17.9 C
Panevėžys
Pirmadienis, 15 rugpjūčio, 2022

Gausios šeimynos iš Panevėžio rajono Kalėdų stalas bus gausesnis

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Prie šventinio Kalėdų stalo sės ir gausi Naujamiesčio seniūnijos Ragainės kaime gyvenanti Vidos Bagdonaitės šeimyna, kuri džiaugėsi dovanomis: eglute, gardėsiais.

Nesibaigianti pandemija ir toliau koreguoja ne tik mūsų gyvenimą, bet ir šventes. Todėl ir jos jau antrus metus yra kitokios. Prie šventinio Kalėdų stalo sės ir gausi Naujamiesčio seniūnijos Ragainės kaime gyvenanti Vidos Bagdonaitės šeimyna. Joje auga keturi vaikai.

Šeimos stalui vaišes paruošė bendrovė „Pas Katiną“. Ji turi gražią tradiciją padėti sunkiai besiverčiantiems. Be to, kalėdinę eglutę šeimynai dovanojo eglutėmis prekiaujanti įmonė „Miško kvapas“.

Su dovanomis pas šią šeimą atvyko ir naujienų portalo JP bei savaitraščio „Tėvynė“ žurnalistai.

Įmonės atstovė Silvija Katinaitė-Kavaliūnienė sakė, kad jaučia džiaugsmą galėdami padėti ir skirti paramą Panevėžio rajono šeimoms.

Džiaugėsi galėdami padėti

Įmonės atstovė Silvija Katinaitė-Kavaliūnienė sakė, kad jaučia džiaugsmą galėdami padėti ir skirti paramą Panevėžio rajono šeimoms.

„Norisi, kad ir sunkiau besiverčiančios šeimos jaustų šventę, o Kalėdų stalas būtų gausus. Niekada neatsisakome padėti ir jaučiamės gerai, kai bent maisto produktais galime pagelbėti gausiai šeimynai iš Ragainės kaimo. Juk visiškai nesvarbu, kad šeima gyvena visai kitoje Panevėžio rajono pusėje nei Piniava. Svarbiausia, kad galime padėti. Be to, Kalėdos – stebuklų metas“, – sakė S. Katinaitė-Kavaliūnienė.

Eglutėmis prekiaujantis Edgaras sakė, kad žaliaskarėmis prekiauti pradėjo gruodžio 6-ąją.

Eglutėmis prekiaujantis Edgaras džiaugėsi galėdamas eglutę dovanoti ir šeimynai iš Naujamiesčio seniūnijos Ragainės kaimo.

„Šiemet Panevėžio Kristaus Karaliaus katedrai dovanojome trijų metrų eglę. Mes patys katedroje lankomės, tad pagalvojome, kodėl nepadovanoti savo parapijai tokios dovanos. Be to, džiaugiamės galėdami eglutę dovanoti ir šeimynai iš Naujamiesčio seniūnijos Ragainės kaimo. Jeigu galiu dovanoti, kodėl to nepadaryti“, – teigė jis.

Keturių vaikų mama Vida džiaugėsi dovanomis, didžiavosi vaikais.

Didžiavosi vaikais

Keturių vaikų mama Vida džiaugėsi dovanomis, didžiavosi vaikais ir pristatė juos.

„Vyriausioji – keturiolikos metų Gabrielė, trylikametė Paulina, dvylikametis sūnus Danielius, o pagrandukei Evai kitąmet kovo mėnesį sueis treji. Gyventi su vaikais nors ir sunku, bet esu pripratusi. Sunku, žinoma, bet sukamės, kaip galime“, – pasakojo V. Bagdonaitė.

„Vyresnieji mokosi gimnazijoje, o mažoji Eva lanko darželį. Labai norėčiau eiti dirbti, bet negaliu, nes reikia vaikus iš mokyklos paimti ir mažąją iš darželio. Kai paaugs vaikai, vėl galvoju sugrįžti į darbą. Anksčiau dirbau bendrovės „Palink“ logistikos centre“, – aiškino moteris ir sakė, kad į šią sodybą atsikėlė iš Jonavos rajono.

Keturių vaikų mama Vida džiaugėsi dovanomis, didžiavosi vaikais.

Vaikai muzikuoja

V. Bagdonaitė sako, kad sudėtinga gyventi, bet nesiskundžia.

„Gaunu socialinę paramą už vaikus, dar moka Darbo birža (dabar – Užimtumo tarnyba – red.), ir už vaikus našlaičius pinigėlių gaunu. Vyras ne per seniausiai mirė. Verčiuosi, kaip galiu. Tokią dovaną gauname pirmą kartą. Vaikams – smagu. Jie džiaugiasi dovanomis. Be to, juk šventės. Kadangi vaikams atostogos, tai Kalėdoms važiuosime į Jonavą – aplankysiu mamą, o vaikai – močiutę“, – pasakojo keturių vaikų motina ir pridūrė, kad jos vyresnieji muzikuoja.

„Visi trys lanko Muzikos mokyklą Naujamiestyje. Vyresnioji grojo pianinu ir akordeonu, vidurinėlė – pianinu, o sūnus pučia triūbą. Muzikavimas prasidėjo nuo Gabrielės, o kiti – pasigavo. Mokosi vaikai neblogai. Ypač puikiai mokslai sekasi Paulinai“, – didžiavosi vaikais Vida.

Keturių vaikų mama Vida džiaugėsi dovanomis, didžiavosi vaikais.

Gyrė vienišą motiną

Naujamiesčio seniūnijos seniūnas Jonas Sankaitis gyrė vienišą motiną V. Bagdonaitę.

„Labai graži šeima, nors mamai vienai sudėtinga. Kapstosi iš paskutiniųjų, kiek jėgos leidžia. Stengiamės šeimai padėti. Juolab kad motina viena augina keturis vaikus – vyras neseniai mirė. Tačiau jai verstis padeda artimieji – broliai namą padeda remontuoti, o seniūnija, kai tik paprašo, iškart pagalbą suteikiame. Kultūringa šeima. Vaikai mokosi gimnazijoje, o vyresnieji trys dar lanko Muzikos mokyklą“, – teigė seniūnas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Hidrolatų gamintoja iš Panevėžio rajono M. Ramonienė: „Tai labai vertinga terapinė medžiaga“

confident-noyce

Ėriškiuose nebelieka vienintelės maisto prekių parduotuvės: duonos pirkti gyventojai važiuoja į Panevėžį

confident-noyce

Panevėžio rajone – trys nauji bankomatai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau