Nuostoliai dėl stichinių meteorologinių reiškinių praūžus stiprioms liūtims su stambia kruša ir sukėlusių žalą Panevėžio rajono gyventojų pastatams, automobiliams, ūkininkų, žemės ūkio bendrovių pasėliams, sandėliams, saulės elektrinėms ir kitam turtui intensyviai skaičiuojami. Prašymus žalai atlyginti pildo nukentėjusių seniūnijų gyventojai, pateiktus dokumentus vertina Prašymų dėl paramos už žalą, patirtą dėl ekstremaliosios situacijos, vertinimo komisija, kurią sudaro 14 kompetentingų savivaldybės specialistų.
Dėl nuo rugpjūčio 8 d. paskelbtos ekstremaliosios situacijos Vadoklių, Ramygalos, Upytės, Naujamiesčio, Smilgių ir Panevėžio seniūnijose jų gyventojai, fiziniai ir juridiniai asmenys įgijo teisę kreiptis bent dalinio patirtos žalos kompensavimo.
Pasak Prašymų dėl paramos už žalą, patirtą dėl ekstremaliosios situacijos, vertinimo komisijos pirmininko, savivaldybės vicemero Edmundo Toliušio, iki rugsėjo 12 d. iš viso gauta 280 prašymų.
Pirmajame komisijos posėdyje peržiūrėti ir įvertinti 27 prašymai, tinkamais pripažinti 12.
Likusieji grąžinti dėl papildymo trūkstamų duomenų ar dokumentų: nuosavybės teisės į turtą patvirtinimo, sugadinto turto žalos dydį pagrindimo, jei nėra sąskaitų, apmokėtų už atliktus darbus, nepriklausomo turto vertintojo/žalų eksperto išvados. E. Toliušio teigimu, turto ir automobilio žalos vertinimo paslaugą užsakė savivaldybė, gyventojui ji teikiama nemokamai.
Į ekstremaliąją situaciją sureagavo ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Jie informavo, jog ūkine-komercine veikla užsiimantys fiziniai ir juridiniai asmenys, nukentėję dėl stichinių meteorologinių reiškinių ir dėl to nebegalintys vykdyti įsipareigojimų partneriams pagal pasirašytas sutartis, gali kreiptis į Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmus, kurie išduos nenugalimos jėgos aplinkybes (force majeure) liudijančias pažymas. Jos gali būti sutarties šalių panaudotos kaip faktinis įrodymas dėl sutartinių įsipareigojimų vykdymo ar civilinės atsakomybės taikymo.