailininke D. Uliene

confident-noyce

Birželio 17-osios „Tėvynėje“: J. Katino atminimo krepšinio turnyras ir amatininkų šventė Jotainiuose

confident-noyce

Birželio 10-osios „Tėvynėje“: sovietmečio palikimas Panevėžio rajone ir naujo krematoriumo statybos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau